Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Falujące obroty


Gość almerka2003

Rekomendowane odpowiedzi

Gość almerka2003

zauważyłem ostatnio ze przy uruchaminiu ciepłego silnika moja almi lubi gubić obroty tzn spadają tak ze czasami silnik gasnie co moze byc tego powidem .Almera jest z 2003 roku moze ktos miał taki problem i czym to sie skończyło chce wiedziec bo autko jest na gwarancji a znajac serwis to cuda potrafi wymyslic pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem ostatnio ze przy uruchaminiu ciepłego silnika moja almi lubi gubić obroty tzn spadają tak ze czasami silnik gasnie co moze byc tego powidem

Nie mam bladego pojęcia. Ale walcz o swoje. U ojca było tak, że na zimnym po zapaleniu obroty wskakiwały na sekundę na 1100 i gasł. Można było tak kilka albo kilkanaście razy odpalać, dodanie gazu rozwiązywało sprawę. Ojciec pojechał do ASO, tam mu próbowali wcisnąć, że "ten model tak ma". Ja się wpieniłem, wsadziłem ojca w swoj samochód, a jego zostawiliśmy im pod wjazdem, żeby przestygł, wróciliśmy po półtorej godziny, oczywiście mechanicy darli japę, że zastawiliśmy wyjazd. Ja wziąłem kluczyki i zacząłem odpalać almerkę przy mechanikach i kierowniku jakimś. Po kilku razach wysiadłem i się spytałem kto tu jest niedorozwojem, ja czy oni, żeby uwierzyć, że silnik z wtryskiem ma gasnąć przy zerowym obciążeniu po odpaleniu. Zaczeli coś pyskować, więc powiedziałem, żeby spadał do biura po kartkę, długopis i pieczątkę i pisał mi oświadczenie, pod którym chcę widzieć podpis mechanika i kierownika, że tak ma być, a ja to biorę do rzeczoznawcy, potem wysyłam do centrali nissana. Facet nie chciał tego zrobić (no niemożliwe, nie? ciekawe czemu :)), więc włożyłem mu do ręki kluczyki i powiedziałem żeby brał samochód na warsztat i naprawiał. Jeszcze coś pyskował, że nie jestem właścicielem, więc już ostro wk* ojciec spytał się, czy ma to samo co ja powiedziałem powtórzyć i na kopach ich do roboty zagonić. Poskutkowało, na drugi dzień samochód był do odbioru i o dziwo wszystko działało (i działa do tej pory). Niestety, czasami trzeba sobie nerwów napsuć z ASO..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś takie same objawy, kiedy przez swoją przesadną oszczędność zmieniłem stacje Shell na Geant w Łodzi.

Czy przypadkiem nie robiłeś ostanio takich eksperymentów z paliwem?

Nara Modest :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem ostatnio ze przy uruchaminiu ciepłego silnika moja almi lubi gubić obroty tzn spadają tak ze czasami silnik gasnie co moze byc tego powidem .Almera jest z 2003 roku moze ktos miał taki problem i czym to sie skończyło chce wiedziec bo autko jest na gwarancji a znajac serwis to cuda potrafi wymyslic pozdrawiam :(

jka dla mnie to moze byc cos z krokowym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...