Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówki / swiatła pozycyjne lub mijania


bilro

Rekomendowane odpowiedzi

Moze komus sie przyda opis jak wymienic przednie zarowki w Murano. Padlo mi przednie swiatlo pozycyjne, w instrukcji pisza ze niby trzeba wtedy jechac do serwisu. Pomyslalem sobie, ze chyba zwariowali, co ja nie dam rady, bede jechal do serwisu zeby wymienic zaroweczke za 80 groszy???

No i sie zaczelo. Otworzylem maske no i okazalo sie, ze moje rece za diabla nie zmieszcza sie w mikroszczeline od strony silnika. Pomyslalem, ze wyciagne reflektor - tu znowu porazka, zeby wyjac reflektor trzeba co najmniej odkrecic grilla, tego mi sie robic nie chcialo. Szybki kontakt z googlem, no i znalazlem instrukje...

 

Zeby wymienic glupia zarowke, nalezy zdemontowac nadkole!!! Normalnie zalamka, zajelo mi to ponad godzine, chociaz teraz (za drugim razem) dalbym rade zrobic to pewnie w 10 minut. W sumie to klika srubek krzyzakowych + pare zatrzaskow. Tak samo jak swiatlo pozycyjne, wymienia sie takze zarowke swiatel mijania.

Kierunkowskaz przedni mozna wymienic od strony silnika (nalezy zdemontaowac osłone filtra powietrza lub modul rozdzielajacy napiecie - chyba szybciej jest juz zdemontowac nadkole).

 

Przy wymianie zarowki "pozycyjnej", po odkreceniu srub trzymajacych chlapacz, udalo mi sie odgiac nadkole na tyle, zeby wcisnac reke, ale jezeli ktos bedzie chial wymieniac zarowke swiatel mijania to trzeba zdemontowac cale nadkole inaczej dostep bedzie bardzo trudny. Narzedzia jake sa potrzebne to srubokret krzyzakowy oraz plaski (do podwazenia zatrzaskow). Schemacik demontazu nadkola ponizej, oczywiscie wczesniej nalezy odkrecic chlapacze.

 

ce2654472eacba4dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Besel - mam ksenony.

Szkice biore z instrukcji serwisowej, mozna ja sciagnac np tutaj: http://pdftown.com/PDF-Nissan-Murano-2006-Service-Manual.html

pliki w formacie "*.zip", zabezpieczone haslem. Haslo do rozpakowania plikow: pdftown.com.

Wypakowujesz zawartosc do jednego folderu (wszystkie pliki naraz) i pozniej juz jest calkiem latwo sie poruszac pomiedzy rozdzialami. Niby wszystko co zwiazane z obsluga samochodu tam jest poopisywane, tyle tylko, ze czasami zeby cos znalezc to czarna magia. Jakos nie znam angielskiego na tyle, zeby zupelnie swobodnie poruszac sie po zagadnieniach technicznych z branzy motoryzacyjnej, zreszta nawet po polsku pewnie i tak bym polowy nie rozumial bo mechanikiem nie jestem.

Fajna tez jest stronka www.nissanhelp.com - tam po zarejestrowaniu tez jest dostep do instrukcji i calkiem ciekawego forum.

 

Kurcze, a moze ktos ma instrukcje serwisowa do Murano po polsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...