Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z nawigacją


Gość jacobi78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pod koniec czerwca br odebrałem z salonu mojego QQ w wersji I-Way. Ta wersja wyposażona jest standardowo w nawigację. Podczas prezentacji auta przed odbiorem okazało się, że nawigacja nie znajduje miejscowości np. Nowy Tomyśl, Grodzisk Wlkp (miasta powiatowe), czy Władysławowo. Po zgłoszeniu problemu salon sprzedaży bezradnie rozłożył ręce i odesłał mnie do Nissan Polska.

To w wielkim skrócie, ponieważ nie chcę zanudzać szczegółami. Odpowiedz z Nissan Polska - rozwiązemy pana problem prawdopodobnie w 1 lub 2 kwartale 2010. Do tego czasu masz pan problem, że kupiłeś Nissana.

Sam nic nie zdziałam, może większa ilość skarg podziała motywująco na poczynania firmy Nissan.

P.S. sprawdzałem w salonie nawigację (na kartę pamięci SD) w Nissanie Note i też był ten sam problem, więc Nissan przynajmniej od czerwca wciska klientom niesprawną nawigacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szczerze współczuję. Jest cały wątek o tym. Nawigacja podejrzewam, że działa tylko, że ma bardzo kiepskie pokrycie (czy jak się to tam nazywa). W każdym razie jeśli nie znajduje takich miast jak wymieniasz to porażka. Na miejscu Nissana szybko bym to poprawił.

 

Podany powyżej wątek kończy się pytaniem o możliwość wgrania do nawigacji porządnej mapy. Nikt nie odpowiedział. Czyżby nie było takiej możliwości:angry:.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szczerze współczuję. Jest cały wątek o tym. Nawigacja podejrzewam, że działa tylko, że ma bardzo kiepskie pokrycie (czy jak się to tam nazywa). W każdym razie jeśli nie znajduje takich miast jak wymieniasz to porażka. Na miejscu Nissana szybko bym to poprawił.

 

Podany powyżej wątek kończy się pytaniem o możliwość wgrania do nawigacji porządnej mapy. Nikt nie odpowiedział. Czyżby nie było takiej możliwości:angry:.

 

Pozdrawiam

Dziękuję za link, poczytałem sobie, przynajmniej wiem, ze nie jestem sam z tym problemem, ale nasuwa się pytanie, kto ma zapłacić za aktualizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem szukać miast, o których piszecie. Ale zaniepokojony problemami sygnalizowanymi na forum z wyszukiwaniem miejscowości z polskimi znakami w nazwie spróbowałem odnaleźć Łódź (UĆ ;) ) i nie było z tym problemów (polskie znaki są razem z cyframi).

 

Wydaje mi się mało prawdopodobne aby na mapie nie było Władysławowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. W tym tygodniu odbieram nowego QQ i szczególnie zwrócę uwagę na ten opisywany przez Was problem... Jak będę wiedział więcej to dam znać na forum. Jestem jeszcze ciekaw czy jednak istnieje możliwość wgrania innej mapy do nawigacji. Szczególnie byłbym zadowolony gdyby to była Automapa. Ale jak widzę jeszcze nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na nasze pytanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to czy miast "powiatowych" nie ma na mapie to się mylicie. Ja też swojego nie znalazłem klikając na DESTINATION. Jednak jest ono na mapie i to każda ulica !! Co do miast nadmorskich też się na tej mapie znajdują. Sprawdziłem jeszcze kilka innych miast o których była mowa ale w poprzednim wątku, znalazłem wszystkie!! Jedynym mankamentem jest fakt, iż nie są one dostępne w wyszukiwarce NC :/ Porównywywałem NC z Automapą i bynajmniej po mojej okolicy prowadziły mnie obie tak samo. Tylko to nieszczęsne wyznaczanie celu podróży. Przy okazji pierwszego przeglądu zgłoszę błąd w wyznaczaniu celu podróży, ale to dopiero za rok :) Może NISSAN do tego czasu będzie posiadał zaktualizowaną mape.

Edytowane przez martin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrycie map to jedno - i przy każdej akualizacji (z każdym rokiem?) będzie lepiej. Wydaje mi się jednak, że błędnie pracuje też oprogramowanie. Spróbujcie poszukać Czeledź i Mikołów na Śląsku. Odszukanie tych miast nie działa. Ale na mapie są one i są ulice w tych miastach. Gdy wskażemy jakąś ulicę w Czeladzi to navi poda tylko współrzędne (nie rozpoznaje ulicy i miasta które ma na mapie, a jak ma na mapie to ma też i w swojej bazie adresowej), gdy wskażemy ulicę w Mikołowie to Navi ją rozpoznaje i może do niej "nawigować" ale z menu adres Mikołowa nie da się wybrać. Oprogramowanie wg instrukcji od Nissan Connect pisali wspólnie Bosch i chyba Blaupunkt i chyba bardzo się spieszyli. To pierwsza moja samochodowa/wbudowana nawigacja - czy w innych markach też to tak wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w pierwszej informacji nie rozpisywałem się dokładnie na temat problemu z nawigacją - tak więc jest problem z tym jak piszecie, miasta, które wymieniłem są w programie każda ulica, problem w tym, iż wracając z podróży nie mogę dojechać do domu z nawigacją, ponieważ wyszukiwarka nie znajduje takiej miejscowości.

Można mieć tylko wielki żal do firmy Nissan, że kupując auto z nawigacją - a słono należy za to zapłacić, jest w moim przypadku mało użyteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!

Od paru dni jeżdżę QQ z nawigacją NC /Śląsk/.Rzeczywiście w porównaniu np. z Tomtomem to różnica liczona w latach świetlnych.

Np.

1. Denerwująca jest nazwa ulic na pasku na dole .Pokazuje się napis "ULICA STANISŁAWA... ale nazwiska już nie ma bo się nie zmieściło, a co jak w pobliżu jest inny patron o tym samym imieniu?

2. Dlaczego nie ma polskiej wersji językowej oprogramowania- to skandal jak się do tego mają ustalenia unijne!

3. Pokrycie kraju za słabe,brak nowych ulic funkcjonujących już ponad 2 lata! Nie wiem jak za Odrą ,bo jeszcze nie korzystałem tam z tego "wynalazku made in NISSAN".

4. Brak wypełnienia mapy -oprócz ulic i nielicznych stacji paliw pustynia!

Diler twierdzi,że aktualizacja dopiero w przyszłym roku i to za sporą kasę!

A może tak pomolestujmy NISSANA - przecież już od nas wyciągnął sporo, a sądzę że sprzedał pojazdów z NC ładne kilka tysięcy sztuk w Polsce!

Natomiast inne opcje w NC jak muzyka/ szczególnie z nagłośnieniem BOSE/ i zestaw głośnomówiący TELEFONU super!

pozdrawiam

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!

Od paru dni jeżdżę QQ z nawigacją NC /Śląsk/.Rzeczywiście w porównaniu np. z Tomtomem to różnica liczona w latach świetlnych.

Np.

1. Denerwująca jest nazwa ulic na pasku na dole .Pokazuje się napis "ULICA STANISŁAWA... ale nazwiska już nie ma bo się nie zmieściło, a co jak w pobliżu jest inny patron o tym samym imieniu?

2. Dlaczego nie ma polskiej wersji językowej oprogramowania- to skandal jak się do tego mają ustalenia unijne!

3. Pokrycie kraju za słabe,brak nowych ulic funkcjonujących już ponad 2 lata! Nie wiem jak za Odrą ,bo jeszcze nie korzystałem tam z tego "wynalazku made in NISSAN".

4. Brak wypełnienia mapy -oprócz ulic i nielicznych stacji paliw pustynia!

Diler twierdzi,że aktualizacja dopiero w przyszłym roku i to za sporą kasę!

A może tak pomolestujmy NISSANA - przecież już od nas wyciągnął sporo, a sądzę że sprzedał pojazdów z NC ładne kilka tysięcy sztuk w Polsce!

Natomiast inne opcje w NC jak muzyka/ szczególnie z nagłośnieniem BOSE/ i zestaw głośnomówiący TELEFONU super!

pozdrawiam

J.

 

Jestem za molestowaniem NISSANA, ale najepiej jakąś "petycje" do nich skierować bo pojedyńczo to nas na drzewo "spuszczą" !! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiem, czy nie przekazać tej informacji do Auto Świata, czy na jakiś serwis internetowy, by trochę pogonić Nissana.

 

 

Do Strasburgu od razu albo do Watykanu,

Nakrecacie sie nawzajem na jakies idiotyczne pomysly. Wydajecie +- 100 000 na cos czego nie sprawdziliscie czy spelnia Wasze wymagania?

Nawigacja ma takie pokrycie jakie ma i do czasu wyjscia uaktualnien nic sie nie w tym temacie nie zmieni. Proponuje n spokojne opisac problem wyszukiwnaia miejscowosci Nissanowi i czekac. Nawigacja jest i pewnie nadal bedzie montowana we wszystkch modelach Nissana i predzej czy pozniej upgrade systemu.

 

ksdrs i zycze mniej nerwow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Strasburgu od razu albo do Watykanu,

Nakrecacie sie nawzajem na jakies idiotyczne pomysly. Wydajecie +- 100 000 na cos czego nie sprawdziliscie czy spelnia Wasze wymagania?

Nawigacja ma takie pokrycie jakie ma i do czasu wyjscia uaktualnien nic sie nie w tym temacie nie zmieni. Proponuje n spokojne opisac problem wyszukiwnaia miejscowosci Nissanowi i czekac. Nawigacja jest i pewnie nadal bedzie montowana we wszystkch modelach Nissana i predzej czy pozniej upgrade systemu.

 

ksdrs i zycze mniej nerwow

W ten weekend przećwiczyłem trasę K-ce - Bielsko-Biała - Wisła - Żory - Katowice.Nawigacja NC "widziała" wszystkie odcinki dróg w tym także ostatnio zbudowane odcinki S1 w okolicy Skoczowa.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Strasburgu od razu albo do Watykanu,

Nakrecacie sie nawzajem na jakies idiotyczne pomysly. Wydajecie +- 100 000 na cos czego nie sprawdziliscie czy spelnia Wasze wymagania?

Nawigacja ma takie pokrycie jakie ma i do czasu wyjscia uaktualnien nic sie nie w tym temacie nie zmieni. Proponuje n spokojne opisac problem wyszukiwnaia miejscowosci Nissanowi i czekac. Nawigacja jest i pewnie nadal bedzie montowana we wszystkch modelach Nissana i predzej czy pozniej upgrade systemu.

 

ksdrs i zycze mniej nerwow

Sprzedawca przy odbiorze wcisnął mi kit, że to nie jest problem i od ręki to załatwią. I odebrałem auto jak ta d...., wierząc na słowo. Mogę tylko teraz pluć sobie w brodę.

A tak w ogóle nie uważam, aby sprzedaż aut z niedziałającą w Polsce nawigacją była ok. zgłosiłem problem do Nissan Polska i oto odpowiedz:

 

Budapeszt, dnia 14 października 2009r.

Nr sprawy: 1-

 

 

dot.: NISSAN Qashqai,

VIN:

 

 

 

Szanowny Panie,

 

W odpowiedzi na Pana reklamację z dnia 7 września 2009r., uprzejmie informuję, że uwagi dotyczące działania systemu nawigacji do Pańskiego samochodu, prosimy kierować bezpośrednio do Dealera, którego obowiązkiem było poinformowanie klientów przed zakupem o sprzedawanych produktach/akcesoriach - (niestety nie poinformował). Ponadto cennik również informuje, iż „pokrycie systemu nawigacji nie jest w pełni zweryfikowane w przypadku dróg lokalnych. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy kontaktować się z dealerem firmy Nissan”.

(cennik o takich sprawach nie informuje, tylko instrukcja obługi, nie czytałem przed zakupem, a to nie problem z pokryciem, tylko z wyszukiwaniem)

 

Dodatkowo pragnę Pana poinformować, że w chwili produkowania tego samochodu (kwiecień-maj 2009) nie była jeszcze dostępna ulepszona wersja płyty DVD ze względu na brak przygotowania map przez zewnętrznego dostawcę, lecz na przełomie 1-go lub 2-go kwartału następnego roku będzie dostępna z większym pokryciem. (ja mam kartę pamięci SD)

 

Uprzejmie prosimy o cierpliwość do czasu, gdy będzie dostępna najnowsza wersja nawigacji do Pana Qashqai’a. W przyszłości zgodnie z naszą strategią ciągłego ulepszania oferty oraz w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na samochody marki NISSAN w Polsce, na pewno znajdziemy rozwiązanie również w w/w kwestii.

podpisał Pan Koordynator ds. Obsługi Klienta

A artykuł w Auto Świecie ma przestrzec ewentualnych kupców samochodów Nissana z NissanConnect.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja mapy nic nie da...

Mapa jest naprawde "bardzo aktualna"

jak ręcznie poszukacie(palcem po ekranie przesuwaj)

To wszystkie miejscowości są, ulice też tylko że program zle rozpoznaje hasła wpisywane.

U mnie np. ulica Zatocze jest na mapie navi. Ale jak wpisze Gdańsk Zatocze to nie znajdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak jacobi78 napisałem do nissana i dostałem w październiku podobne info zwrotne

 

Sęk w tym, iż syganalizowałem im problem z działenim oprogramowania napisanego przez Balupunkt/Bosch (mam wersję Nissan Connect), a nie braki w bazie adresowej firmy navteq. Wyraźnie widać, że navi nie znajduje poprzez opcję new adress tego co można zobaczyć na jej mapie. Soft Nissan Connect ma więc jakieś błędy. I to nie wróży dobrze - bo poprawkami swojego oprogramowania musiałby zająć się Balupunkt/Bosch. Po otrzymaniu takiej zdawkowej odpowiedzi w pierwszej chwili pomyślałem o napisaniu do paru redakcji aby przetestowali samochodowe (wbudowane) nawigacje i przez to nagłośnili temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Faktycznie sama mapa jest bardzo dobra problem dotyczy bazy danych nazw miejscowaości. Producent daje mozliwość uczenia tego programu, poprzez pobieranie współrzędnych z mapy i opisywanie ich własną nazwą. To bardzo dobra alternatywa dla niepełnej bazy nazw.

Oczywiście popieram waszą opinię iż producent nie popisał się tą wersją oprogramowania na rynku polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...problem w tym, iż wracając z podróży nie mogę dojechać do domu z nawigacją, ponieważ wyszukiwarka nie znajduje takiej miejscowości.

To akurat nie jest problem. Wyszukujesz sobie z mapy dokładną lokalizację swojego domu i ustawiasz ją albo jako adres książki adresowej albo jako lokalizację Home i od tego momentu bardzo szybko możesz ją wskazać w Destination, niezależnie gdzie akurat się znajdujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest problem. Wyszukujesz sobie z mapy dokładną lokalizację swojego domu i ustawiasz ją albo jako adres książki adresowej albo jako lokalizację Home i od tego momentu bardzo szybko możesz ją wskazać w Destination, niezależnie gdzie akurat się znajdujesz.

A mozliwe w ogole jest ustawienie HOME'a z palca? Jak tylko probuje ustalic nowy HOME to kaze mi wybierac adres. Niby moge dodac dom po prostu do ksiazki, ale HOME ma osobny przycisk i szybciej by sie wybralo.

Edytowane przez George
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was dysponuje instrukcją do navi? Ja kupując I-way'a we wrześniu nie otrzymałam instrukcji, tylko 15-minutowy instruktaż do całego auta.

To dziwne . przecież przy odbiorze nowego wydają instrukcję NC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to był Wasz pierwszy samochód (nowy?)? Telefonik do dealer'a o oddanie instrukcji. A może jest w schowku? :D

 

Instrukcja samochodu + instr. NC + gwarancja; bez tego samohód nie powinien być wydany.

Oczywiście jeszcze drugi kluczyk :devil:

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...