Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kod 34 - czujnik uderzeń~, oraz brak mocy.


Gość dj_lenin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dj_lenin

Witam, moja Primera P11 Sr20De przestała płynnie chodzić na benzynie. Poprostu dławi sie niezwykle, dodam ze to po wymianie usczelniaczy na zaworach, pierścieni oraz usczelek, płynów filtrów itp. Wcześniej jeździła na gazie nawet nawet, a na benzynie ładnie szła (jak już czułem ze potrzeba nitro siegałem do przełącznika LPG i wciagała d*pą vectry i inne syfy) teraz na gazie chodzi tak jak przedtem ale na benzynie pozostawia wiele do życzenia. Zrobilem autodiagnostyke i wyszło ze ssonda lambda jest sprawna bo na 2200 rpm mruga bardzo szybko, ale za to pojawił sie bład 34 Czujnik uderzeń. Co to wogóle jest ?! i czy to ważne ? Już nie wiem co robić, bo mój samochodzik nie chodzi tak jak powinnien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest czuknij uderzen. To jest czujnik spalania stukowego. Jak on siadzie to samochod traci moc, nawet o 50%. Zlokalizuj i wymien czujnik. Pozniej zresetuj komputer i wszystko bedzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest czuknij uderzen. To jest czujnik spalania stukowego. Jak on siadzie to samochod traci moc, nawet o 50%. Zlokalizuj i wymien czujnik. Pozniej zresetuj komputer i wszystko bedzie OK.

 

nawet o 50%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest czuknij uderzen. To jest czujnik spalania stukowego. Jak on siadzie to samochod traci moc, nawet o 50%. Zlokalizuj i wymien czujnik. Pozniej zresetuj komputer i wszystko bedzie OK.

 

Wadliwy czujnik spalnia stukowego jest w stanie maksymalnie o jakies 2-3% zmneijszyć moc i pogorszyc kulture pracy silnika, poprostu zaplon w calym zakresie prędkości obrotowej silnika zostanie opóźniony o 8 stopni.

U mnie jest ten sam bład i go w pizdu odłaczylem, i nie ma zadnej róznicy ba silnik nawet równiej rozwija moc bez tego dziadostwa w rpzedziale 3000-3500obr.min.

 

Do tego dodam ze na opźnionym zaplonie to i gorzej by na gazie jezdziło, więc szukaj przyczyny w czymś innym np. cisnienie paliwa sprawdz itd...

 

Ps. Wacu prawdopodobnie w Maximach tak jest ze jak padnie jakiś czujnik to silnik przechodzi w tryb awaryjny i d*pa spadek rzędu 50% ale nie w SR20... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy SR20DE ma tryb awaryjny...

Zeby sie do neigo przełaczyć musi być uszczodzony, czujnik polozenia wau, czujnik polozenia przepustnicy lub przeplywomeirz powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy SR20DE ma tryb awaryjny...

Zeby sie do neigo przełaczyć musi być uszczodzony, czujnik polozenia wau, czujnik polozenia przepustnicy lub przeplywomeirz powietrza.

 

czyli tzw "poważna usterka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...