Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Sonda Lambda nissan almera 1.5 b


Gość smerf_84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przeliczajac koszt funtow na zl to moja lambda kosztowal prawie 400zl to chyba raczej nie jest zadne g.... za 100zl prawda ,acz kolwiek biore tez pod uwage ze moze byc trefna ta lambda z tego co pamietam komp pokazywal ze lambda jest zamknieta i co jeszcze wystepuje swiece sa biale co pokazalo na kompie tez ze jest nie dostateczna ilosc paliwa i samochod chodzi letiutko jak traktor , wrazie czego moge jutro podjechac do znajomego i podlaczymy pod kompa jeszcze raz wieczorem ( pracuje po 12 h i nie moge wczesniej ) tylko podpowiedzcie na co mam zwrucic uwage

 

 

Witam .....jak tak czytam te wasze posty to włosy mi się jeżą na głowie...... Mam almerke po lifcie '03 r 1,5 benzynka..... po 3 miesiącach użytkowania założyłem sobie gaz sekwencje BRC nie wiem do jakich grzebków jeździcie...ale nie powinna się zapalać żadna kontrolka "check engine" , jeżeli się zapala trzeba pojechac na konkretną diagnoze .... lub zrobic to samemu. Jeżeli masz programik i kabel to sprawdz przepływomierz....włącz zapłon ( bez odpalania silnika) i sprawdź napiecie na przepływomierzu - powinno wynosić 1,05 V oczywiście moga być małe odchyłki bo przepływka nie jest wieczna ale jak jest powyżej 1,10 to trzeba ja wymienić....co do sondy lambda to powinna pracować w zakresie od 0 do 1 V i sprawdz czy jest zasilanie na grzałkę, moja sonda jest 4 przewodowa czyli z grzałką była walnięta wiec kupiłem dedykowanego boscha ( ma odrazu zarobioną wtyczke wiec tylko wkrecasz i po sprawie bez zarabiania wtyczki).....jezali bedziesz miał walniętą przepływkę też może ci wywalić błąd sondy lambda na zbyt ubogą mieszankę..... oczywiście jak spar.... montaż instalacji to cięzko bedzie ci dochodzic w tej firmie jakiejś reklamacji bo jak by umieli to zamontowac poprawnie zrobiliby to od razu wink.gif wiec beda cie czarowac że wszystkim sie pali kontrolka itp....chyba pozostaje tylko podjechać do fachowców....i unikac grzebków co sie zwą mechanikami.... jepiej zapłacić wiecej i spac spokojnie niż tracic nerwy i czas na użeranie się z pseudo-mechanikami zeby autko jezdziło jak należy. Mam nadzieje że mój męczacy wywód przydał sie komus wink.gif

 

Pozdrawiam Manfred.

Edytowane przez manfred_wroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...