Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Problem z halogenami przeciwmgielnymi


Sonic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem jest tego typu ze zalozylem do swojej almery n16 rocznik 2004 halogeny przeciwmgielne. Kupiłem kratke w zderzak,halogeny i przełącznik na kierownice z opcja na halogeny czyli wszystko orginalne. Przełacznik zamontowany halogeny tez(były kable juz gotowe jak pisaliscie na forum) kratke włozylem i..... nic.

Halogeny nie swiecą, sprawdziłem miernikiem i wogole nie dochodzi do nich napiecie. Pomyslałem ze to pewnie bezpiecnznik nie jest wlozony wiec otworzylem ta puszke kolo aku i lookam te bezpieczniki ale wszystkie ktore sa opisane na pokrywce sa wlozone(sa puste miejsca tez bodajze 5 ale niema ich opisanych na pokrywce) No wiec druga mysl pewnie nie ma przekaznika. Patrze wiec na to miejsce gdzie sa bezpieczniki w srodku auta przy nogach kierowcy i widze po prawej stronie jakies 2 niebieskie wąskie pudełka(zastanawiam sie czy to przekazniki czy moze jakies zaslepki ale to chyba przekazniki) i na dole jeden czarny normalnie wygladający przekaznik. Poza tym nic zadnych wolnych wtyczek nic.

 

Oczywiscie wybralem sie do nissana ale jak to nissan oni nic nie wiedzą i tylko zdradzili ze kiedys sprzedawali takie zestawy i byla tam tylko kratka halogeny i przełącznik no i ze zadnych przekaznikow bezpiecznikow ani nic nie trzeba zmieniac.Na koniec stwierdzili ze moze mam uszkodzona istalacje skoro nie działa ale jakos nie chce mi sie wierzyc ze w aucie ktore ma 5 lat uszkodzila by sie instalacja.

 

Pozmóżcie bo juz niewiem co robic a samemu dojsc co jest nie tak moze troche potrwac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... otworzylem ta puszke kolo aku i lookam te bezpieczniki ale wszystkie ktore sa opisane na pokrywce sa wlozone(sa puste miejsca tez bodajze 5 ale niema ich opisanych na pokrywce) ...

 

W mojej Almerce były halogeny zamontowane w fabryce B)

Na fotce masz rozmieszczenie bezpieczników.

post-28191-1256312840,824_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mind widzialem ten opis ale umnie niema takiego gniazda w kolo bezpiecznikow w srodku, uklad bezpiecznikow pod maska tez jest inny bo to almera przed lfitem albo cos.

 

 

Dzieki za fotke wielkie ale mam dokladnie tak samo bezpieczniku ułozone

 

No i problem rozwiazany. Po dlugim siedzeniu nad schematami zalezlismy brakujące ogniwo.Jest nim przekaznik e11 znajdujacy sie w skrzynce po stronie pasazera za przednią lampą. Po jego wlozeniu halogeny obudzily sie do zycia i wszystko działa. Dzięki wszystkim za pomoc i prosze sotawic ten temat dla potomnych.Moza sie juz lansować na mieście :)

 

POZDRO!!

Edytowane przez Sonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

*sonic przyjacielu, powiedz skąd wytrzepałeś ten przekaźnik?? czy to jest jakiś orginalny czy w zwykłym motoryzacyjnym go kupie?? bo własnie skończyłem montaż halogenów też w Ali po FL i wszystko ładnie, piknie, wręcz cacunio, tylko ... nie świeci hahahahahahahahaha

 

 

a zrobiłem dokładnie tak jak Ty halo orginał, kratka orginał, przełącznik orginał:D

Edytowane przez adr7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik możesz kupić na allegro.

Ja właśnie zakładam ogrzewanie lusterek i oryginalny kupiłem za 15 zeta.

O ile pamiętam, to przekaźnik od halogenów jest w lewym rzędzie, drugi od góry w skrzynce przekaźników przy pojemniku na płyn do spryskiwaczy (halogeny mam zamontowane przez fabrykę :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na allegro... , Sonic odezwij się

 

zakręciłem się trochę po moim miasteczku, podjechałem do znajomego elektryka i wpiał mi jakiś przekaźnik wygląda trochę inaczej niż orginalne i działa i nawet świeci hehehehe:)))

Edytowane przez adr7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

siema. Sorka ze tak poźno ale dopiero teraz mialem chwile zeby odpisać. Jak otworzysz taka prostokątną wąską skrzynke zaraz za przednim reflektorem po stronie pasażera zobaczysz tam takie male niebieskie przekazniki i miejsce wolne(ja mialem tylko jedno wolne) Pojechalem na szrot i kupilem dokladnie taki sam przekaznik jak ten niebieski ktory był wyżej(numery tez te same) Włożylem i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...