Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Czy trzeszczą Wam fotele??


Gość jaano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wymontowałem przednie siedzienia z P11 żeby wyczyścić i pomalować mocowania siedzeń, bo mi rdza się wpasowała. Prawdopodobnie przyczyną są dywaniki gumowe bez rantów na brzegach i zimą śnieg z solą im zaszkodził. Przy okazji zauwżyłem, że trzeszczy mi plastik o plastik w siedzeniu kierowcy (siedząc na miejscu kierowcy po lewej stronie tam gdzie sa pokrętła regulacji fotela jest plastikowa obudowa i ona mi trzeszczała o inny plastik.) Być może u Ciebie jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam i trzeszczą i skrzypią. Najgorsze jest to, że jak tylko wybieram sie do ASO to w samochodzie nastaje jedna wielka cisza. Muszę sam sie za to zabrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje wykręcić śruby mocujące fotel.. wyjąć go ..obrócić na opak .. i coś w stylu WD-40 . popśikać zawiasy oparcia , potem troszke oleju. następnie smarem posmarować ,,,gwinty"" regulatorów i prowadnice rolkowe sanek przesówu fotela..... i zobaczyć co jeszcze może w każdym przypadku piszczeć....zamontować i przetestować.jedynie jak auto było bite to fotel może być popękany i trzeszczeć ale to już inna sprawa. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, jestem nowy. Mam Primerę P11 z 2000 r. i przejechane 170tys.km. od jakiegoś czasu rusza mi się fotel kierowcy, tzn oparcie i siedzisko, kto wie jak to naprawić, a przede wszystkim co z poduszkami powietrznymi, jak je odłączyć żeby nie wystrzeliły. Najpierw wył. akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej P11 98 r też od niedawna fotel kierowcy zaczął skrzypieć. Wydaje mi się, że z powodu zimna ale mogę się mylić. Już niedługo będę miał własny garaż i będę mógł spokojnie sobie fotel porozkręcać i poszukać co piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w każdej skrzypiały, w obecnej dopiero zaczynają, najczęściej z tamtej okolicy to zapięcie pasów, niestety też inne źródła i jak pisał już piomal zależy od ustawienia fotela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam takie pytanie odnosnie foteli. Strasznie dziala mi na nerwy to ze zaglowki w fotelach maja luzy. Jak to wyeliminowac ?

Jeden z tych bolcow ma naciecia do zblokowania ustawionej wysokosci, drugi natomiast lata mi na dolkach w gore i w dol, malo tego jesli nikt nie opiera glowy na nich to slychac takie drzenie w pozycji - przod-tyl. Jak to usztywnic zeby sie nie trzeslo jak gowno w przereblu?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie skrzypienia:

 

Potwierdzam, że WD40 działa, ja od miesiąca mam problem z głowy - zaaplikowałem bez wyjmowania fotela w kilka "podejrzanych" miejsc i przeszło jak ręką odjął.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie:

- tłucze zawieszenie (wahacze górne do wymiany)

- skrzypi fotel pasażera

- skrzypi gdzieś przy desce rozdzielczej, gdzieś w okolicach wylotu powietrza/lusterka po stronie pasażera

- coś się obija (jakby poluzowane kable) o deskę rozdzielczą w okolicach wajhy do otwierania maski silnika lub regulacji lusterek :x , wie ktoś co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w każdej skrzypiały, w obecnej dopiero zaczynają, najczęściej z tamtej okolicy to zapięcie pasów, niestety też inne źródła i jak pisał już piomal zależy od ustawienia fotela

 

Nic nie piszczy ani nie skrzypi.Przebieg 130 tys.km. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...