Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

N16, co to jest przy rurze dolotowej do filtra powietrza ???

Guest elcoruso
 Share

Recommended Posts

Guest elcoruso

Znalazlem wczoraj coś takiego i nie mam pojecia co to jest :shock:

Obraz.jpg

Nie mialem tego podlaczonego do tej pory, wtyknalem, ale zadnej rożnicy nie ma. Może ktoś wie co to jest???

ja tam niby nie wiem ale nie jest to przypadkiem poprostu czujnik przeplywu powietrza?

ja tam niby nie wiem ale nie jest to przypadkiem poprostu czujnik przeplywu powietrza?

Przepływka jest zawsze ZA filtrem powietrza

Guest pavoolon

w N16 przeplywomierz jest w bardziej w strone kolektora, to jest dodatkowy czujnik, nie ma znaczenia gdzie sie go przypnie bo dziala wszystko tak samo

Guest darek_k

No wlasnie , tez zastanawialem sie co to jest btw jak chcialem ta rure do puszki z filtrem wywalic i zalozyc cos o wiekszej srednicy i lepiej wyprowadzone. Co ciekawe u mnie ta gorna rurka ktora idzie nad ta z czujnikiem ,jest u mnie zaslepiona :o . Mam jeszcze pytanie , co to jest ta czarna puszka tak jakby w nadkolu do ktorej prowadzi kolejna rurka od dolotu ??

Guest pavoolon

rezonator, ona zwieksza pojemnosc ukladu, mozna smialo wszystko wywalac a czujnik zamontowac na rurze do stozka

Guest elcoruso
w N16 przeplywomierz jest w bardziej w strone kolektora, to jest dodatkowy czujnik, nie ma znaczenia gdzie sie go przypnie bo dziala wszystko tak samo

No dokladnie, jak go odlaczylem to nie moglem odpalić silnika. A ten drugi czujnik to wogole po cholere jest ??? Podpiety czy nie nie ma zadnej różnicy.

Guest pavoolon

cos tam niby mierzy chyba temperature powietrza ale u mnie po odpieciu go tez wszystko dzialalo, w tym aucie jest pelno durnych patentow :?

Guest cornholio78

pewnie że wszystko działa po odpięciu jednego z czujników. Co to za patent? normalny element układu wtryskowo-zapłonowego, podobnie jak przepływomierz czy czujnik podciśnienia