Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Spadające obroty przy rozruchu rozgrzanego silnika


Gość nissanalmera2004

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nissanalmera2004

Witam,

 

Jestem posiadaczem Almery N16 1,5 benzyna z 2004 roku (98KM).

Proszę o poradę bo sam wygenerowalem sobie problem.

 

Auto działało bardzo dobrze.

Ostatnio jednak sprawdzalem bezpieczniki (wewnatrz oraz w komorze silnika).

Po sprawdzaniu zaczela mi sie swiecic pomaranczowa lampka "kontroli silnika" po uruchomieniu.

Stwierdzilem, ze komputer jakims cudem nałapał błedów wiec odlączylem akumulator na kilkanaście godzin.

Po ponownym podlaczeniu pomaranczowa lampka "kontroli silnika" gasła po uruchomieniu silnika czyli OK.

Auto jezdzi bardzo dobrze, płynnie, spalanie tez wydaje mi sie, ze w normie. Rozruch na zimny silniku OK.

 

Problem wystepuje przy rozruchu rozgrzanego silnika. Obroty na chwilę bardzo spadają, zdarza się ze od razu po rozruchu auto gaśnie.

W ciagu kilku sekund obroty stabilizuja się na poziomie okolo 700 i jest OK. Nie ma mowy o gasnieciu auta w czasie jazdy itp.

Wczesniej problem nie wystepowal.

 

Zamierzam udać się "na komputer" ale wczesniej chcialem zasiegnać Waszej porady.

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam,

 

PS. Szukałem cos na ten temat na forum ale nie udało mi sie znalezc identycznego problemu. Znalazlem tylko informacje, ze moze to być kwestia ustawien dla biegu jałowego w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Spadajęce obroty przy rozruchu na gorąco - konieczne regulacja wolnych obrotów przez podpięcie komputera - operacja trwa minute, mechanik w ASO zrobił

mi to za darmo przy okazji. Poprzednim razem ja miałem taki problem pomogło dopiero czyszczenie przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nissanalmera2004

Dzieki za odpowiedz.

 

Zastanawiam sie jeszcze, czy nie wystarczyloby odłączenie akumulatora na 2 doby, czyli na okres "podobno" konieczny do zresetowania komputera do ustawień fabrycznych???

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...