Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] 97r 2.0 benzyna Wymiana płynu chłodniczego


Misiek82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam primere p11 2.0 97r chce wymienić płyn w chłodnicy ktoś się orientuje czy chłodnica ma korek spustowy, ile wchodzi płynu do układu, czy trzeba go odpowietrzyć, jak to zrobić...z góry dzieki za info i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam primere p11 2.0 97r chce wymienić płyn w chłodnicy ktoś się orientuje czy chłodnica ma korek spustowy, ile wchodzi płynu do układu, czy trzeba go odpowietrzyć, jak to zrobić...z góry dzieki za info i pozdrawiam

witam no to tak chłodnica nie ma korka musisz zdjąc dolny wąż,i oprucz tego musisz jeszcze spuścic płyn z silnika,w zasadzie nie muszisz odpowietrzac układu ale możesz, nie pamietam która śróbka tam była do odpowietrzania zobacz sobie jak coś w tych książkach 'sam naprawiam...'coś mniej więcej ta śróbka jest nad termostatem,

u mnie płynu weszło niecałe 7l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie dolny waz zdjac, potem odkrecic korek od chlodnicy. Tylko zrób to na w miare chlodnym aucie bo mozna sie niezle poparzyc. Plynu u mnie weszlo kolo 6 litrow, najlepiej koncentrat i rozcienczyc woda destylowana, nie warto przesadzac z iloscia koncentratu w stosunku do wody, powyzej 70% koncentratu jest to juz szkodliwe dla auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

4 litry to dość w zupełności..!! kto rozcieńcza w tosunku 7:1..!!! to nie poważne.. Nawet na koncentracie pisze że stosunek ma być na zime 4:4.. czyli jak w układ wchodzi 7 litrów to wystarczy 3.5 płyn chłodniczy do 3.5 woda.. i to masz do minus 25st C.. a po cholere bardziej zagęszczać..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 litry to dość w zupełności..!! kto rozcieńcza w tosunku 7:1..!!! to nie poważne.. Nawet na koncentracie pisze że stosunek ma być na zime 4:4.. czyli jak w układ wchodzi 7 litrów to wystarczy 3.5 płyn chłodniczy do 3.5 woda.. i to masz do minus 25st C.. a po cholere bardziej zagęszczać..??

ja nie kupiłem koncentratu tylko gotowy płyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, chciałem się dowiedzieć jaki płyn lub koncentrat stosujecie. Potrzebuje dolać płyn do chłodnicy a nie wiem jaki. Poza tym mam taki problem, że nie wnętrze nagrzewa się bardzo powoli. Czy może być to być spowodowane niskim poziomem płynu? W chłodnicy jest ale zszedł w zbiorniczku wyrównawczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, chciałem się dowiedzieć jaki płyn lub koncentrat stosujecie. Potrzebuje dolać płyn do chłodnicy a nie wiem jaki. Poza tym mam taki problem, że nie wnętrze nagrzewa się bardzo powoli. Czy może być to być spowodowane niskim poziomem płynu? W chłodnicy jest ale zszedł w zbiorniczku wyrównawczym.

Żeby wymienic płyn w układzie nie wystarczy tylko zdjąc przewodu dolnego z krócca chłodnicy trzeba także spuścic płyn z bloku silnika. W przeciwnym razie nic wam nie da spuszczenie z samej chłodnicy bo nowy płyn wymiesza się ze starym który pozostanie w bloku silnika. W silniku 2.0 korek spustowy z bloku znajduje się pod kolektorem wydechowym i jest do niego trudny dostęp. Potrzebne będzie użycie jakiejś rurki jako przedłużacza do klucza. Pamiętajcie że tylko spuszczenie płynu z całego układu daje gwarancje że nowo wlany płyn będzie spełniał oczekiwania stawiane mu przez was. Powodzonka przy wymianie :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...