Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

almera n15- spalanie


Gość bociexxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam almerke 1.6 sr 90kM z 96' benzyna , 3 dzwiowy hatchback. Noi i wlasnie pali mi on troche sporo tak mi sie wydaje w miescie 10L bite :rolleyes2: , w trasie jest lepiej nie wiem dokladnie ile ale cos kolo 7,5-8 . Niestety w miescie zaleje za 50 zl okolo 12,3L , i po 120-130 km juz zapala sie rrezerwa (zawsze leje jak sie odrazu zapali ) wiec wiem dokladnie ile spalil na ile km... Wam też tyle palą te almerki?? czy można coś podregulować ? moze cos jest nie tak poprostu? B) ogolnie to sie prosze nie smiac z tym "podregulowaniem" bo zielony ciut w sprawach moto.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1,6 GX i pali mi w mieście ok. 8l a na trasie ok. 6,5l na 100 km.

Wydaje się, że twoja pali chyba trochę a dużo. Generalnie to nie ma jakiegoś "pokrętła" żeby wyregulować - auto musi być sprawne - filtry, płyny, świece, hamulce. Wszystko ma wpływ, a dopiero wtedy mnożna myśleć dalej.

Nie zauważyłeś czegoś nieprawidłowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile wg Ciebie powinno palić auto z silnikiem 1,6 w cyklu miejskim? Ja mam co prawda 1,4 ale pali w mieście też w okolicach 10 - wiadomo korki więcej się stoi niż jedzie. Jak dla mnie wszystko masz w normie i nie pozostaje nic innego jak zaakceptować takie spalanie. Jak drogo to wrzucaj gaz i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no w sumie to juz troche starsze autko i ciagnie ta benzynke, filtry wszystkie i olej wymienialem jakos w lipcu wiec jest git..., gaz by sie przydal ale nie jezdze az tak duzo wiec jest do przezycia..., no nic chyba pozostaje sie pogodzic z takim a nie innym pozeraniem benzynki przez moja alme ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.4 i po Warszawie też mi pali ok 10l. Wymieniony olej, filtr oleju, paliwa, powietrza. Ale ja mam koła alu 16 cali i opony 195... No i lubię przycisnąć B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam N15 1.4 i jak go kupiłem palił mi bite 10l/100. Wqrwiało mnie to troszkę, bo jak na taki silnik to zdecydowanie za dużo, ale też mam kapcie 16 więc wiadomo, że trochę więcej waszki potrzebował. Teraz się go "nauczyłem" i pali mi po mieście ok 8-8,5 l. Ale i tak wrzucam niebawem gaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z benzyniakami w N15 i N14? Mają przepływomierze? Jeśli tak, to one mogą być przyczyną wysokiego spalania i można je łatwo sprawdzić- jeśli słabo ciągnie od ok. 5500 obrotów to na 90% przepływka (tak było m.in. w Astrze II u mojego ojca). Poza tym jeszcze sonda lambda i ciśnienie w kapciach (w Astrze I 1.4 zredukowaliśmy tak spalanie o 1,5 litra na trasie- sonda była spalona, a w kapciach po 1,4 atm. :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak .... jeśli po mieście masz dużo świateł i non stop jest start stop start stop a do tego robisz krótkie trasy.

Krótka trasa oznacza do 10 km w jedną stronę ..... jeśli jeździcie dynamicznie (np tak jak ja ;)) to może nawet 1,6 powyżej 11 spalić.

Jak sie pobawicie w emerytów i uskutecznicie dobry ekodriving to zejść możecie do 8,7-9,2.

 

Na trasie u mnie jest 6,8-7,2 zależy jak wygląda kwestia hamowania i przyspieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ja w Brukseli w n15 1.4 tez odczulem pewna miazge na spalaniu i 10l/100 mozna spokojnie liczyc:) W polsce zre mniej, zalezy od miasta to fakt... w trasie natomiast jak pruc 140 non stop to z 8.5-9 kotluje, przy 110 cos z 7,x, w sumie to tak jak fabryka pisze, ino trzeba dodac troche:P No, ale teraz siedzi sekwencja i nawet jak zachla 15 to sie oplaci:P (powinien z 10-11):P a nie wiem, bo dopiero co wlozylem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...