Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Koło zapasowe


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem, czy ktoś w Was sprawdzał, czy koło zapasowe wejdzie na przednią piastę ? Czy się okaże zbyt mała felga. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś? Napisz.

Dla QQ+2 koło zapas. jest T155/70/R17 lub T135/90/R17, więc musi być ok.

Swoją drogą, to po wielu "wtopach" przy tym modelu to "wszystko się może zdarzyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś już może sprawdzał koło zapasowe na przodzie w QQ+2 2.0 dCi? Ciekawe czy zwykłe 16" by pasowało?

Mam teknę i tam zapasu brak :( trochę mnie to deprymuje, zwłaszcza przy obecnych dziurach w drodze. Co mi pomoże zestaw naprawczy continental jak opona rozpruta na 5 cm ?!

Nigdzie nie mogę znaleźć dojazdówki 17" do QQ.

Ktoś ma pomysł co z tym fantem?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie masz Kolego nawet dojazdówki na wyposażeniu?

Właśnie standardowo na wyposażeniu acenty jest dojazdówka, w teknie lub I-wayu nie wiem, chyba, że nasz kolega zrezygnował i wybrał tańszy zestaw naprawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teknę i tam zapasu brak :( trochę mnie to deprymuje, zwłaszcza przy obecnych dziurach w drodze. Co mi pomoże zestaw naprawczy continental jak opona rozpruta na 5 cm ?!

Nigdzie nie mogę znaleźć dojazdówki 17" do QQ.

Ktoś ma pomysł co z tym fantem?

Z góry dziękuję.

Ja też mam Teknę (ale nie QQ+2) i koło zapasowe-dojazdowe było już w bagażniku.  Nie rozumie jednak czym Nissan się kieruje wyposażając auta - jedne w zestaw naprawczy a drugie w zapas. Wydaje mi się, że QQ+2 mają zestawy naprawcze a zwykłe QQ zapasy. Jeśli jest inaczej niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czy siak sam "zestaw naprawczy" uważam za jakieś nieporozumienie...

Uważam, że w QQ powinien być normalny zapas, a w QQ+2 z racji miejsca dojazdówka, chyba, że ktoś wolałby zestaw naprawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz w normalnym QQ jest dojazdówka a w QQ dodać dwa jest zestaw naprawczy.

 

Mam QQ+2 2,0 dci w wersji n-tec i mam dojazdówkę.

 

Podejrzewam, że to kwestii nagłośnienia. Subwoofer w systemie Bose zajmuje miejsce dojazdówki

Edytowane przez vtx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Subwoofer jest założony w kole zapasowym zwykle (w X-trailu w pełnowymiarowym, Murano w dojazdówce)

 

Potwierdzam, mam QQ z dojazdówką i subwooferem włozonym do

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak:

QQ wszystkie wersje (w tym tekna) - dojazdówka w rozmiarze 16"

QQ+2 wszystkie wersje z wyjątkiem tekny - dojazdówka w rozmiarze 17"

QQ+2 tekna - zestaw naprawczy

 

Moim zdaniem, jedyne wytłumaczenie to takie że subwoofer kłóci się z kołem dojazdowym 17". Takie być może jest konieczne w QQ+2 ze względu na większe zaciski w wersjach dwu litrowych. Wynika z tego że mogli zrobić teknę z subwooferem, zapasem 16" ale tylko z mniejszymi silnikami (bo te mają standardowe zaciski hamulcowe z przodu). Pewnie bali się zirytować chętnych na zakup większych motorów i zrezygnowali z zapasu całkowicie.

 

Dlaczego nie można wsadzić subwoofera do dojazdówki 17"? Nie wiem. I bardzo chciałbym się dowiedzieć.

Podobnie jak: Czy na pewno zapas 16" nie wejdzie do mnie na przód?

Tak jak pisałem, na allegro pełno jest 16 a ani jednej 17.

 

Na pocieszenie Nissan dał mi plastikową miarkę poziomu płynu w spryskiwaczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak:

QQ wszystkie wersje (w tym tekna) - dojazdówka w rozmiarze 16"

QQ+2 wszystkie wersje z wyjątkiem tekny - dojazdówka w rozmiarze 17"

QQ+2 tekna - zestaw naprawczy

 

Moim zdaniem, jedyne wytłumaczenie to takie że subwoofer kłóci się z kołem dojazdowym 17". Takie być może jest konieczne w QQ+2 ze względu na większe zaciski w wersjach dwu litrowych. Wynika z tego że mogli zrobić teknę z subwooferem, zapasem 16" ale tylko z mniejszymi silnikami (bo te mają standardowe zaciski hamulcowe z przodu). Pewnie bali się zirytować chętnych na zakup większych motorów i zrezygnowali z zapasu całkowicie.

 

Dlaczego nie można wsadzić subwoofera do dojazdówki 17"? Nie wiem. I bardzo chciałbym się dowiedzieć.

Podobnie jak: Czy na pewno zapas 16" nie wejdzie do mnie na przód?

Tak jak pisałem, na allegro pełno jest 16 a ani jednej 17.

 

Na pocieszenie Nissan dał mi plastikową miarkę poziomu płynu w spryskiwaczu ;)

Potwierdzam ta informację, dokładnie tak jest jak kolega napisał.

Dołożę jeszcze ze w takim przypadku nawet nie ma lewarka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak:

QQ wszystkie wersje (w tym tekna) - dojazdówka w rozmiarze 16"

QQ+2 wszystkie wersje z wyjątkiem tekny - dojazdówka w rozmiarze 17"

QQ+2 tekna - zestaw naprawczy

 

Moim zdaniem, jedyne wytłumaczenie to takie że subwoofer kłóci się z kołem dojazdowym 17". Takie być może jest konieczne w QQ+2 ze względu na większe zaciski w wersjach dwu litrowych. Wynika z tego że mogli zrobić teknę z subwooferem, zapasem 16" ale tylko z mniejszymi silnikami (bo te mają standardowe zaciski hamulcowe z przodu). Pewnie bali się zirytować chętnych na zakup większych motorów i zrezygnowali z zapasu całkowicie.

 

Dlaczego nie można wsadzić subwoofera do dojazdówki 17"? Nie wiem. I bardzo chciałbym się dowiedzieć.

Podobnie jak: Czy na pewno zapas 16" nie wejdzie do mnie na przód?

Tak jak pisałem, na allegro pełno jest 16 a ani jednej 17.

 

Na pocieszenie Nissan dał mi plastikową miarkę poziomu płynu w spryskiwaczu ;)

 

 

Ja oficjalnie złożylem reklamację do Nissana Poland ze względu na brak klucza do kół, lewarka, nasadki, a także że pozostawiono miejsce na te narzędzia, tak jakby ktoś je zapomniał włożyć albo celowo wyciągnął. Otrzymałem odpowiedź, że tak już w Tekna QQ+2 jest i tyle.

A tak poważnie to ktoś juz próbował zamontować koło dojazdowe w bagażniku obok subwofera ?

Edytowane przez arlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak:

QQ wszystkie wersje (w tym tekna) - dojazdówka w rozmiarze 16"

QQ+2 wszystkie wersje z wyjątkiem tekny - dojazdówka w rozmiarze 17"

QQ+2 tekna - zestaw naprawczy

 

Moim zdaniem, jedyne wytłumaczenie to takie że subwoofer kłóci się z kołem dojazdowym 17". Takie być może jest konieczne w QQ+2 ze względu na większe zaciski w wersjach dwu litrowych. Wynika z tego że mogli zrobić teknę z subwooferem, zapasem 16" ale tylko z mniejszymi silnikami (bo te mają standardowe zaciski hamulcowe z przodu). Pewnie bali się zirytować chętnych na zakup większych motorów i zrezygnowali z zapasu całkowicie.

 

Dlaczego nie można wsadzić subwoofera do dojazdówki 17"? Nie wiem. I bardzo chciałbym się dowiedzieć.

Podobnie jak: Czy na pewno zapas 16" nie wejdzie do mnie na przód?

Tak jak pisałem, na allegro pełno jest 16 a ani jednej 17.

 

Na pocieszenie Nissan dał mi plastikową miarkę poziomu płynu w spryskiwaczu ;)

jesli subwoofer mieści się u mnie w dojazdówce 16" ,to tym bardziej powinien spasować w 17". Jedyne wytłumaczenie to kolejna oszczędność koncernu na R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam od dłuższego czasu szukam dojazdów-ki do QQ+2 17" i faktem jest że jeszcze się nie pokazała na allegro ,można poszukać od innych aut byle pasowała wielkość rozstaw śrub i średnica piasty ale jest problem że subwoofer być może nie będzie pasował ze względu na nie prawidłowe wyprofilowanie felgi .Pozostaje tylko jedna możliwość kupić 16" a w razie złapania kapcia z przodu przestawić tył do przodu a na tył zapas.A i subwoofer będzie na pewno pasował, bo jest tak samo w QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam od dłuższego czasu szukam dojazdów-ki do QQ+2 17" i faktem jest że jeszcze się nie pokazała na allegro ,można poszukać od innych aut byle pasowała wielkość rozstaw śrub i średnica piasty ale jest problem że subwoofer być może nie będzie pasował ze względu na nie prawidłowe wyprofilowanie felgi .Pozostaje tylko jedna możliwość kupić 16" a w razie złapania kapcia z przodu przestawić tył do przodu a na tył zapas.A i subwoofer będzie na pewno pasował, bo jest tak samo w QQ.

 

Też tak kombinuję. Problem w tym że oprócz ekstra roboty trzeba by wozić dwa lewarki lub cegły do podłożenia. ;)

Ewentualnie, sprzedają taką poduszkę pompowaną spalinami z rury która unosił cały bok pojazdu. Ciekawe czy wydoliłoby to przy dosyć ciężkim aucie jakim jest QQ+2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak kombinuję. Problem w tym że oprócz ekstra roboty trzeba by wozić dwa lewarki lub cegły do podłożenia. ;)

Ewentualnie, sprzedają taką poduszkę pompowaną spalinami z rury która unosił cały bok pojazdu. Ciekawe czy wydoliłoby to przy dosyć ciężkim aucie jakim jest QQ+2?

A po co dwa?lewarek koło tylne (dobre) ściągasz zakładasz zapas , opuszczasz przekładasz lewarek pod przednie zmieniasz i koniec.Fakt roboty dwa razy tyle.Ale w okresie gwarancji jest jeszcze Nissan assistance z którego można :blink: zawsze skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Jakoś tak się skupiłem, że trzeba przełożyć tył na przód, że zapomniałem o zapasie :)

Z poduszką było by jednak wygodniej a i tak muszę kupić coś do podnoszenia QQłki.

 

Pojawia się pytanie: jaka musi być wysokość lewarka żeby móc zmienić koło? Pewnie standardowy będzie za krótki.

Może ktoś mógłby sprawdzić na jaką maksymalną wysokość rozciąga się oryginalny lewarek od QQ?

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja oficjalnie złożylem reklamację do Nissana Poland ze względu na brak klucza do kół, lewarka, nasadki, a także że pozostawiono miejsce na te narzędzia, tak jakby ktoś je zapomniał włożyć albo celowo wyciągnął. Otrzymałem odpowiedź, że tak już w Tekna QQ+2 jest i tyle.

A tak poważnie to ktoś juz próbował zamontować koło dojazdowe w bagażniku obok subwofera ?

Również wysłałem zapytanie odnośnie koła dojazdowego dla Qashqai+2 TEKNA, tyle tylko że nie w formie reklamacji. Pytałem przy zamówieniu samochodu, w tejże właśnie wersji, doposażeniowca u mojego dealera o możliwość dołożenia takiego koła. Odpowiedział mi że jest to fizycznie niemożliwe. Najpierw tłumaczył to subwooferem, ale szybko sprowadziłem go do parteru pytając co to ma do rzeczy. Przecież subwoofer przystosowany jest do umieszczenia wewnątrz koła. Wtedy zaczął mówić że QQ+2 tak ma, więc spytałem jakim cudem w innych wersjach QQ i QQ+2 takie koło jest i było. Na koniec stwierdził że po prostu nie ma miejsca i już. Nie wystarczyła mi ta odpowiedź więc wysłałem zapytanie do Nissana czy jest to prawdą. Teraz czekam na odpowiedź. Jeżeli uznają że takie jest wyposażenie standardowe tej wersji, ale da się dołożyć koło dojazdowe (np. za dopłatą jako opcję) to z tą odpowiedzią udam się do dealera i będę się takiej opcji domagał. Jak otrzymam odpowiedź to napiszę jak sprawa wygląda. W każdym razie jeżeli Nissan tego nie uzasadni, to przy odbiorze auta zapytam dealera czy możemy taką dojazdówkę przymierzyć i naocznie przekonać się czy rzeczywiście nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wysłałem zapytanie odnośnie koła dojazdowego dla Qashqai+2 TEKNA, tyle tylko, że nie w formie reklamacji. Pytałem przy zamówieniu samochodu, w tejże właśnie wersji, doposażeniowca u mojego dealera o możliwość dołożenia takiego koła. Odpowiedział mi że jest to fizycznie niemożliwe. Najpierw tłumaczył to subwooferem, ale szybko sprowadziłem go do parteru pytając co to ma do rzeczy. Przecież subwoofer przystosowany jest do umieszczenia wewnątrz koła. Wtedy zaczął mówić że QQ+2 tak ma, więc spytałem jakim cudem w innych wersjach QQ i QQ+2 takie koło jest i było. Na koniec stwierdził że po prostu nie ma miejsca i już. Nie wystarczyła mi ta odpowiedź więc wysłałem zapytanie do Nissana czy jest to prawdą. Teraz czekam na odpowiedź. Jeżeli uznają że takie jest wyposażenie standardowe tej wersji, ale da się dołożyć koło dojazdowe (np. za dopłatą jako opcję) to z tą odpowiedzią udam się do dealera i będę się takiej opcji domagał. Jak otrzymam odpowiedź to napiszę jak sprawa wygląda. W każdym razie jeżeli Nissan tego nie uzasadni, to przy odbiorze auta zapytam dealera czy możemy taką dojazdówkę przymierzyć i naocznie przekonać się czy rzeczywiście nie pasuje.

 

jak nie będą wiedzieli co odpowiedzieć to odpiszą, żebyś udał się do najbliższego salonu Nissan, który udzieli szczegółowych informacji :) mi tak odpowiedzieli choć zapytałem się o rzecz która była oczywista i powinna być w ich wiedzy :(

 

 

może pomogę wam w inny sposób jeśli ktoś jest z Krakowa i ma wersje Tekna +2 to możemy się umówić gdzieś np. na stacji benzynowej i sprawdzimy czy kolo dojazdowe z mojego Qashqaia wer. Tekna pasuje do Qashqaia +2 wer. Tekna; albo jak pojadę do serwisu to pogadam z kierownikiem choć pewnie będzie się rękami i nogami odpychał od pomocy w sprawdzeniu czy koło pasuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie będą wiedzieli co odpowiedzieć to odpiszą, żebyś udał się do najbliższego salonu Nissan, który udzieli szczegółowych informacji :) mi tak odpowiedzieli choć zapytałem się o rzecz która była oczywista i powinna być w ich wiedzy :(

Pewnie masz rację z tą odpowiedzią. Jednak ja jestem upierdliwie dociekliwy i tak łatwo tego nie odpuszczę. Ostatecznie, jak już wspomniałem, porposzę o przymiarkę dojazdówki przy odbiorze auta :D Gdyby doposażeniowiec od razu powiedział mi że się nie da bo na przykład wnęka na koło w bagażniku jest inna, to może bym uwierzył i zostawił temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam uwagę, że do QQ+2 dojazdówka jest 17" a w krótkim 16".

Nie sądzę jednak żeby miało to wpływ na jej zmieszczenie się do wnęki w bagażniku :)

 

Aktualizacja z dnia 26.02

Dojazdówka 16" kupiona i schowana we wnęce bez specjalnych kłopotów. Jedyny problem jest taki że brakuje jakiejś podkładki czy wypełniacza bo nie leży stabilnie tylko się chwieje ;) Muszę kupić samoprzylepnej maty filcowej i wykleić wnękę. Zwłaszcza, że po usunięciu styropianowego wypełniacza może pogorszyć się wygłuszenie tyłu.

 

UWAGA: Mam wersję zakratowaną, więc nie mogę gwarantować bezproblemowego dopasowania przy obecności trzeciego rzędu siedzeń !!!

Powiem więcej, patrząc na kształt styropianów problemy wydają się nawet prawdopodobne.

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam uwagę, że do QQ+2 dojazdówka jest 17" a w krótkim 16".

Nie sądzę jednak żeby miało to wpływ na jej zmieszczenie się do wnęki w bagażniku :)

 

Aktualizacja z dnia 26.02

Dojazdówka 16" kupiona i schowana we wnęce bez specjalnych kłopotów. Jedyny problem jest taki że brakuje jakiejś podkładki czy wypełniacza bo nie leży stabilnie tylko się chwieje ;) Muszę kupić samoprzylepnej maty filcowej i wykleić wnękę. Zwłaszcza, że po usunięciu styropianowego wypełniacza może pogorszyć się wygłuszenie tyłu.

 

UWAGA: Mam wersję zakratowaną, więc nie mogę gwarantować bezproblemowego dopasowania przy obecności trzeciego rzędu siedzeń !!!

Powiem więcej, patrząc na kształt styropianów problemy wydają się nawet prawdopodobne.

Czyli mam rozumieć że jednak dojazdówka 16" pasuje do Qashqaia+2 2.0dCi 4x4? Nie pytam o bagażnik tylko o to czy fizycznie da się ją założyć na piastę i nie będzie kolidować z zaciskiem (przynajmniej z tyłu, bo tam się dojazdówkę powinno zakładać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tego jeszcze nie sprawdzałem ale nie widzę powodu żeby nie, skoro piasta i zaciski są takie same jak w zwykłym QQ. Różnica jest tylko z przodu i tam prawdopodobnie nie wejdzie 16". Sprawdzę przy następnej przekładce kół i dam znać.

 

 

Z ostatniej chwili !!!

 

Gdyby ktoś szukał to pojawił się zapas 17"

http://allegro.pl/kolo-zapasowe-dojazdowka-nissan-qashqai-i1496325673.html

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

QQ+2 w wersji I-WAY dCi 2.0 lipiec 2010 dojazdówka w rozmiarze 17" na wyposażeniu, klucz do kół i lewarek też jest (fotki dodane), natomiast czegoś nie ma... -jest miejsce (zaznaczyłem na zdjęciu na czerwono) które nie wiem na co jest przeznaczone. Może ktoś wie? Z góry dzięki.

post-34546-0-59801200-1303471295_thumb.jpg

post-34546-0-23520900-1303471307_thumb.jpg

post-34546-0-39045700-1303471318_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ+2 w wersji I-WAY dCi 2.0 lipiec 2010 dojazdówka w rozmiarze 17" na wyposażeniu, klucz do kół i lewarek też jest (fotki dodane), natomiast czegoś nie ma... -jest miejsce (zaznaczyłem na zdjęciu na czerwono) które nie wiem na co jest przeznaczone. Może ktoś wie? Z góry dzięki.

 

Być może ze jest to miejsce na nasadkę do śrub zabezpieczających koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...