Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny Y10 Traveller by Plawgo


Gość Plawgo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialem wam sprezentowac mojego Sunnego.Jest to model Y10 z 2.0d pod maska.Silnik wystarczajacy do normalnej jazdy zarowno do miasta jak i na trase( przy wyprzedzaniu pomaga swietnie zestopniowana i precyzyjna skrzynia biegów)choc musze przyznac ze czesto sie zdarza ze brakuje mocy.Wyposazenie to typowe LX nad ktorym pracuje, w aucie mam podlokietnik i zakupilem licznik z obrotomierzem od SLX, mysle tez o elektrycznych szybach.Auto jest w rodzinie od 2000r a w moim posiadaniu od 2008r.W aucie wykonalem kilka niewielkich przerobek optycznych min. na auto zostały zalozone alufelgi 15" Titanium, przedni zderzak do N14GTI/Sr, zostały przyciemnione szyby boczne i tylne(boczne przyciemnialem sam, tylnia dałem do fachowca),zamontowałem koncowke wydechu, maske pomalowalem czarnym akrylem.Zmiany we wnetrzu to jak narazie biale tarcze zegarów i podlokietnik)Odnowilem lakier na klapie bagaznika, przy czym usunąłem emblematy.Progi, belki zderzakow oraz podwozie auta pomalowałem i zakonserwowałem.W najblizszym czasie dach zostanie pomalowany na czarno a zderzaki w kolorze nadwozia.Zastanawiam sie nad obnizeniem zawieszenia jednak narazie nie jestem zdecydowany, mialo by to cel tylko optyczny, bo przy takiej mocy zawieszenie jest naprawde przyzwoite, komfortowe a pozatym dobrze sie prowadzi w zakretach (opony 195).Zastanawiam sie tez nad zmianami w silniku lecz nie mam jak narazie za duzej wiedzy co moglbym przy nim zrobic aby podkrecic jego moc, macie moze jakies wiadomosciu na ten temat?Bylbym wdzieczny:)Na ostanim zdjeciu jest poglądowy, bardzo amatorski virtual( w paincie:P) jak auto wyglada z czarnym dachem i zderzakami w kolorze.

Dodaje tez link z opisem jak przyciemnialem szyby, moze komus sie przyda:)

http://www.polskajazda.pl/Blog/Nissan_Sunny_Przyciemnianie_szyb,_zabezpiecznie_antykorozyjne_i_lakierowanie/36403

post-27300-1256483784,2784_thumb.jpg

post-27300-1256483808,1906_thumb.jpg

post-27300-1256483826,9106_thumb.jpg

post-27300-1256483844,2446_thumb.jpg

post-27300-1256483861,9124_thumb.jpg

post-27300-1256483878,3955_thumb.jpg

post-27300-1256483908,4256_thumb.jpg

post-27300-1256483951,5622_thumb.jpg

post-27300-1256483981,8519_thumb.jpg

post-27300-1256483999,2218_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ładnie i fajne wygląda :) gratuluje Y10 i jeszcze zazdroszczę że wygląda na bardzo zdrową pod względem blacharki, z silnikiem wiele nie można, jest kilka rzeczy które poprawią bardzo delikatnie osiągi ale to na PW.

Fajnie wyglądał by obniżony ;) później można w CA się pobawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacharka jest bardzo zdrowa gdyz samochod caly czas byl garazowany, rok temu zaspawana byla niewielka dziura w lewym progu a teraz jakis miesiac temu z obydwoch zerwalem lakier i gdzie niegdzie wychodzącą rdze wykwasilem dalem w ocynku rzucilem podklad baranek i na to baze i lakier:)Mam nadzieje ze rdza da mi spokoj na jakis czas.Klapa tez byla robiona bo typowo w Y10 rdza zaczela wychodzic przy szybie.Jesli chodzi o car audio to mam juz glosnik niskotonowy Alpharda 400W teraz czas na zmonotowanie skrzyni do tego zakup wzmacniacza i mam nadzieje ze mnie to usatysfakcjonuje na jakis czas:)

Wieshag dzieki za wiadomosc z tymi czesciami, juz zadalem pytanie o mechanizm sterowania szyb:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie znajomy, a jaki drogi! za 500ml z rozcienczalnikiem plus lakier z utwardzaczem 500ml zaplacilem 250zł(Perła).Dla porownania za lakier na maske (akryl) zaplacilem 60zł za 250ml dlatego uwazaj na swoje autko bo koszty lakierowania sa wysokie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pozytywne komentarze:)Jesli chodzi o przednie szyby to chetnie bym je przyciemnil, ale obecnie przezywam walke z diagnostami, na poczatku sprawdzali szyby, na szczescie dostalem papiery montazowe na tylnia szybe no i homogolacje na folie, pozatym przysluchiwali sie wydechowi chociaz mowilem ze to tylko koncowka no a na koniec zabawa z halogenami, zderzak swiezo zalozylem wiec nie zdarzylem halogenow podlaczyc.Za cholere nie chcieli przepuscic bez swiecacych, nawet zaklejenie czarna folia nie pomoglo, musialem je sciagnac na czas przegladu, a po nim zalozyc.Niezle potrafia dac w kosc:)ale pewnie z czasem zdecyduje sie tez na przyciemnianie przednich szyb:)A jesli chodzi o castorame - tak to ta na wiosennej, zajełem na pare min droge rownoległa do castoramy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe od czego się dobiera sprngi obniżające do tego modelu, bowiem z przodu ma zawias oparty na MC persona - jak w sunnym :)

Właśnie tego najbardziej z zewnątrz w tym aucie brakuje - gleby :D

No a mocy to wiadomo nigdy za wiele :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe od czego się dobiera sprngi obniżające do tego modelu, bowiem z przodu ma zawias oparty na MC persona - jak w sunnym :)

Właśnie tego najbardziej z zewnątrz w tym aucie brakuje - gleby :D

No a mocy to wiadomo nigdy za wiele :P

Witam Kolege Coobcio:)

Tak, zawieszenie przod to typowka sunny, tylko ze sprezyny sa wyzsze.Chcialbym sie zapytac jak to jest ze sprezynami w GTI?sa nizsze niz standardowe?i jak z komfortem?przyznam ze to jest dla mnie wazne bo przy tej mocy mocne utwardzanie zawieszenia nie ma sensu.Dlatego raczej bede szukac jakis nizszych ale orginalnych sprezyn a tylne sprezyny raczej przytne o jeden lub dwa zwoje.No i drugie pytanie mam do kolegi, jako ze widac po tematach modyfikacji silnikow ze jestes w tym starym wyjadaczem:Masz moze jakies informacje na temat podkrecania tej jednostki?Wiadomo chodzi mi o małe zmiany, bo wiem ze z tego silnika wiele nie mozna wyciagnac.Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mega nierozwojowy silnik... Doprężyć go nie doprężysz... Wydech, dolot... Może turbo w oparciu o graty z CD20T i jak ugrasz coś pod 100KM to zaj...sty wynik... No i to diesel więc, jak go za mocno podlejesz to go stopisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mega nierozwojowy silnik... Doprężyć go nie doprężysz... Wydech, dolot... Może turbo w oparciu o graty z CD20T i jak ugrasz coś pod 100KM to zaj...sty wynik... No i to diesel więc, jak go za mocno podlejesz to go stopisz...

Najlepszą metodą na przyrost mocy to wymiana silnika, przy okazji najtańsza :)

A w ogóle fura zaczepista :)

Jak będziesz malował zderzak zdejmij znaczek z grilla i zrób na gładko będzie lepiej wyglądał :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą metodą na przyrost mocy to wymiana silnika, przy okazji najtańsza :)

A w ogóle fura zaczepista :)

Jak będziesz malował zderzak zdejmij znaczek z grilla i zrób na gładko będzie lepiej wyglądał :)

Pozdrawiam

Jesli chodzi o zmiane silnika to niestety nie jest tak kolorowo, napewno nie chce wrzucac CD20T bo moim zdaniem nie warto robic swapa dla 15 koni roznicy.Jesli juz bym mial wymieniac silnik to zdecydowal bym sie na 2.2td z Almery ale nie jestem pewien czy by pasował bo nie widzialem jeszcze takiego projektu, pozatym ceny takich silnikow kształtuja się koło 3 tys. zł.Swap na silnik benzynowy mnie nie interesuje, za duzo roboty i utrata niskich kosztów utrzymania, choc musze przyznac ze Sunny 2.0 GTI Traveller brzmialo by ciekawie:)Jesli chodzi o grill to znaczek wolalbym zostawic z tego powodu ze juz teraz duzo osób myliło ten samochod z Astra F kombi co nie jest komplementem;)Jesli chodzi o atrape to zastanawiam sie czy nie pomalowac jej w kolorze maski.

post-27300-1256759100,4846_thumb.jpg

post-27300-1256759123,389_thumb.jpg

post-27300-1256759160,3267_thumb.jpg

post-27300-1256759181,1419_thumb.jpg

post-27300-1256759207,5906_thumb.jpg

post-27300-1256759246,0624_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No wieshaq, musze przyznać czytasz w moich myślach:)Tylko ze znaczek od Qashqai jest za wielki, wolalbym orginalny lub od N16 czy P12, sa wieksze ale nie tak bycze jak od Qq:).Sam znaczek bym przykleil na rancie maski (tak jak jest w 100NX).Myslalem też o emblemacie Infinti ale rezygnuje bo było by to dość kontrowersyjne:)No ale dach, zderzaki i atrapa bedą musiały poczekac do ferii, teraz tylko wrzucam wzmacniacz i na 2 miesiace musze sobie dac spokoj z modami:)Pozdrawiam:)

Ps.Do kolegi Podj, podczas rozmowy na światłach nadmieniałes ze masz silniczki elektryczne do podnoszenia szyb, na ile je wyceniasz?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Naprawdę Ciekawe autko,mało osób robi ładne Kombiaczki,szczególnie te leciwe.Naprawdę jestem pod wrażeniem.Ile zapłaciłeś za lakierowanie maski?

P.S.

Do zobaczenia na ulicach Sz-n ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskę lakierowałem sam, lakier mnie wyniósł 60zł.A Ty po jakich rejonach Szczecina jeździsz?Bo przyznam ze kojarzę podobne autko jak Twój sunny, ma bardzo podobne alu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ładna, zadbana furka, gratuluję. Z którego roku?

Co do wymiany licznika na z obrotomierzem, też myslałem o tym. Teść ma też Y10 tyle że SLX, z tego co zobaczyłem sygnał obrotów idzie chyba z pompy wtryskowej ze złącza, którego u mnie nie ma. Mam licznik na linkę prawdopodobnie a teść elektroniczny.

Mam wrażenie, że Twoje auto jest troszkę wyższe niż moje. Mógłbys podac prześwit np. pod drzwiami kierowcy? Mam chyba jakies sportowe sprężyny.

Też przydałby mi się zmodyfikowac troszkę silnik z tym, że bardziej mi zalezy na momencie obrotowym. Wg. dancyh max jest osiągany przy 2800 obr/min i wynosi 132 Nm. Szukałem wykresu przebiegu, ale jeszcze do tej pory nie znalazłem.

Potwierdzam, przyjemnie sie jezdzi na trasie, wyprzedzanie także jednak z warunkiem że wyprzedzany pojazd nie będzie w tym momencie przyspieszał.

Edytowane przez Kameh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne "słoneczko"i zadbane,gratulacje.

A co by sie przydało to leciutka gleba,i ja bym widział jakas fele,tak na styl jdm ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ładna, zadbana furka, gratuluję. Z którego roku?

Co do wymiany licznika na z obrotomierzem, też myslałem o tym. Teść ma też Y10 tyle że SLX, z tego co zobaczyłem sygnał obrotów idzie chyba z pompy wtryskowej ze złącza, którego u mnie nie ma. Mam licznik na linkę prawdopodobnie a teść elektroniczny.

Mam wrażenie, że Twoje auto jest troszkę wyższe niż moje. Mógłbys podac prześwit np. pod drzwiami kierowcy? Mam chyba jakies sportowe sprężyny.

Też przydałby mi się zmodyfikowac troszkę silnik z tym, że bardziej mi zalezy na momencie obrotowym. Wg. dancyh max jest osiągany przy 2800 obr/min i wynosi 132 Nm. Szukałem wykresu przebiegu, ale jeszcze do tej pory nie znalazłem.

Potwierdzam, przyjemnie sie jezdzi na trasie, wyprzedzanie także jednak z warunkiem że wyprzedzany pojazd nie będzie w tym momencie przyspieszał.

 

Rok końcówka 96, jeszcze przed liftem, obrotomierz mam, musze dorwac tylko czujnik ten z pompy paliwowej.A co do przeswitu to jest orginalny, sasiad poszedł w moje ślady i tez sobie kupil Y10 i przeswit jest identyczny.Masz jakies zdjecia swojego Y10?Chetnie bym zobaczył jak stoi;)A co do silnika to jestem bardzo zadowolony z niezawodnosci, ma dlugie przelozenia bo bez problemu osiąga 170km/h ale zeby przyspieszyć to trzeba go niezłe przycisnąć:)

 

bardzo ładne "słoneczko"i zadbane,gratulacje.

A co by sie przydało to leciutka gleba,i ja bym widział jakas fele,tak na styl jdm ;-)

Jesli chodzi o fele to jestem zadowolony z tego co mam, jeśli styl JDM to tylko 17 cali;) a co do obniżania to oczywiście ze lepiej wygląda ale jakoś nie spieszy mi się do rzucania na glebę z powodu tego co sie dzieje na drogach, dziura na dziurze, gleba będzie ale jeszcze nie teraz;P za to w planach mam czarny dach i zderzaki w kolorze;)

 

Jak mówiłem tak zrobiłem, obecnie na aucie mam felgi firmy Rial 17" a w sierpniu nowa maska i parę innych modyfikacji :D

post-27300-1280238407,5782_thumb.jpg

post-27300-1280238496,2869_thumb.jpg

post-27300-1280238590,8542_thumb.jpg

Edytowane przez Plawgo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...