Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ciemnooka K11 coyot'a


Gość coyot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrus... ja cie musze przegonic ... :P ale nie ze mnie olejsz na starcie tylko tak na powaznie :P buehehe :P

 

EcuMaster III zamówiony :) ....

 

szukam wzmocnionej uszczelki pod glowice do mojej padaki ... ma ktos namiary na firme co dorabia albo sprzedaje? :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce nikt Ci nie jest w stanie wytworzyć mocniejszej uszczelki jak seryjna.

No chyba że się mylę i jakieś wielowarstwowe stalowe robią ala COMETIC, GREDDY...

Do ok. 180-200KM z litra pojemności ja bym sobie nie zawracał gitary zmianą uszczelki pod głowicą jedyne co to śruby pod łep ARP...

To samo seryjne pierścienie - pod to co my tu robimy to w zasadzie nie mają ograniczeń, jedyne ograniczenie to wytrzymałość tłoków - jak prawidłowo zestrojoną maszyną przekroczysz okolice 150KM z litra to może się okazać że półka na tłoku miedzy górnymi pierścieniami pęknie.

Ale do tego chyba daleko - czy mylę się :) ?

 

A tak dla Ciekawości dodam że u mnie w Srebrnej primerze była pod głowicą uszczelka erlinga za ok. 60zł i bez problemu przyjmowała moc rzędu 320KM i to na seryjnych śrubach głowicy, jedyne co to właśnie tłoki... Obstawiam że jakbym miał bardziej cofnięty zapłon to mógłbym pójść z boostem w górę - okolice 1,4-1,5 bara i dobić do jakiś 350-360KM :)

No nic powodzenia i moim zdaniem nie dotykaj się do silnika puki jest sprawny - ucz się na nim, się zepsuje to wtedy naprawiaj albo kup drugi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

Po fotce widać że wtryski takie same jak w 1,4 i 1,6 z porządną pompą paliwa i po strojeniu może do 130KM wyrobią, najtańsza opcja wspomagająca jak nie chcesz się bawić w rzeźbienie listwy wtryskowej to dodatkowy wtryskiwacz...

 

130KM to tak jakby trochę cięższe 2.0 pod machą siedziało więc powinno to już się przyjemnie odpychać - byle nie zbyt lagliwie

Spoko spoko, zadbamy o to, żeby suszareczka kręciła się jak należy... już moja w tym głowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooba to jak tak mowisz to odpuszczam sobie narazie pierscienie i uszczelke ... i zobaczymy co bedzie ... :)

 

dzisiaj musze pogonic moich poszukiwaczy od turbo bo cos wolno im idzie szukanie ... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz tanio szybko i pewne to polecam turbiny z BMW lub Opla omegi które występowały w silnikach 2,5 TDS - disel - najlepiej ta mitshubishi (nie wiem jak to sie pisze) model TD04-11T, swojego czasu stroiłem zaturbionego tym CC 1,2, bardzo fajnie wstawała a przy 0,9 bara seryjny silnik wypluł 158KM fakt że to 8 zaworówka...

Pamiętam jeszcze jakąś czerwoną toyotę corolle 1,3 stroiłem i wcześniej miała turbinkę z 1,9 TDI - dramat był 123KM przy 0,9 bara po czym sprzedałem koledze turbinę z SAABA 900 2.0t (jakaś taka T25 podobna), auto pełen ciąg miało od mniej więcej 3300 obr.min (przynajmniej korby nie dostawały tak jak na tej z 1,9TDi) i na tym samym 0,9 bara wyszło blisko 190KM - auto opisywane było w którymś z wakacyjnych GT

Silnik oczywiście seria i lata już dobre dwa lata...

 

Na szybko znalazłem tą z TDS, to jest dokładnie to:

http://allegro.pl/item807316569_turbosprezarka_opel_omega_b_2_5_2_5_td_tds.html

 

Jak planujesz więcej mocy to możesz poczekać w przyszłym tygodniu będę mieć suszarkę z 2.0 Saaba 9-5 rocznik 2005, będę wsadzać większa z AERO...

Starczy Ci ona do ok 220-230KM przy czym też będzie mało lagliwa - okolice 3000-3300 pełen ciąg będziesz mieć.

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cisnienie na 5 barow to chyba lekka przesada.. ja bym nie robil takich "polsrodkow" i dal wtryski z sunniacza, a pompe z 200sx i wtedy zapas bedzie duzy, a i cisnienie wachy nie musi byc chore - 3,5 bar styknie na lajcie :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz dodo czemu zaczynam ogarniac moją Almerę? Coyot goni trzeba uciekać.

 

 

do Ciebie to mu jeszcze trochę brakuje ale ze mną to już na remisik jechał :whistle: muszę coś szybko kombinować i też ogarniać swoją... ;)

 

coyot nie wiem czy podejdzie ale miałbym turbinkę od 2.0 HDI ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Ciebie to mu jeszcze trochę brakuje ale ze mną to już na remisik jechał :whistle: muszę coś szybko kombinować i też ogarniać swoją... ;)

 

coyot nie wiem czy podejdzie ale miałbym turbinkę od 2.0 HDI ...

ta z hdi pewnie malutka ale za to z samego dołu ładuje-nie wiem czy to takie dobre w silnikach benzynowych jest-one raczej wolą wyższe obroty,co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z HDi jest na zmiennej geometri i sterowana podciśnieniowo no i się nie nadaje - za mała...

Ta z allegro TD04-11 za 300zł była by w sam raz choć ja tym bym coś większego wolał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dzwonilem do tych od turbo i ...mysleli chyba ze sobie jaja robie i ... zapomnieli ... w pon bede mial info co i jak :) a jak nie to zaczne sie rozgladac za inna... moze ta od saba... ile bedizesz wolal za swoja?:rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta moja jeszcze nie wiem okolica 650zł tak myślę. Fajna nowoczesna turbina i rozwojowa tak więc wydajności ci w niej nie zabraknie, bazowo ustawiona na 0,4 bara więc akurat na twoje początku z doładowaniem do jakiś 130KM to powinno wystarczyć.

 

Ps. ammaimon w Micrach jest inna listwa wtrsykowa nie podejdą wtryski z naszych SR20... Tak to za pół darmo by miał 270ccm np. z sunnego GTI, almery GTi, Priemry 2.0...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi wtryskami to mi sie wydaje ze bedzie rzezba... :P ale temat do ogarniecia mysle ...

 

pompe paliwa wypatrzylem na :

http://rallynuts.com/motorsport/K11_Tuning_2084/Walbro_Motorsport_Fuel_Pump_Kit_Nissan_Micra_K11_5078.asp

 

tylko jakby znalezc takowa w PL byloby fajnie... :P

Walbro ma u nas przedstawiciela?

 

tak na szybko to chyba to bedzie pompa z integry TypeR 255L/h :)

ta od imprezy wyglada tez podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio a to o tym akurat nie wiedzialem - myslalem, ze nie ma klopotu z wtryskami z SR ;) tak czy owak trzebaby sie rozgladnac za jakimis wydajniejszymi i wydaje mi sie to rozsadniejsze :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jutro pewno zamowie :)

 

a regulator cisnienia paliwa jaki zanabyc? te z allegro sa cos warte?

 

cooba szykuj turbine :) olewam specy z Poznania bo widze ze maja mnie chyba w d...ie, a szkoda mi czasu na dzwonienie i proszenie sie wiec.... :)

 

tak sie wlasnie zastanawiam ... bo ogladam aukcje i ta sama pompa co jest w micrusie ponoc zasila...

NISSAN MICRA 1.0 CG10DE 08.92 - 10.02

 

MICRA 1.3 CG13DE 08.92 - 07.00

 

MICRA 1.4 CGA3DE 07.00 - 10.02

 

PRIMERA 1.6 GA16DE 06.96 - 05.99

 

PRIMERA 1.8 QG18DE 06.99 - 12.01

 

PRIMERA GT 2.0 SR20DEH 10.97 - 06.99

 

PRIMERA 2.0 SR20DE 01.98 - 06.99

 

PRIMERA 2.0 SR20DE 06.99 - 12.01

 

......... jest sens ja zmieniac od razu? no jak w 2,0 daje rade? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompy paliwa we wszystkich modelach nissana które wymieniłeś są 3 barowe i nie są w stanie więcej z siebie dać...

Poszukaj na allegro WAllbro a co do regulatora ciśnienia paliwa to w zasadzie polecam Auto Gauge zdecydowanie odradzam F1Z w których to nagminnie pękają membrany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam regulator f1-z i dziala, ale to, ze pekaja membrany tez slyszalem. auto krzak u mojego brata tez daje rade to fakt :)

naprawde nie mozna zrobic nic z wtryskami, tylko trza ladowac wallbro? pompa z 200sx styknie spokojnie do 240-250KM, a tyle w tej micrze nie widze, chyba ze sie myle? :>

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok... to co do pompy juz wiem, regulator wiem ... potem bede nad tymi wtryskami myslal... ale najpierw zobacze co z serii mozna wycisnac rofl.gif

to teraz tylko turbinka i uderzam do trzciny po kolektor :) i moze w grudniu ... zacznie sie instalowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiąc kolektor trzeba zdjąć twój stary i porobić stosowne przymiarki - tak na odległość wujek trzcina ci tego raczej nie wykona, będziesz musiał odwiedzić nasze miasto :D

 

Co do pompy to znalezienie sprawnej od 200SX S14 graniczy z cudem, prędzej już z jakiegoś SKY Lina ale ja bym sie nie bawił za 300 parę złotych nówka z gwrancją pisemną na rok i pa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz jak uwazacie.. ja tam moj setup mam 3,5bar i pompe z sxa, i daje rade zupelnie spokojnie. no i oczywiscie wyszlo tanio :) czekam w takim razie na dalszy postep w pracach.. w jaka moc celujecie?

 

Pozdr :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny ogranicznik z tego co widzę to właśnie wydolność układu paliwowego, obstawiam ze ze 130KM i 180-200Nm uda się z tego osiągnąć...

Jak się to opanuje i znudzi to najprościej jak u Zura zrobiliśmy - dodatkowy wtryskiwacz przed przepustnicą gazu jakiś taki duży np. 630ccm i paliwka powinno starczyć do jakiś 170-180KM i ze 240-250Nm tyle na ulice by stykło w tak lekkim aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...