Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Kod 34 - czujnik uderzeń~, oraz brak mocy.

Guest dj_lenin
 Share

Recommended Posts

Guest dj_lenin

Witam, moja Primera P11 Sr20De przestała płynnie chodzić na benzynie. Poprostu dławi sie niezwykle, dodam ze to po wymianie usczelniaczy na zaworach, pierścieni oraz usczelek, płynów filtrów itp. Wcześniej jeździła na gazie nawet nawet, a na benzynie ładnie szła (jak już czułem ze potrzeba nitro siegałem do przełącznika LPG i wciagała d*pą vectry i inne syfy) teraz na gazie chodzi tak jak przedtem ale na benzynie pozostawia wiele do życzenia. Zrobilem autodiagnostyke i wyszło ze ssonda lambda jest sprawna bo na 2200 rpm mruga bardzo szybko, ale za to pojawił sie bład 34 Czujnik uderzeń. Co to wogóle jest ?! i czy to ważne ? Już nie wiem co robić, bo mój samochodzik nie chodzi tak jak powinnien.

Guest pietkas

Trreba sprawdzić kąt wyprzedzenia zapłonu, połączenia elektryczne do czujników, może podczas naprawy coś niepodłączyli, lub marnej jakości paliwo wlane.

To nie jest czuknij uderzen. To jest czujnik spalania stukowego. Jak on siadzie to samochod traci moc, nawet o 50%. Zlokalizuj i wymien czujnik. Pozniej zresetuj komputer i wszystko bedzie OK.

Guest holy
To nie jest czuknij uderzen. To jest czujnik spalania stukowego. Jak on siadzie to samochod traci moc, nawet o 50%. Zlokalizuj i wymien czujnik. Pozniej zresetuj komputer i wszystko bedzie OK.

nawet o 50%?

Wadliwy czujnik spalnia stukowego jest w stanie maksymalnie o jakies 2-3% zmneijszyć moc i pogorszyc kulture pracy silnika, poprostu zaplon w calym zakresie prędkości obrotowej silnika zostanie opóźniony o 8 stopni.

U mnie jest ten sam bład i go w pizdu odłaczylem, i nie ma zadnej róznicy ba silnik nawet równiej rozwija moc bez tego dziadostwa w rpzedziale 3000-3500obr.min.

Do tego dodam ze na opźnionym zaplonie to i gorzej by na gazie jezdziło, więc szukaj przyczyny w czymś innym np. cisnienie paliwa sprawdz itd...

Ps. Wacu prawdopodobnie w Maximach tak jest ze jak padnie jakiś czujnik to silnik przechodzi w tryb awaryjny i d*pa spadek rzędu 50% ale nie w SR20... :lol:

Myslelem ze te nowsze nissany juz maja tryb awaryjny, ale z tego co widze to nie wszystkie

Guest holy
Myslelem ze te nowsze nissany juz maja tryb awaryjny, ale z tego co widze to nie wszystkie

nie każdy błąd ECU powoduje przełączenie w tryb awaryjny!

Kazdy SR20DE ma tryb awaryjny...

Zeby sie do neigo przełaczyć musi być uszczodzony, czujnik polozenia wau, czujnik polozenia przepustnicy lub przeplywomeirz powietrza.

Guest holy
Kazdy SR20DE ma tryb awaryjny...

Zeby sie do neigo przełaczyć musi być uszczodzony, czujnik polozenia wau, czujnik polozenia przepustnicy lub przeplywomeirz powietrza.

czyli tzw "poważna usterka"