Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Ustawianie pompy wtryskowej 2.0TD


Gość aron20000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem Nissana Primery P11-144 2.0DT 2001r. Po wymianie rozrządu (obu pasków, również od strony pompy) troszkę jakby zaczą gorzej zapalać i chciałbym spróbować ją wyregulować. Szukałem na forum ale niestety nie udało mi się znaleźć wiadomości ani potrzebnych danych do tej operacji. Więc chciałbym się poradzić kolegów, czy możliwe jest ustawienie pompy za pomocą czujnika zegarowego, czy ustawia się go jedynie śledząc zmiany kąta wtrysku za pomocą interfejsu i odpowiedniego softa ?? Jeśli za pomocą czujnika zegarowego jakie powinny być wartości regulacji i jak krok po kroku się to wykonuje? Oglądając pompę mam pewne spostrzeżenia ale chciałbym się poradzić, żeby czegoś nie zepsuć. Na zdjęciu poniżej oznaczyłem numerami 1 (chyba śruba po wykręceniu której wkłada się czujnik) i 2 (najprawdopodobniej śruby trzymające pompę). Odnośnie śrub trzymających pompę (jeśli to te oczywiście, są chyba na fasolkach żeby po poluzowaniu można było obracać pompę), doszukałem się dwóch śrub, oznaczone Nr 2 na zdjęciu. Czy jest jeszcze trzecia lub więcej? Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

post-28609-1256766123,6619_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia do czego sa te śruby. Ja ustawiałem kąt wtrysku i poprawiałem rozrząd u pompiarza koszt 50 zeta. Miałem przestawiony pasek o jeden ząbek na pompie i kąt był poza zakresem regulacji Ustawiał mi to na czujniku zegarowym, ale wkręcał go zupełnie gdzie indziej, luzował jedynie te śruby od obudowy (nr 2 na fotce ) W manualu jest opis jak się nie mylę pobierz sobie z tematu http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/37837-primera-poradniki-serwisowki-instr-obsugi-katalogi-obd/

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info gdzie szukać dobrego fachowca, ale najpierw chciałbym spróbować sam, oni przydadzą się wtedy jak coś nie wyjdzie. Gawa z moim angielskim jest krucho, gdzie mniej więcej w manualu się znajduje ten opis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vengosh kolega jest z Biaegostoku Ciekawe czy ty byś gonił 250 km do pompiarzasmile.gif Już biżej do Nadarzyna gdzie też jest genialny pompiarz od Boscha

Interesujące cię pliki są w ec_cd20 na 38 stronie tekst wżuć do http://translate.google.com/#, wyjdą trochę bzdury ale idzie się domyśleć z komiksu reszty

 

Ktoś tu kiedyś zamieszczał instrukcję do rozrządu po polsku z autodaty to myślę że i to tam jest też dobrze opisane

post-18247-1256847223,4054_thumb.jpg

Edytowane przez and_pec
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jest napisane ze po wymianie paskow rozrzadu nalezy wyregulowac kat wtrysku. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze jesli pompa byla nie ruszana to nie istnieje taka potrzeba. Jesli zaczal gorzej odpalac to jest przestawiony rorzad i tam trzeba szukac przyczyny a nie w ustawieniu pompy. Oczywiscie jesli nie byla ruszana. Koledzy juz podali jak ma byc ustawiony.Natoniast kat wtrysku dla pompy Bosch wynosi 0,89+/-0,08mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Sam schemat masz w poście ulisses

Po pierwsze primo http://forum.nissank...k-cd20t-diesel/

a tam

Po drugie primo http://forum.nissank...-chce-odpaliae/

Tylko nie pomyl z CD20 bo GAWA wrzucił tam dwa manuale Ciebie interesuje ten od CD20T

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...