Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] dokladka tempomatu


siutek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

szukalem na forum informacji na ten temat poprzez szukajke, ale jakos nie wiele osob sie wypowiadalo...

zastanawiam sie czy jest mozliwosc "domontowania" tempomatu do primerki P11.144.

 

ostatnio kumpel mnie nakrecil, co prawda ma astre II (przepraszam za porownanie nyski z astra :P), ale odkryl jak latwo tam dorzucic tempomat.

Zastanawiam sie czy w primerze rowniez sprawa jest tak prosta? producentowi nie oplaca sie przeciez tworzyc okablowania, oprogramowania komputera w roznych wersjach, w zaleznosci od wersji auta. Z reguły poprostu pewne funkcje są powyłączane, a w samym aucie brak jest niektórych modułów elektornicznych.

 

Podobnie sprawa ma sie z domykaniem okien, czy w ogole w primerach (P11.144) ta funkcja byla udostepniana?? Wiem ze mozna za stosunkowo niewielkie pieniadze dokupic uniwersalny zestaw na allegro, ale po co, jesli mozna miec oryginal??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe pytanie bo i ja też chciałem w taki sposób udoskonalić swoją nyskę.

 

Wypowie się ktoś obcykany w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzialem na tym forum, a takze w ogloszeniach dotyczacych sprzedazy p11 po lifcie te modele mialy fabryczne tempomaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może nie przejrzałem za dużo ogłoszeń o sprzedaży P11.114 ale nigdzie nie spotkałem się z fabrycznym tempomatem a przydałby się taki gadżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cie Siutek.

W sprawie tempomatu nie wypowiem sie, ale co do domykania szyb, informuję cie ,że takie opcje były dostępne.

Mam primkę p11.144 z 2001 roku i w mojej taka opcja występuje. szyby zamykają sie po kolei tzn. kierowca ,pasażer, tył lewy tył prawy. Powiazane jest to alarmem. pozdrawaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kellys30, ale jestes pewien ze to Twoje domykanie szyb to fabryczna funkcja?? czy moze poprzedni wlasciciel kupil jakis uniwersalny zestaw i zamontowal w primerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cie Siutek.

W sprawie tempomatu nie wypowiem sie, ale co do domykania szyb, informuję cie ,że takie opcje były dostępne.

Mam primkę p11.144 z 2001 roku i w mojej taka opcja występuje. szyby zamykają sie po kolei tzn. kierowca ,pasażer, tył lewy tył prawy. Powiazane jest to alarmem. pozdrawaiam

 

Być może dlatego moja nie posiada domykania - nie mam alarmu!!! :(

 

Ale trapi mnie cały czas ten tempomat... - napisze ktoś coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cie Siutek.

W sprawie tempomatu nie wypowiem sie, ale co do domykania szyb, informuję cie ,że takie opcje były dostępne.

Mam primkę p11.144 z 2001 roku i w mojej taka opcja występuje. szyby zamykają sie po kolei tzn. kierowca ,pasażer, tył lewy tył prawy. Powiazane jest to alarmem. pozdrawaiam

 

No to jak powiązane z alarmem to nie jest to fabryczne. Bo primery fabrycznie alarmów nie miały:) A pod alarm można doczepić wszystkie czujniki, może ci nawet zrobić las.. jak go dobrze zaprogramujesz. Przynajmniej tak mi się wydaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak powiązane z alarmem to nie jest to fabryczne. Bo primery fabrycznie alarmów nie miały:) A pod alarm można doczepić wszystkie czujniki, może ci nawet zrobić las.. jak go dobrze zaprogramujesz. Przynajmniej tak mi się wydaję.

 

No moje auto ma fabryczny alarm syrenę mam w bagażniku i przycisk w tunelu środkowym żeby wyłączyć czujniki jak się zostawia dziecko lub zwierze w aucie a czujki schowane pod siateczką nad pasami.. ?

 

Witam cie Siutek.

W sprawie tempomatu nie wypowiem sie, ale co do domykania szyb, informuję cie ,że takie opcje były dostępne.

Mam primkę p11.144 z 2001 roku i w mojej taka opcja występuje. szyby zamykają sie po kolei tzn. kierowca ,pasażer, tył lewy tył prawy. Powiazane jest to alarmem. pozdrawaiam

I w jaki sposób uruchamiasz te domykanie szyb ? Edytowane przez Sznurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznurek, wydaje mi sie ze domykanie szyb powinno nastepowac automatycznie po zablokowaniu centralnego zamka z pilota. Wówczas to rozwiazanie ma sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje auto ma fabryczny alarm syrenę mam w bagażniku i przycisk w tunelu środkowym żeby wyłączyć czujniki jak się zostawia dziecko lub zwierze w aucie a czujki schowane pod siateczką nad pasami.. ?

 

I w jaki sposób uruchamiasz te domykanie szyb ?

 

Wersje z ksenonami się nie liczą :) Mało kto je ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzisiaj przeglądałem sobie auta z tempomatem i wpadłem na to, że w primerce takiej jak moja gdzie przepustnica sterowana jest poprzez linkę, raczej nie da się zamontować tempomatu ;(

 

A tak jeszcze co do dokładania rzeczy do auta, to może da się w prosty sposób dołożyć komputer pokładowy ?

Edytowane przez Truszczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post.

Szukałem odpowiedzi na inny problem ale trafiłem też na ten temacik.

W mojej "Nysie" 97r przed liftem jest dołożony tempomat właśnie wyglądający podobnie jak ten z ogłoszenia wyżej.

Co prawda jest on od chwili zakupu niesprawny ( nie robię dłuższych tras więc nie bawiłem się w szukanie przyczyny), ale można dołożyć do primerki tempomat.

 

Mój to ASN Cruise Control RC1000, jest właśnie montowany na linkę przepustnicy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha Panowie a ta ma wszystko i ma tempomat :P

 

http://www.otomoto.p...ow&id=C10135676

 

Pozdrawiam

 

Jacek

 

Mam podobny, ale niesprawny (na początku kilka razy jakimś cudem zadziałał), nie chce mi się szukać przyczyny, bo tego nie używam (mam diesla) i też tempomat jest podpity linką do pedału gazu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jeśli chodzi o domykanie szyb to różnie bywa,ja mam dość ubogą wersję,mam tylko przednie szyby elektryczne,centralny zamek bez pilota i jest domykanie szyb,tak jak poprzednicy pisali najpierw zamyka się od kierowcy a potem od pasażera ale co mnie zaskoczyło to powiązanie domykania z klimą,otóż jak włącze klime szyby automatycznie sie zamykaja co nie zawsze jest fajne szczególnie jak auto postoi na upale,coprawda można je po domknieciu od nowa otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kellys30, ale jestes pewien ze to Twoje domykanie szyb to fabryczna funkcja?? czy moze poprzedni wlasciciel kupil jakis uniwersalny zestaw i zamontowal w primerce.

Odkupiłem swoją primkę od ciotki która była pierwszym właścicelem. Auto kupione w salonie nissana w polsce. Według faktury miała i oczywiście ma dołożone w serwisie nissana : moduł domykania szyb, alarm

Centralny zamek już był fabrycznie. A domykanie działa wtedy kiedy zamykam auto z kluczyka tzn centralnym zamkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde, ludzie... nie ma rzeczy nie możliwych!! na niektore potrzeba nieco więcej czasu :P jesli ktos znajdzie jakies info jak taki tempomat dorzucic to pisać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne tempomaty uniwersalne, widziałem kiedyś na allegro. Podpina się takie urządzonko pod czujnik prędkości, ma ono wbudowany siłownik z cięgłem, które podłączamy tak by sterowało przepustnicą.

Szczegółów (producent itp) nie pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony fajne bo mozna by wyposazyc w niezly bajer nawet auto, ktorego producent nie myslal nawet o tempomacie, ale z drugiej strony... balbym sie o bezpieczenstwo przy takim wynalazku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tempomatu to nie wiem ale zaciekawiło mnie to ,

natomiast jeśli chodzi o domykanie szyb to sprawa jest łatwa do zrobienia , w moim przypadku ok godziny z przerwą na kawe , moduł założyłem drzwiach , ze środka kabiny przeprowadziłem do drzwi przewód 3żyły , sterowanie domykaniem podpięte pod CZ , kolejność można sobie ustawić dowolnie , moduł kosztował chyba 60 zł na 4 szyby ,mam go od ponad roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...