Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sonda Lambda


Gość Grizzly20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosiłbym o inf. gdzie znajduje się sonda lambda w nissanie sunny rocznik 91 GA14DS. Pod pokrywą silnika tak owa nie widnieje. Jeśli powtórzyłem temat to przepraszam, ale nie potrafiłem znaleźć inf. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tam tego nie widze;/ Kśiążka WKŁ "Sam naprawiam" też opisuje miejsce sondy na kolektorze ale w moim silniku nie ma;/

 

ok już wiem, tam jest osłona przykręcona:) dzięki za pomoc

 

Tutaj jeszcze jedno pytanko, czy jest jakiś skuteczny sposób wyczyszczenia sondy.... Chodzi o to że nie mam zbytnio kasy na kupno nowej a coś obroty na luzie szwankują;/ Jak LPG ok tak na benzynie ciężko pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum o falujacych obrotach ...sondy sie nie czysci tylko wymienia ...ale jesli ci w w DSie ci faluja obroty to bym w gazniku przyczyny szukal ...ale tobie najpierw radze przeszukac forum bo ci admini wywala temat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!Jeśli nie masz u siebie sondy w kolektorze centralnie to twój gażnik nie jest sterowany przez nią i nie masz co jej szukać bo i tak jej nie znajdziesz!W DS-ie to nie wina sondy za falujace obroty, ale jak kolega napisał samego gaznika.Za falujace obroty na benzynie winna jest albo jakas nieszczelność samego gaznika, albo gdzies weżyk podciśnienia spadł, albo jesli masz mikser od gazu na gażniku to on zmniejsza doplyw powietrza co powoduje wzbogacenie nieszanki, co wiem po sobie bogata mieszanka=falujace obroty.Jesli chcesz ustawić mieszankę oczywiscie po sprawdzeniu szczelnosci i wezyków to musisz śróbkę od składu mieszanki wykrecić jakieś 1/4 obr.śróbka jest od tyłu gaznika na mały śrubokręt, dostarczysz tym wiecej powietrza.Ta operacja nie ma wpływu na gaz-ble!!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkie dzięki za pomoc. Jutro będe starał się z tym powalczyć i zdam relacje pozdrawiam:)

 

Ok, wielkie dzięki za pomoc. Jutro będe starał się z tym powalczyć i zdam relacje pozdrawiam:)

 

 

Ajednak był to mikser:) Teraz już jest wszystko ok, dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...