Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Czy trzeszczą Wam fotele??


Gość jaano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę nieco temat - u mnie też zaczęło trzeszczeć. Fotel kierowcy - na dziurach dochodzi odgłos starego skrzypiącego łóżka. Jeszcze się nie zabierałem za dokładną lokalizację źródła, ale pierwsze wrażenie, to okolice lędźwi - lewa strona.

 

A po przytarganiu fury tak było pięknie, cisza, spokój. Jednak parę miesięcy na gładkich asfaltach Wrocka robi swoje. Fotel, deska i różne plasticzki zaczynają się odzywać :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę nieco temat - u mnie też zaczęło trzeszczeć. Fotel kierowcy - na dziurach dochodzi odgłos starego skrzypiącego łóżka. Jeszcze się nie zabierałem za dokładną lokalizację źródła, ale pierwsze wrażenie, to okolice lędźwi - lewa strona.

 

A po przytarganiu fury tak było pięknie, cisza, spokój. Jednak parę miesięcy na gładkich asfaltach Wrocka robi swoje. Fotel, deska i różne plasticzki zaczynają się odzywać :zly:

 

 

U mnie też fotel kierowcy, ale z prawej strony z dołu jak by coś ocierało, skrzypiało. Podbnie mam z kokpitem.

 

Jak znajdziesz przyczyne fotela to skorzystam z oświecenia :)

(kokpit ponoć między szybą a wlotami powietrza trzeba coś podłożyć - zobaczymy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takrze skrzypi fotel kierowcy ( mam wersje z 4 airbagami- w fotelu kierowcy miesci sie jeden) niewiem czy to ma znaczenie i niewiem co to skrzypi... niejest to glosne skrzypienie wiec mi to nie przeszkadza :) a co do plastików to lusterko wsteczne przy wyzszych obrotach silnika lubi zabrzeczec- to mnie juz denerwuje!! Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Podbijam. Miał ktoś taki przypadek, że fotel kierowcy złapał luzy w prowadnicach? Sytuacja ostro denerwująca, przy mocnym hamowaniu cały fotel podjeżdża ok 0,5cm do przodu, bardzo nieprzyjemne uczucie. Jestem też w stanie poruszyć fotel (przód/tył) rękami mocno go szarpiąc. Takie pierwsze sprawdzenie i wajcha blokująca przesuwanie fotela działa dobrze, więc spodziewam się, że jakiś luz mógł się pojawić na mocowaniu fotela do prowadnic... Jakieś pomysły? Nigdy nie wykręcałem fotela ale spodziewam się, że bez tego się niestety nie obejdzie;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie wyrwało Ci blachy z fotela do której jest zamocowana śruba od konstrukcji. To się dość często zdarza z tego co zauważyłem.

Z reguły na regulowanej konstrukcji zostaje ta śruba z kawałkiem wyrwanej blachy a siedzisko wtedy lata jak chce. Wszystko zależy ile śrub wyrwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...