Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulce


Blixten
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przejechałem już około 600 km. Staram się przestrzegać zaleceń w okresie dotarcia i nie szaleję samochodem - normalnie przyspieszam i normalnie (czytaj: delikatnie) hamuję. Mimo to, po przejechaniu zaledwie 100 zacząłem słyszeć dziwny odgłos tarcia - teraz jestem już przekonany, że odgłos dochodzi od kół i aż nie chce mi się wierzyć, że dzieje się coś takiego w nowym samochodzie. :(

Odgłos pojawia się w czasie normalnej jazdy i zanika przy hamowaniu. Jest dokładnie taki jak w samochodzie, któremu przyrdzewiały tarcze (w dodatku lekko bijące) po dłuższym postoju.

 

Czy ktoś z Was zna może ten temat, zauważył to u siebie i zgłaszał to w serwisie ???

 

Temat wyjaśnił się w serwisie. Okazało się, że tarcza hamulcowa lewego koła ocierała lekko o metalową osłonę tarczy. Wszystko wyprostowano i jest już OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wyjaśnił się w serwisie. Okazało się, że tarcza hamulcowa lewego koła ocierała lekko o metalową osłonę tarczy. Wszystko wyprostowano i jest już OK.

 

to się często zdarza przy nieuważnym zakładaniu koła po wymianie opon;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristo: to się zdarzyło w fabryce - w fabrycznie nowym samochodzie :rolleyes2:

 

ale napisałeś że po przejechaniu 100 tyś km, więc nie sadziłem że jeździłeś aż tyle z tymi odgłosami

jeśli to było od nowości to pewnie przy zakładaniu kół w fabryce komuś się omskło koło i uderzyło w tą osłonę

 

ale napisałeś że po przejechaniu 100 tyś km, więc nie sadziłem że jeździłeś aż tyle z tymi odgłosami

jeśli to było od nowości to pewnie przy zakładaniu kół w fabryce komuś się omskło koło i uderzyło w tą osłonę

 

jeszcze raz przeczytałem Twojego posta i z tego co widzę przejechałeś 600 km a po 100 km (?) a nie 100 tys pojawił się ten odgłos....

to rzeczywiście dziwne że nagle ta blacha się wygięła bez powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie od razu usłyszałem ten hałas.

Najważniejsze, że nie było to nic poważnego, udało się poprawić i nastała błoga cisza :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie od razu usłyszałem ten hałas.

Najważniejsze, że nie było to nic poważnego, udało się poprawić i nastała błoga cisza :)

Pozdrawiam.

 

niby nic poważnego ale taka trąca o oponę blacha mogła ja uszkodzić jakbyś tak dłużej pojeździł; szczęśliwie dla Ciebie masz dobry słuch :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze zrobic wymiane oleju po roku uzytkowania. Jak zadzwonilem do serwisu popytac co i jak, to zaproponowali mi (KMJ Gdansk) czyszczenie hamulcow. Ponoc zdejmuja kola i wszystko czyszcza, cos tam zabezpieczaja jakims srodkiem. Ponoc to kosztuje 150zl - robiliscie cos takiego w serwisie? Oplaca sie? Zastanawiam sie, bo ostatnio minimalnie zaczely mi piszczec hamulce z przodu przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze zrobic wymiane oleju po roku uzytkowania. Jak zadzwonilem do serwisu popytac co i jak, to zaproponowali mi (KMJ Gdansk) czyszczenie hamulcow. Ponoc zdejmuja kola i wszystko czyszcza, cos tam zabezpieczaja jakims srodkiem. Ponoc to kosztuje 150zl - robiliscie cos takiego w serwisie? Oplaca sie? Zastanawiam sie, bo ostatnio minimalnie zaczely mi piszczec hamulce z przodu przy ham

 

Wiadomo KMJ Gdańsk.

Naciąganie klienta na kase.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przejechałem już około 600 km. Staram się przestrzegać zaleceń w okresie dotarcia i nie szaleję samochodem - normalnie przyspieszam i normalnie (czytaj: delikatnie) hamuję. Mimo to, po przejechaniu zaledwie 100 zacząłem słyszeć dziwny odgłos tarcia - teraz jestem już przekonany, że odgłos dochodzi od kół i aż nie chce mi się wierzyć, że dzieje się coś takiego w nowym samochodzie. :(

Odgłos pojawia się w czasie normalnej jazdy i zanika przy hamowaniu. Jest dokładnie taki jak w samochodzie, któremu przyrdzewiały tarcze (w dodatku lekko bijące) po dłuższym postoju.

 

Czy ktoś z Was zna może ten temat, zauważył to u siebie i zgłaszał to w serwisie ???

 

Temat wyjaśnił się w serwisie. Okazało się, że tarcza hamulcowa lewego koła ocierała lekko o metalową osłonę tarczy. Wszystko wyprostowano i jest już OK.

Mam taki sam problem , auto posiadam tydzień. Hałas jest wyrażnie słyszalny gdy dzwięk się odbija np od barierek bocznych. Mam nadzieję że to tylko osłona ociera, ale nie tak jak to ktoś tu napisał że o oponę najwyzej o tarcz hamulcową. Byłeś w serwisie to prostować? Ja mam kawałek drogi to chyba sam sprawdzę

Edytowane przez Piotr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam też problem z hamulcami od miesiąca przy hamowaniu gdy lekko nacisne pedał piszczy jak cholera byłem 2 dni temu w serwisie ponoć wszystko przeczyścili powiedzieli że cały układ jest ok a to był pył ale to dalej piszczy nawet bardziej.Oczywiście jutro jade do serwisu znów ale może ktoś z was miał podobny przypadek.Zaczeło to się dziać po wymianie kompletnych felg z oponami zimowymi ale w warsztacie gdzie była wymiana stwierdzili i potwierdził mi to znajomy który pracuje w serwisie skody że to niema nic wspólnego z tym piszczeniem pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam też problem z hamulcami od miesiąca przy hamowaniu gdy lekko nacisne pedał piszczy jak cholera byłem 2 dni temu w serwisie ponoć wszystko przeczyścili powiedzieli że cały układ jest ok a to był pył ale to dalej piszczy nawet bardziej.Oczywiście jutro jade do serwisu znów ale może ktoś z was miał podobny przypadek.Zaczeło to się dziać po wymianie kompletnych felg z oponami zimowymi ale w warsztacie gdzie była wymiana stwierdzili i potwierdził mi to znajomy który pracuje w serwisie skody że to niema nic wspólnego z tym piszczeniem pozdrawiam serdecznie

Mam ten sam objaw na letnich z felgami alu - cicho , na zimówkach z felgami stalowymi piszczy - drugi sezon. Chyba nic z tym nie da rady zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam objaw na letnich z felgami alu - cicho , na zimówkach z felgami stalowymi piszczy - drugi sezon. Chyba nic z tym nie da rady zrobić

dzięki za odp ale ja mam alu z zimówkami może to troche inaczej działa dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę ale przy chamowaniu piszczeć może najprawdopodobniej klocek. A klocki hamulcowe gwarancja nie obejmuje :/

Z tego co wiem to gwarancja nie obejmuje ale to chyba nie możliwe by w nowym aucie 3 miesiące nie całe przejechane 5 tyś km klocki wysiadały !!!! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z hałasującymi tarczami ale podczas jazdy, nie hamowania. Taki metaliczny dzwięk jakby ocieranie blachy o blachę,zanika przy hamowaniu.Wykluczam poprzednie wypowiedzi o tarciu tarczy o osłonę.Czy ktoś miał podobny problem w nowym samochodzie? Auto ma tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne wrażenie po kilku dniach jazdy. Metaliczny dźwięk podczas jazdy, szczególnie słyszalny przy przejeżdżaniu obok samochodów, murów, od których dźwięk się odbijał. Wizyta w serwisie załatwiła sprawę. Przyczyna mały zakleszczony w hamulcach kamień, który obcierał o tarczę. Takie było wyjaśnienie ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę ale przy chamowaniu piszczeć może najprawdopodobniej klocek.

Ja Cię poprawię :rolleyes: bo się mylisz

przy hamowaniu :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...