Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] w zime


BartekCFC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie tez nie, ale opona zimowa nie przydaje sie tylko jak jest snieg...

7 stopni i opona letnia traci swoje wlasciwosci

Zgadzam się na 100%.Fakt ,że kierowca ze mnie do doopy, ale przy obecnych temperaturach w koleinach nawet na suchej jezdni jestem spięty w czasie jazdy jak baranie jaja.

Edytowane przez andrzej6411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze ja nie pisalam o oponach, tylko o zapadaniu w sen zimowy.... ;)

Nie wspominalam o tym bo stwierdzilam ze temat opon zimowych w zime to 'oczywista oczywistosc';)

 

i fakt...pogody idealne na dawkowanie adrenaliny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

 

Aktualnie poszukuje nissana 350z zastanawiam się nad sprzedażą mojego obecnego auta.

Jak 350z sprawuje się w zimie?

Prawdopodobnie będzie to moje jedyne auto więc chciałbym wiedzieć czy dam nim radę...

Z góry dziękuję za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Przeniosłam Twój post do tego wątku bo wiele już zostało napisanie, a zakładanie drugiego w sumie takiego samego wątku jest niepotrzebne. Ja też mam tylko 350z, jeżdżę nim w zimie i żyję :P Co prawda pierwszy dzień po dużych opadach jest słabo, ale jak już poodśnieżają drogi to można jeździć ;) Zależy jak w Łukowie wygląda sprawa odśnieżania... :P Po dużym śniegu ciężko się jeździ. Po puchu, który ledwo co spadł z nieba.. bajka :D

 

Tu masz jeszcze temat o oponach w zimie, może CI się przyda: http://forum.nissank...ima#entry771523

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cene dobrych opon zimowych z felgami do Ztki, mozna kupic jakies male uzywane miejskie autko na okres opadow sniegu i u mnie ta opcja po dlugich namyslach wygrala. Szkoda tez troche samochodu w takich warunkach,

 

IMG_0113.jpg

 

To moj zimowy nabytek - maly ale wariat :P

Edytowane przez CeglA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie mam pojecia, bo nie jezdzilem ani nie zamierzam, ale poprzedni wlasciciel mowił ze bylo ok...niby mialo to sens bo wiekszy styk z nawierzchnia a na przod wezsze aby lepiej skrecalo i w koleinach sie trzymalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam trochę dziwny setup na zime:P 225/55 na 17.( pozniej wrzuce jakieś zdjęcie) Fajnie się śmiga, trochę szkoda że to nie g35x. Wtedy to by się w zime latało:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwszy raz jezdziłem Z w sniegu i nie myślalem że będzie aż tak żle. Mam nowe Pirelli Sotto zero 225/45 i 245/45 R18 wiem że szerokie ale to jedne z najlepszych opon zimowych. Spadło ok 5-7cm mokrego śniegu nie mogłem wjechać na parking pod lekkim naprawde niewielkim nachyleniem, na drodze prowadzi się niepewnie w takim śniegu niestety.

 

Ostatnie lata jeżdziłem Clk 200-konnym co prawda opony miał 205/55/16 na zimę ale ani razu nie zdarzyło sie żebym gdzieś nie wjechał, zakopał sie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już kilka sezonów zimowych za mną, na oponach Pirelli Sottozero i nie narzekam :P

ale na pomorzu rzadko jest więcej śniegu, w zeszłą zimę Zetke musiałem odstawić jedynie na ok. tydzień...

właśnie mam jeszcze letnie opony założone :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...