Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Note na Gaz


gladiator1111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tofu jak widzę mnie wyprzedził :). I chyba dobrze, bo ja miałem już koncepcję na rozdanie prezentów o których wspomniał Jacek ;). Panowie, powołując się na naszą wzajemną sympatię :), proszę o pozostawienie tego tematu tylko dla gazowników. Jak chcecie pożartować sobie z gazu i wielu innych rzeczy, to mamy przecież na to wydzielony temat - Hyde Park :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie gazownicy. Właśnie sprowadziłem dla siebie Notesa z Niemiec i ma zamontowaną instalację LPG. Silnik 1.4 do końca serwis, przebieg 90000 km. Dam znać jak się spisuje gdy trochę nim "polatam".

 

Witam.

W Temacie "Ile mammy notesów" nie wpisałeś numeru kolejnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście bardzo cieszą posty kolegi gladiator1111 który mam nadzieję będzie dalej tutaj pisał pozytywne wiadomości.

 

Ja też mam nadzieje że będę pisaćsame pozytywy :thumbsup:

I oczywiści wszystkich serdecznie pozdrawiam,, NISSANMANIAKÓW" bez względu na orientację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przeczytałem w zestawieniu AŚ http://www.auto-swiat.pl/1-zobacz-ktore-silniki-nie-toleruja-instalacji-lpg/4 , jest też podana PRIMERA od 1998r. jakoś dziwnie się stało, ze swoją z 2000r. przelatałem 200kkm na LPG i dalej lata mój kumpel, ja w porównaniu z nim to miałem puchową nóżkę :D :D :D , zastanawiam się na jakiej podstawie robią takie zestawienia, zawsze powtarzam, że najważniejsze jest strojenie i montaż, później dbanie o instalację, bo silnik można zajechać i na PB, jak szkoda na sondę itp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wóz zrobiony i pierwsze loty za mną. Nie mam czasu się rozpisywać, ale powiem krótko: jest OK. Pali na benzynie i gazie super. Nie czuć kiedy jest zmiana paliwa na LPG, silnik pracuje równo , nic nie stuka i nie puka. A najważniejsze jak miło podczas tankowania. 32 litry za 86 złotych. Przepięknie Pozdrawiam , miłego weekendu. Teraz będzie się działo. Sąsiedzi mówią, że trzeba go "oblać". No to jak tak mówią, to do dzieła. :dribble::nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilaton,wiesz co masz zamontowane pod maską? Możesz trochę przybliżyć?

Rozumiemy Twoją radość,ale szczegóły techniczne też będą mile widzianę :D Oczywiście ...jak możesz! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Koledzy,

Ja z kolei jestem świeżutko upieczonym posiadaczem Notka na gaz, moją radość mąci jednak nieco perspektywa szklankowej (polegającej na wymianie) regulacji zaworów. Moje pytanie zatem do starych wyjadaczy gazowych jest następujące:

Czy ktoś już kiedyś robił regulacje albo chociaż mierzenie szklanek? Ile taka zabawa kosztuje? Jak szybko postępuje zużycie "szkła"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tam masz pod maską daj foto

Foto będzię jak znajdę aparat; a pod maską mam stag 300-4, hana gold, zavoli 100 oraz malutką butlę stako. Jeździ się chyba lepiej niż na benzynie. Tak jak w poprzednim poście: wkurza tylko kieliszkowa regulacja zaworków. Poza tym zastanawiam się czy za rok pojadę na kolejny przegląd do ASO. Gdyby nie gaz to pewnie bym się ich trzymał, ale jak pomyśle sobie jakie będzie gadanie... łe gaz ... to zaraz Panu się samochód rozsypie... to już właściwie nie ma co serwisować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilaton a jakie miałeś spalanie w normalnej jeździe na trasie???

 

Bo ja mam w swoim 1.6 założony gaz STAG jeździ się rewelacyjnie, mam w trasie przy normalnej jeździe do 120km/h spalanie w granicach 6,7-7,0 litra.

Chociaż ostatnio zmieniło się na trochę więcej, ale muszę się pochwalić bo wkładkę K&N sobie założyłem i około 0,5 litra w górę poszło, ale tak żwawszy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilaton a jakie miałeś spalanie w normalnej jeździe na trasie???

 

Bo ja mam w swoim 1.6 założony gaz STAG jeździ się rewelacyjnie, mam w trasie przy normalnej jeździe do 120km/h spalanie w granicach 6,7-7,0 litra.

Chociaż ostatnio zmieniło się na trochę więcej, ale muszę się pochwalić bo wkładkę K&N sobie założyłem i około 0,5 litra w górę poszło, ale tak żwawszy jest.

A u mnie po założeniu osłony na silnik,spalanie przy 120 spadło  o 0.6l,z 6.2 na 5.6 benzyny oczywiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, ja także przymierzam się do zagazowania swojego Notka. Przebieg 37 000, po gwarancji. Radziłem sie w zakładzie gdzie mieliby zakładać instalację i tam uczciwie monter mechanik powiedział mi że w moim silniku zawory nie są regulowane hydraulicznie. Może to stanowić problem. Jego rada jest taka, że powinno się sprawdzić zawory po 40 tysiącach. Jeśli będzie OK - to będzie OK. Jeśli nie to dść kosztowna regulacja - a części drogie. Nie wiem co myśleć ... :-( Chciałbym założyć instalację (rocznie robię ok. 20 000) bo benzynka coraz droższa, a tu pod górkę .... Autem zamierzam jeździć jeszcze 6-8 lat. Co radzicie ? (koszt instalacji 2600 - innych szczegółów nie znam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja także przymierzam się do zagazowania swojego Notka. Przebieg 37 000, po gwarancji. Radziłem sie w zakładzie gdzie mieliby zakładać instalację i tam uczciwie monter mechanik powiedział mi że w moim silniku zawory nie są regulowane hydraulicznie. Może to stanowić problem. Jego rada jest taka, że powinno się sprawdzić zawory po 40 tysiącach. Jeśli będzie OK - to będzie OK. Jeśli nie to dść kosztowna regulacja - a części drogie. Nie wiem co myśleć ... :-( Chciałbym założyć instalację (rocznie robię ok. 20 000) bo benzynka coraz droższa, a tu pod górkę .... Autem zamierzam jeździć jeszcze 6-8 lat. Co radzicie ? (koszt instalacji 2600 - innych szczegółów nie znam).

 

Nie uzupełniłeś profilu i nie wiem jaki masz silnik 1.4 czy 1.6.

Ja mogę tylko swoje odczucia co do silnika 1.6 opisać :) założyłem gaz przy 61 400 w tej chwili już przekroczyłem 121 000. Instalacja STAG 4 z lubryfikatorem nic tylko jeżdżę i tankuję. Do tego czasu nic się nie działo i chyba na razie nie będzie, jestem bardzo zadowolony. Ostatnio też dołożyłem mu filtr K&N :)

A przed instalacją zastanów się nad dwoma rzeczami - ja mam przyłącze gazu do tankowania w zderzaku, teraz bym chyba wolał jednak żeby było obok wlewu pali, bo już mi kilka razy na stacji korka z powrotem nie przykręcili, a poza tym nie widać, że zagazowany :)

Druga to wielkość butli, mam założoną butlę 34litr a tankuję tak maksymalnie 26 litrów do niej, ale ze względu, że w Notku jest koło dojazdowe to po założeniu butli w miejsce koła butla wystaje ponad poziom bagażnika 6-7 centymetrów, boki mam wyklejone pianką i na to przychodzi podłoga. Do bagażnika jeszcze koło dojazdowe to jesteś na poziomie mniej więcej miejsc na półkę :) czyli ponad połowy bagażnika nie ma :) teraz po takim czasie zastanawiam się czy nie warto było założyć butli leżącej, gazownik u którego zakładałem dawał mi wybór ale szkoda, że nie przymierzył i nie pokazał jak to będzie wyglądało - jak masz możliwość to poproś żeby włożyli butlę leżącą i tą butlę w miejsce koła to sobie porównasz jak by było lepiej. Jak będę miał chwilę to zrobię zdjęcie bagażnika z butlą i wtedy dodam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uzupełniłeś profilu i nie wiem jaki masz silnik 1.4 czy 1.6.

Ja mogę tylko swoje odczucia co do silnika 1.6 opisać :) założyłem gaz przy 61 400 w tej chwili już przekroczyłem 121 000. Instalacja STAG 4 z lubryfikatorem nic tylko jeżdżę i tankuję. Do tego czasu nic się nie działo i chyba na razie nie będzie, jestem bardzo zadowolony. Ostatnio też dołożyłem mu filtr K&N :)

A przed instalacją zastanów się nad dwoma rzeczami - ja mam przyłącze gazu do tankowania w zderzaku, teraz bym chyba wolał jednak żeby było obok wlewu pali, bo już mi kilka razy na stacji korka z powrotem nie przykręcili, a poza tym nie widać, że zagazowany :)

Druga to wielkość butli, mam założoną butlę 34litr a tankuję tak maksymalnie 26 litrów do niej, ale ze względu, że w Notku jest koło dojazdowe to po założeniu butli w miejsce koła butla wystaje ponad poziom bagażnika 6-7 centymetrów, boki mam wyklejone pianką i na to przychodzi podłoga. Do bagażnika jeszcze koło dojazdowe to jesteś na poziomie mniej więcej miejsc na półkę :) czyli ponad połowy bagażnika nie ma :) teraz po takim czasie zastanawiam się czy nie warto było założyć butli leżącej, gazownik u którego zakładałem dawał mi wybór ale szkoda, że nie przymierzył i nie pokazał jak to będzie wyglądało - jak masz możliwość to poproś żeby włożyli butlę leżącą i tą butlę w miejsce koła to sobie porównasz jak by było lepiej. Jak będę miał chwilę to zrobię zdjęcie bagażnika z butlą i wtedy dodam :)

silnik 1.4 wersja auta -- visia

 

Wyliczyłem następująco (niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę). Przy założeniu, że Note na 100 km średnio spala 8 litrów benzyny (po 5,70 zł) i 10 l LPG (po 2,30 zł) koszt przejechania 100 km wynosi odpowiednio nieco ponad 45 zł (PB) i 23 zł (LPG). Na 1000 km - oszczędność wynosi 220 zł, na 10000 km - 2200 zł, itd. Teoretycznie instalacja powinna zwrócić sie po przejechaniu 12000 -13000 km. Martwi mnie jedynie ta regulacja zaworów, która kosztuje w serwisie Nissana ok. 900 zł (przy założeniu że wszystkie szklanki są do wymiany). I teraz ponawiam moje pytanie. Czy rzeczywiście po przejechaniu 40 000 km niezbędna jest taka regulacja ? Czy zawory wciągają się znacznie ? (ponoć na benzynie się luzują) I czy taką regulację można wykonać po za serwisem ? Poproszę o info szczególnie użytkowników LPG w silnikach 1.4 ale głosy teoretyków równie chętnie przeczytam .... :shifty:

Edytowane przez blanet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WG mnie jeśli jest konieczność sprawdzania luzów i reszty to będzie to czynność nie zależna czy na pb czy na LPG

 

jeśli mówisz o "wyciąganiu " to luzy się zmniejszą przez co auto będzie zasysać wiecej paliwa przez co będzie mocniejsze ale co za tym idzie moze też być tak że nie domknie zaworu i przepali może to powodować zawieszenie zaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie to przekonało ... polecam http://gazeo.pl/lpg/kalkulator-lpg-gazu.html

 

A czemu tylko trochę ?? Myślę, że ten kalkulator nie powinien dawać Ci większych wątpliwości :)

W weekend jeżdżąc 25% miasto i 75% trasy normalna jazda bez szaleństwa 7,6l.100km :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz już się montuje .... Dziękuję wszystkim za podzielenie się opiniami nt. LPG. W miare upływu kilometrów będę dzielił się wrażeniami z jazdy i użytkowania auta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...