Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] 2.2dci problem z kamera cofania


Gość namor1111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosze was o pomoc, do dnia disiejszego przy kazdym wlaczaniu wstecznego biegu wlaczala sie kamera cofania na wyswietlaczu. Az nagle teraz za kazdym razem nie wlacza sie. Niewiem czy ktos cos nacisnal jakis guzik czy moze to inny problem. Prosze o pomoc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosze was o pomoc, do dnia disiejszego przy kazdym wlaczaniu wstecznego biegu wlaczala sie kamera cofania na wyswietlaczu. Az nagle teraz za kazdym razem nie wlacza sie. Niewiem czy ktos cos nacisnal jakis guzik czy moze to inny problem. Prosze o pomoc. pozdrawiam

 

Sprawdź czy:

a) bezpieczniki są ok

B) czy włącza się światło cofania ( czy stycznik od wstecznego jest sprawny)

c) czy pojawia się ekran 'black screen' ( kamera padła)

d) pojawiło się coś z autodiagnozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec juz ci mowie, bezpieczniki w miare przegladnelem i niby ok sa wszystkie, ale lampa od wstecznego biegu sie nie zapala wogole i wogole na monitorze nic sie nie pojawia. Moze to i jakis bezpiecznik ale patrzylem i niby ok. Wiec nie wiem co jest.

 

Sprawdź czy:

a) bezpieczniki są ok

B) czy włącza się światło cofania ( czy stycznik od wstecznego jest sprawny)

c) czy pojawia się ekran 'black screen' ( kamera padła)

d) pojawiło się coś z autodiagnozy?

 

 

a gdzie jest ten stycznik od wstecznego biegu od swiatla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z wycieraczkami w nissanie p12 po wlaczeniu na 1 bieg czasowy zadziałają jeden raz a na pozostalych biegaach jest ok.

Tylna wycieraczka czasowa dziala.

Prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

Witam mam problem jeszcze z silnikiem.

Odpala ok,na ssaniu jest ok,po nagrzaniu silnika zaczyna przerywac tzn.Po dodaniu gazu gwałtownie spadaja obroty i wznawiaja sie...

Po tym zapala sie kontrolka silnika.

Bardzo prosze o pomoc z góry dziekuje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik biegu wstecznego z reguły zamontowany jest na skrzyni biegów. Czyli skoro nie świeci lampa cofania, trzeba szukać albo w żarówce, najprościej, albo w czujniku,wychodzące napięcie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

też mam problem z kamerą cofania, wyświetla się czarny obraz, ale zanim założe że padła kamera to dodam że padło mi też ogrzewanie tylnej szyby, patrzyłem ale kable wydają się całe, zwłaszcza że wycieraczka tylna działa normalnie. gdzie można szukać jeszcze problemu? oczywiście wizyta u elektryka będzie aby sprawdził czy rzeczywiście jest przesyłany sygnał do kamery i podgrzewania tylnej szyby.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość francomichal

witam

też mam problem z kamerą cofania, wyświetla się czarny obraz, ale zanim założe że padła kamera to dodam że padło mi też ogrzewanie tylnej szyby, patrzyłem ale kable wydają się całe, zwłaszcza że wycieraczka tylna działa normalnie. gdzie można szukać jeszcze problemu? oczywiście wizyta u elektryka będzie aby sprawdził czy rzeczywiście jest przesyłany sygnał do kamery i podgrzewania tylnej szyby.

pozdrawiam

 

 

Kamery nie masz ponieważ zgnił czujnik biegu wstecznego przy skrzyni biegów 100% JEŻELI NIE MASZ TEŻ ŚWIATŁA WSTECZNEGO!.

Moja P12 ma ten objaw i to jest ponoć częsta dolegliwość. Nie znam jeszcze ceny. Kupuje sam czujnik bez wtyczki ponieważ mój elektryk ją naprawi, gdyz inaczej trzeba kupić całą wiązkę:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bootchkins

witam.

mam podobny problem.

Kupilem niedawno primere sve 2.2 dci 2003 rok.

Kiedy włączam wsteczny, wyświetlacz robi się biały i pojawia się napis

check behind before reversing

czy ktos ma moze jakies pojecie czemu sie tak dzieje?

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm robi sie biały moze kamera jest zle ustawiona.....??? moze tez robi sie bialy od zbyt intensywnego swiatla

to samo dla panow z czarnym ekranem tez sprawdzcie cz nic sie tam nie ruszylo i cz np kamera nie jest wycelowana w ramke od rejestracji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kriskob1

witam.

mam podobny problem.

Kupilem niedawno primere sve 2.2 dci 2003 rok.

Kiedy włączam wsteczny, wyświetlacz robi się biały i pojawia się napis

check behind before reversing

czy ktos ma moze jakies pojecie czemu sie tak dzieje?

Prosze o pomoc

to jest extra zabezpieczenie. zanim zaczniesz cofac sprawdz dokladnie czy cos ci nie stoin na przeszkodzie. czyli to czego nie mozesz zobaczyc w kamerce.

 

to jest extra zabezpieczenie. zanim zaczniesz cofac sprawdz dokladnie czy cos ci nie stoin na przeszkodzie. czyli to czego nie mozesz zobaczyc w kamerce.

kamerke mam i moge sprzedac w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu wstecznego, wciśnij przycisk "Setting" na konsoli i reguluj tym cztero kierunkowym manipulatorem lewo-prawo intensytność konstrastu (contrast) i intensywności (brightness). Jest oddzielne ustawienie tych poziomów jak masz włączone światła i jak masz wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bootchkins

spróbowałem ustawien, ale niestety nie pomogło.

Przyjrzałem się kamerce z bliska i wydaje mi się, że jest ona zaparowana, jakby się tam wilgoć dostała?

Może to jest powodem?

chyba muszę odwiedzić elektryka może coś poradzi.

 

Mam jeszcze jeden problem. Przy kupnie dostałem 2 kluczyki.

Jeden z nich nie działał.

probowalem go zakodowac na nowo.

Udało sie, ale tylko czesciowo.

Pilot, owszem otwiera drzwi i zamyka, ale silnika nie da sie odpalic.

Nie wiem czemu.

Czy imobilaiser powinienem osobno zakodowac czy tez problem jest w czyms innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam koledzy ja też mam problemik :)

światło cofania mi się pali cały czas ..kamera pokazuje mi obraz cały czas ...wymieniłem czujnik w skrzyni biegów i nadal to jest ..czyli gówienko mi to pomogło ..i ot kieruje pytania ?

gdzie jest bezpiecznik od tego ustrojstwa ?

albo inaczej co sprawdzać ..?po kolei ?

pozdrawiam was .m


ps nissan p12 1,9 dci 2003 r to takie autko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...