Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Obsługa Sunny


Gość Bober

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Jestem nowy na forum, ale jestem użytkownikiem Sunny 1.6 16v kombi tak jakby od 11 lat!

tzn. wcześniej jeżdził nim ojciec teraz ja B)

I mam parę pytanek dla mocno wtajemniczonych.

Po pierwsze;

Od kiedy pamiętam jak tato przywózł wozik z niemiec, miał on problemy z częściami serwisowymi, typu paski filtry itd..

Według katalogu (obojętnie jakiego producenta)np. MANN powinien on mieć filtr oleju W818/82 natomiast takowy zupełnie nie pasuje, i muszę zawsze zamawiać taki jak był orginalnie, czyli według MANN W719/.. dokładnie już nie pamietam, ale według tego katalodu ten filtr W719 nie ma przeznaczenia w żadnym samochodzie....

Po drugie;

kupując paski do alternatora pompy wspomagania i chłodnicy, szukam ten model(i tak przejżałem wszystkie wersje silnikowe)

jest to samo co z filtrem, tzn na alternatorze jest pasek 4PK810 ntomiast ten drugi to 4PK812, a według katalogu takie nie występują w nissanie..

Musiałem zamówić podobne bo takich samych nie ma, to zamówiłem 2 szt 4PK815, naszczeście różnica nie wielka i pasowały, ale..

Może ktoś z was miał taki przypadek i wyklaruje mi o co tu chodzi?

Przyznam że mam dużo przejechane prawie 300 tyś i zaczynam się bać wymiany łańcucha rozrządu.

Poza tym autko bez awaryjne, bardzo przyjemne no i sporo nim najeździłem, i nigdy mnie nie zawódł.

Jeżeli może ktoś coś powiedzieć to z Góry dzięki

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po prostu w niektórych sytuacjach trzeba być elastycznym :D Róznica na paskach 2 czy 3 mmm to żadna róznica.Ja niedawno kupiłem pompkę spryskiwacza od Tico za 25 zł i pasi.Do nissana kosztuje 50Zł.Rozrząd to zupełnie inna bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej tak,

ale chodzi mi o to że z katalogu nic nie pasuje,

Macie też takie problemy?

boję się że kupię rozrząd rozbiorę silnik i okarze się że będe maszerował z tym spowrotem do sklepu, zamawiał coś na wzór i czekał bóg wie ile.

z filtrami czy paskami to pół biedy ale jak rozbiore rozrząd to przecież nie pojadę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd to polecam kupic z allegro bo sklep nie bedzie miał nizszej ceny niz na allegro lub i intercars.

Co do paskow to jak chcialem kupic ze sklepu to uslyszalem, że takie nie wystepowaly w tym modelu wedlug katalogu wiec poszedlem gdzie indziej i powiedzialem jakie chce paski (4pk805 i 4pk810) i byly tylko, że nie mówiłem do jakiego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam Koledzy, ale mnie na stronie Conti-techa pasek o symbolu 4pk810 wyskoczył dla modelu nissan sunny Y10. Może w zamiennikach mają jakieś inne oznaczenia. Co do rozrządu tu bym nie żałował grosza. Widziałem napinacz JC po 15tys km, wyglądał gorzej niż poprzedni oryginalny po prawie 300 tys. Był na forum założony temat w tej sprawie i podane nazwy. Nie były najtańsze, ale nikt chyba nie chce zmieniać rozrządu co 15 tys km, stosując kiepskie zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...