Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PRIMERA P11 GT mruga całe podswietlenie


darek101120

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

 

AUTO NISSAN PRIMERA P11 GT 2.0 150KM 97r

 

Pojawił mi sie jakiś tydzień temu problem, mianowicie mruga mi ( pulsuje ) całe podświetlenie w aucie ( środek i światła zewnętrzne ). Jak pojawia się mruganie do 2500 obr/min autem lekko szarpie jak przyspieszam lub zwalniam w rytm pulsowania podświetlenia :cry:

 

Co sprawdziłem:

 

- akumulator jest nowy MOLL napięcie 12,5V trzyma

- ładowanie alternatora 14,4V

- ładowanie alternatora z obciążeniem 14,1V

- klemy i zaciski przy alternatorze wyczyszczone.

 

Pojechałem do znajomego elektryka żeby zobaczył co jest grane:

- stwierdził że alternator dobrze ładuje i jest sprawny.

- Kable WN powiedział że są sprawne. Założone mam NGK prejechały jakies 100 000 km.

 

Mruganie całego podswietlenia pojawiło sie jakis tydzień temu. Po wyczyszczeniu zacisków + i - przy alternatorze mruganie ustało i szarpanie w rytm mrugania tez. Po 3 dniach czyli dzisiaj po pracy odpalam auto a tu znowu mruga

:cry: poruszałem kablami przy alternatorze mruganie ustało lecz po 2 km znowu sie pojawiło i zaczeło szarpac delikatnie autem jak przyspieszam i jak zwalniam.

 

Panowie co jest grane????

- Obstawiałem regulator napięcia ale jak by on padł alternator by chyba miał problem z ładowaniem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mialem dokladnie taki sam problem i wymiana regulaora ze szczotkami niepomogla.Przepalone mialem 2 diody na mostku prostowniczym i do wymiany mialem uzwojenie,po regeneracji altka problem zniknol pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...