Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

murzyneczka n15 GTi


Gość p'xxl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero dzięki L4 mam czas, żeby spokojnie usiąść napisać o mojej czarnuli. <_<

 

Trochę danych na początek:

 

model: Almera GTi

rok produkcji: 1998

przebieg: w chwili obecnej jakieś 203 000 km.

totalna seria

 

 

Szczerze przyznam, że ten samochód to takie moje małe wyzwanie, ponieważ zanim ją przygarnąłęm była bardzo zaniedbana. Zamysł mó był taki, by przywrócić to auto do stanu przynajmniej dobrego (jak na moje oko).:shifty:

 

A oto to co od początku zostało zrobione w celu przywrócenia czarnuli zdrowia i dawnych właściwości.

 

- wymiana sprzęgła ( z przygodami) - miejsce starego zajął nowy LUK

- Oponki letnie Toyo Proxes T1R 195/50/r15

- wywaliłem obniżające H&R a wstawiłem seryjne sprzężyny od GTi

- wyleciały stare hydrauliczne amorki. Na przód weszły KYB Excel-G, na tył Magnum technology.

- weszły nowe tarcze + klocki (TRW + TRW - przód) (Kashiyama + Akebono - tył)

- przy 2 wymianie wlany świeży Liqui Moly MOS2 tewchnology, filtr knecht

- wkładka filtra powietrza K&N

- wymienione wszystkie poduszki silnika

- nowe tuleje oraz poduszki na wahaczach

oraz wiele innych dupereli jak np termostat i tego o czym zapomniałem.

 

Z modyfikacji jedynie przyspieszyłem zapłon. Zeskanuję wynik z hamowni na zlocie w Karpicku to wrzucę.

 

Obecnie autko przeszło dość spore poprawki blacharskie. Przygotowane do zimowania i wiosennych dalszych prac nad wyglądem karoserii.

 

Plany

wizualnie:

- jakieś niezbyt wybujałe body. Zakupiłem już tylni zderzak z dokładką z wersji UK, wejdą dokładki progów oraz inna przednia dokładka.

- nowy lakier na dużej części auta, reszta do polerowania

- większa felga (16 albo 17)

- fotele obite alcantarą

- polerka dekla zaworów

mechanicznie:

- hamulce - przednie TRW zastąpię czymś ambitnijszym. Wejdą EBC

- Wydech. Tu się waham. Zestaw w Bombla P11.144 jest ciekawy więc myślę nad czymś podobnym.

- CAI

- sprzęgło Exedy ( jak już upadnie obecne)

- mod rozrządu

- nowe świece, przewody, kopułka, palec

 

Jak coś sobie przypomnę oczywiście dopiszę. :P

 

Zimą w planach kilka małych prac takich jak montaż białych kierunków, modyfikacja grilla, montaż tylnich nadkoli. Wszystko jeżeli czas pozwoli.

 

Wszelkie sugestie oraz pomoc mile widziane :devil: szczególnie w kwestii wydechu i modyfikacji mechanicznych. Ma być to ładnie wyglądająco-brzmiący dupowóz zatem nie planuję większego włażenia pod maskę. Mam nadzieję, że wystarczy mi zarówno $ jak i motywacji.

 

Poniżej kilka fotek murzyneczki:

almera3.th.jpg almera2.th.jpg

almera2t.th.jpg 20090111002.th.jpg

lewypo.th.jpg zdjcie007gt5.th.jpg

zegaryt.th.jpg

 

Wkrótce więcej fotek oraz relacje z prac nad autem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez piotrexxl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękne auto! zadbaj o blaszkę bo to słaby punkt tego modelu a egzemplarz zacny :) jeśli chodzi o moc to ładna seria... SSAC + mod rozrządu i już będzie elegancko życzę powodzenia w modach !! pozdro!

Edytowane przez MRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze 3-4 miechy wystarczało mocy. Po pół roku zaczyna jednak jej trochę brakować. :dribble: Nie wspomnę już o roku. Historia się powtarza. Z ga16 miałem tak samo. Zamiast zeswapować silnik zeswapowałem całe auto :devil:

Jakieś sugestie w kwestii wydechu? Pisałem do bombla żeby mi podrzucił źródło gdzie kupił swoje graty i cisza. Przez zimę porobię kilka pierdół, żeby nie stać. Konkretnie za auto się wezmę na wiosnę.Do tego czasu może skompletuję potrzebne graty.

Edytowane przez piotrexxl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci lektórkę o mojej czerwonej almerze GTi: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/53774-almera-gti-coobcio-dupowoz-iii/

 

Mody z których będziesz najbardziej zadowolony to zmiana samego kolektora wydechowego i do tego przestawienie rozrządu łącznie jakieś 10-12KM i tyle samo Nm dojdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Coobcio w tym temacie oczytałem się już wcześniej. Chodzi mi bardziej o źródło pochodzenia gratów (jakieś pewne). W trakcie zimy chcę skompletować wszystkie graty do zrobienia całego wydechu. Odnośnie rozrządu to sam wolę się tego nie podejmować. I w jednej i drugiej operacji będzie musiał wyręczyc mnie jakiś macher. We wrocku nie ma warunków jak w Wawie, żeby od razu auto zestroić na hamowni. Jedyne rolki mam w jetronic tylko, że oni się cenią. :rolleyes2:

 

Jak dla mnie celem jest ok 170 kuni i jakieś 200 Nm

 

Znalazlem coś takiego.

http://cgi.ebay.co.u...=item518df5c8de

 

i takiego:

http://cgi.ebay.co.u...=item1c0b34305e

 

Oprócz ceny jest jakaś różnica?Ktoś zaoferuje pomoc w przytarganiu tego? (Wiem że to może głupie pytanie)

Edytowane przez piotrexxl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny słuszny kolor. B) Ogarnę auto na wiosnę i będzie sporo zabawy na zlotach. :shiftyninja: Żeby tylko była kasa i motywacja. Reszta to formalność. Oczywiście każda rada na wagę złota. Dopiero uczę się grzebania w aucie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bym wziął zapomniał. Zderzaczek tylni z dokładką z wersji UK już leży posklejany. Szykować pod malowanie i lakierek i można zakładać na auto. Dowód na to jak można wyhaczyć coś ciekawego niskim kosztem dłubiąc w necie. Za ten dałem 70 PLN.

 

zderzak.th.jpg

Edytowane przez piotrexxl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bym wziął zapomniał. Zderzaczek tylni z dokładką z wersji UK już leży posklejany. Szykować pod malowanie i lakierek i można zakładać na auto. Dowód na to jak można wyhaczyć coś ciekawego niskim kosztem dłubiąc w necie. Za ten dałem 70 PLN.

 

zderzak.th.jpg

witam piotrexxl,

dokładka spox, ale jest ona z wersji Ph1, a nie z ph2 o czym pewnie wiesz lub nie wiesz, dlatego piszę tego posta. Z ph2 masz na fotce nizej mojej GTI (off topic: wkrótce na sprzedaż):

m11.jpg

powodzenia w modach, pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam piotrexxl,

dokładka spox, ale jest ona z wersji Ph1, a nie z ph2 o czym pewnie wiesz lub nie wiesz, dlatego piszę tego posta. Z ph2 masz na fotce nizej mojej GTI (off topic: wkrótce na sprzedaż):

m11.jpg

powodzenia w modach, pozdr,

ta z ph2 jest :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfanr ta dokładka zderzaka jest oki. Taka bardziej skromna. Nie widziałem jeszcze u nas nikogo z takim zderzakiem. Żadna frajda mieć taki sam zderzak jak inni.

Gene ralnie szukam teraz dokładek progów i na nie się skuszę jeżeli będziesz chciał sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czekam na moc, czekam na finalny wygląd. :)

 

Na szczęście dokładka do zderzaka będzie moim zdaniem zdecydowanie ładniejsza. Jak dojdą progi to efekt będzie fajny, ale zacznie brakować większych kół ;)

 

Ale spokojnie...to rozwojowy projekt :)

 

 

Pozdrawiam.

 

carfanr: jak już coś pokazujesz to byś umył auto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zastanawiałem się nad jakąś alternatywą dla el-teca. Jeżeli ktoś składał wydech do kupy samemu to chętnie skorzystam z wiedzy i doświadczenia.

Najbardziej chodzi mi o końcowy. Janspeed, Ulter, Montii, i jest jeszcze wiele tego na rynku. Szukam czegoś co się nada.

 

To się nada? http://www.allegro.pl/item821675733_tlumik_apexi_n1_style_sprawdz_brzmienie.html

 

kierunkio.th.jpg Białe kierunki właśnie nadeszły. Prezent dla Ali na Mikołaja.

Edytowane przez p'xxl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad jakąś alternatywą dla el-teca. Jeżeli ktoś składał wydech do kupy samemu to chętnie skorzystam z wiedzy i doświadczenia.

Najbardziej chodzi mi o końcowy. Janspeed, Ulter, Montii, i jest jeszcze wiele tego na rynku. Szukam czegoś co się nada.

 

To się nada? http://www.allegro.pl/item821675733_tlumik_apexi_n1_style_sprawdz_brzmienie.html

 

 

Ja montowałem coś podobnego, dokładnie taki

http://www.allegro.pl/item839863015_tlumik_sportowy_rm_motors_rm4_5lat_gwaran_apexi.html

+ podobny środkowy tego samego producenta + rura 2,5" i jest OK ale tylko z wkładką niestety. Bez wkładki dawał ładny dźwięk tylko hałas głowę chciał urwać, z wkładką jest w sam raz ;) Generalnie ten RM całkiem przyzwoicie wykonany się okazał bo kiedyś kupiłem jakiś inny tłumik na Allegro i to była porażka totalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...