Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[wp12] kontrolka zawodnienia filtra paliwa


preston81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam dzis pierwszy raz zapalila mi sie na ok 30 min Lampka ostrzegawcza systemu kontro

li silnika zawodnienie filtra paliwa, po przejechaniu jakis 6 km zaparkowalem na 40 min wsiadlem ponownie i lampka sie juz nie paliła , fakt jest wilgoc jak cholera auto stoi pod blokiem całą noc padało.

We wtorek wymieniam filtr paliwa, kabinowy i powietrza niecale 2 tys km wczesniej wymioenilem olej z filtrem i rozrzad

chyba nic mi sie nie stanie jak jeszcze mi sie to do wtorku zapali jakie moga byc konsekwencje ??

 

w instrukcji napisali tak

 

Silnik F9Q:

Jeśli podczas pracy silnika lampka ostrzegawcza

świeci się stale lub nieregularnie

błyska, może to oznaczać obecność wody

w filtrze paliwa. Wówczas należy jak najszybciej

zgłosić się do ASO Nissan.

UWAGA

Zignorowanie obecności wody w filtrze

paliwa może być przyczyną powstania

znacznych uszkodzeń silnika. Należy

jak najszybciej zgłosić się z samochodem

do ASO Nissan.

 

wiec odpalam auto po deszczach lampka sie pali jade na niej z 3 km wylacze silnik i wlacze ponownie lampka sie juz nie pali

jak mam to interpretowac??

lampka zapala sie po dluzszym staniu pojazdu podczas np deszczu

 

mial tak ktos co moge jeszcze zrobic przjemowac sie tym czy nie ?? filtry zmienie dopiero we wtorek :/

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie do swiec zarowych jest osobna lampka i zapala sie prawidlowo wiec sweice odpadaja , zauwazylem ze zapala sie rano czy po dluzszym postoju ale pali sie tak z 10 min i palic moze sie wieki chyba ze po 5 -10 min wylacze i wlacze silnik ponownie to wtedy sie juz nie zapala tak jakby pokazywal wilgoc po chwili silnik sie nagrzewa i problem mija, zobacze jak bedzie po wymianie filtra paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nie wiem jak sie do niego dostac no i jak sie pozbyc wody ?? czytalem ze jest ajkis odwadniacz btw co moze spowodowac woda w filtrze??

we wtorek zmieniam filtr , btw jak ta woda mogla sie tam dostac ??paliwo? jestem to w stanie sam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nie wiem jak sie do niego dostac no i jak sie pozbyc wody ?? czytalem ze jest ajkis odwadniacz btw co moze spowodowac woda w filtrze??

we wtorek zmieniam filtr , btw jak ta woda mogla sie tam dostac ??paliwo? jestem to w stanie sam zrobic?

Oczywiście że jesteś w stanie zrobić to sam. Gdzie filter paliwa się znajduje to wiesz od spodu filtra masz albo nakrętke albo kranik odkręcasz i czekasz jak cała zawartość zleci następnie zakręcasz i po sprawie powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% siadła tobie co najmniej jedna swieca zarowa. Ja tez tak mialem (juz dwa razy). SPRAWDŹ świece. Dostęp do świec jest bardzo łatwy.

Dokładnie - engine chack jak się świeci to niekoniecznie oznacza wodę w filtrze. U mnie przyczyną była walnięta jedna świeca żarowa. Poza tym w sinikach F9Q mozna ewentualnie tylko wymienić fultr paliwa. W 2.2 jest zawór którym mozna zlać wodę z filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj silnik to 1,9 dci bardzo ciezki dostep do filtra paliwa, pozatym nie pali mi sie engine check tylko ta kontrolka od zawodnienia bynajmniej ja ja interpretuje tak po tym co przeczytalem w ksiazce , no i slyszalem ze jakby swieca byla walnieta to niepalilaby sie ta kontrolka od swiec ?? a jesli juz swieca to mozna wymienic tylko 1? :)

 

btw no i znika kontrolka po jakis 2 km przejechanych lub 10 min jazdy przy ponownym uruchomieniu auta

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - engine chack jak się świeci to niekoniecznie oznacza wodę w filtrze. U mnie przyczyną była walnięta jedna świeca żarowa. Poza tym w sinikach F9Q mozna ewentualnie tylko wymienić fultr paliwa. W 2.2 jest zawór którym mozna zlać wodę z filtra.Ludzie czytajcie uważnie koledze zaświeciła się kontrolka od wody w filtrze paliwa ta kontrolka nie ma nic wspólnego ze świecami żarowymi ...poprostu sygnalizuje wodę w filtrze którą należy usunąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj silnik to 1,9 dci bardzo ciezki dostep do filtra paliwa, pozatym nie pali mi sie engine check tylko ta kontrolka od zawodnienia bynajmniej ja ja interpretuje tak po tym co przeczytalem w ksiazce , no i slyszalem ze jakby swieca byla walnieta to niepalilaby sie ta kontrolka od swiec ?? a jesli juz swieca to mozna wymienic tylko 1? :)

 

btw no i znika kontrolka po jakis 2 km przejechanych lub 10 min jazdy przy ponownym uruchomieniu auta

 

Dokladnie mialem taki objaw. Wymienilem tylko 1 swiece (ok 30 zl) i samochod jezdzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy laik jest w stanie rozpoznac jaka swieca jest walnieta i sam dokonac wymiany btw jakie swiece trzeba kupic nie mam o tym zielonego pojecia moze jakis link??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem filtry kontrolka nadal sie pali prosilem o sprawdzenie swiec i rzeczywiscie 1 martwa jutro ja wymienie :) btw ktos tu pisal ze mial ten problem wiec moje pytanie nr 2 jak wymienie swiece to bede musial jechac skasowac błąd?? czy problem sam zniknie?

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisales po wymianie swiecy wszystko pieknie ladnie :) pozdro dzieki za porady , ale zaplacilem 20 zl za wymiane swiecy + 40 zl swieca - zdzierstwo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...