Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] 1,9 dci - check engine przy 120 km/h


Gość tomeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moją "primką". Rocznik 2003 P12 silnik 1,9 dci. Na 5 biegu przy prędkości 100 km/h i na 6 biegu przy prędkości 120 km/h - obroty silnika w obu przypadkach około 2100 obr.min zapala się "check engine" i przełącza się na tryb awaryjny. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu kontrolka gaśnie. Tak więc niestety nie mogę jeździć szybciej niż 120 km/h. Problem jest bardzo uciążliwy przedewszystkim na autostradzie i przy wyprzedzaniu. Podpowiedzcie co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz podpiąć komputer i zczytać błędy

Komputer już podpinałem i wyskakuje 2 i 4 wtrysk - chociaż to wydaje mi się dziwne bo silnik pracuje równo i na niższych biegach nie mam tego problemu, oprócz tego kilka jeszcze nieznanych. Zastanawiam się czy to nie jest problem z ilością podawanego paliwa. Dzisiaj jadę wymienić filtr paliwa zobaczymy co wtedy.

 

Komputer już podpinałem i wyskakuje 2 i 4 wtrysk - chociaż to wydaje mi się dziwne bo silnik pracuje równo i na niższych biegach nie mam tego problemu, oprócz tego kilka jeszcze nieznanych. Zastanawiam się czy to nie jest problem z ilością podawanego paliwa. Dzisiaj jadę wymienić filtr paliwa zobaczymy co wtedy.

No i jestem po próbnej jeździe. Wymiana filtra paliwa i filtra powietrza chyba załatwiła proble. Z drugiej strony trochę mnie przeraża to że ten silnik jest tak czuły na takie drobnostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po próbnej jeździe. Wymiana filtra paliwa i filtra powietrza chyba załatwiła proble. Z drugiej strony trochę mnie przeraża to że ten silnik jest tak czuły na takie drobnostki.

Filtr paliwa i powietrza to jedne z wazniejszych elementow o ktore trzeba dbac w aucie. Szczegolnie w dieslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są drobnostki. O filtr paliwa na naszym pseudo paliwe trzeba wybitnie dbać.

Moja radość niestety była przedwczesna, dzisiaj znowu pojawiła się wstrętna czerwona kontrolka. Jedno co zauważyłem że pojawia się w trakcie "mułowatej", ekonomicznej jeździe w takim samym zakresie prędkości i obrotów jak opisywałem ws=cześniej, nie pojawia się natomiast w trakcie jazdy dynamicznej. Podpowiedzcie co to może być. Wymiana wtryskiwaczy to ostatnia rzecz jaką chciałbym robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...