Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Wymiana oleju


Gość kefir0909
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie rozumiem odpowiedzi, nie znam się to pytam, nie każdy jest specjalistą w danym temacie

Cześć, Twój pobór oleju jest bardzo mały jak na Z, które mają apetyt na olej

 

grunt żebyś zawsze kontrolował stan i utrzymywał zawsze na pełnym bo misa olejowa w zet mieści niecałe 5l oleju a to mało

 

zmiana na 5w50 może zmniejszyć spalanie oleju ale nie ma na to gwarancji po prostu.

 

masz wybór albo zostać przy 5w40 albo wypróbować dobre 5w50 ale sa male szanse żeby to wpłynęło na spalanie oleju

właściwie nie masz nic do stracenia 5w50 stosuje praktycznie każdy na tym forum

 

10w omijaj jest za gesty do Z jeśli jej nie upalasz i słabiej chroni zimny silnik przy rozruchu itd

 

większość nas wymienia olej co ok 6,5 tys - max 8 tys km nie bez powodu... ważnym czynnikiem jest to jak się jeździ czy w korkach, czy krótkie trasy to wszystko wpływa na jego właściwości często się o tym zapomina i jeździ się na wymianę po 20k bo w książce tak jest (to są wymiany maksymalnie przy idealnych warunkach)

warto zwrócić uwagę że te same samochody w Europie mają wymiany co np 30k a w usa co 10k : )

 

ja obstaje przy tym, że lepiej zrobić 2 tańsze wymiany niż jeździć 20tys na drogim oleju (i tu proszę nie nadinterpretowac) olej powinien być dobrej klasy i mieć dobre parametry. Trzeba to porównać na papierze a potem w praktyce obserwować czy silnik głośniej pracuje np przy porannym uruchomieniu na zimno. Czy utrzymuje dobre temperatury i ciśnienie, czy nie brudzi.

 

Ty używasz bardzo dobrej klasy olej i pozostanie przy tej praktyce

 

Z zasady i praktyki

 

do Z Pełny syntetyk

5w40(kiedy sie nie jezdzi jak to na z przystalo :P) lub 5w50 (ja leje 5w50 Millersa w rzeczywistości jest trochę jak 0w50 xD)

 

jeszcze jest millers 10w60 to już do mocnego upalania jak to robią chłopaki na torze

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zalanie motula X-cleana 5w40 o wiele delikatniej działa on jak płukanka i powoli będą się rozpuszczać osady, zmiana oleju mniej wiecej co ok 1000km tak parę razy i silnik się odchami.

Sam syf na ściankach obudów silnika czy bloku to jeszcze pikuś najgorsze jak zaszlamione posklejane są pierścienie tłokowe - wtedy dobrze robi ropa wlana na górę tłoka po wykręceniu świecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kupiłem sprowadzony samochód i nie wiem jaki olej był wcześniej stosowany. Z tego co tu wyczytałem najlepszy będzie 5w40 5w50. Sam nie wiem co wlać bo samochód czasami będzie pokonywał trasy polska-niemcy. Moze znajdzie sie ktoś tu miły i pomocny i poradzi cos świeżakowi ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prawie roku robię trasy Zeta PL -> DE DE->PL, wymiana co 6000km,  Mobil 1 peak life 5w50 5L. Większość osób tutaj chwali ten olej, osobiście uważam że nie ma sensu zmieniać na inny do takiego użytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też zbliża się wymiana oleju. Jeżdżę na XADO 5W50, trasy mieszane, auta używam do jazdy na co dzień. Zostać przy tym czy zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, extrabot napisał:

Mi też zbliża się wymiana oleju. Jeżdżę na XADO 5W50, trasy mieszane, auta używam do jazdy na co dzień. Zostać przy tym czy zmieniać?

powiem tak ten olej to jakaś lipa kupiłem i teraz to mam nie było millersa wiec wolalem xado niby PAO super technologia produkowana w Holandii... przyszła zima klawiatura grała jak Chopin aż w szoku byłem o czym tu dużo mówić, no nie zdążyło mi się to na innym oleju dlatego mam mieszane uczucia stan zawsze pełny kreska lub lekko ponad stan. No chyba że ta nanoszenia technologia działa a ja o tym nie wiem

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A tak z ciekawości zapytam, czy nikt tutaj nie jezdzi jednak na 5w30 ? w salonie polecali trzymać się manuala :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem polecali a potem panewki łup, zmieniaj na 5w50, było miliard razy... przy 5w30 trzeba znacznie bardziej pilnować temperatury oleju, ale nawet czujnika nie ma fabrycznego, więc trzeba dorobic...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GalaZ kupiłeś 370z w końcu?

tak 370z dotyczy to tak samo, ciężko utrzymać poprawny film olejowy na 5w30 w silniku który tak wysoko się kręci ma mise 4,7l bez chłodnicy oleju.

 

nawet się nie zastanawiaj jednego dnia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Cytrus napisał:

GalaZ kupiłeś 370z w końcu?

tak 370z dotyczy to tak samo, ciężko utrzymać poprawny film olejowy na 5w30 w silniku który tak wysoko się kręci ma mise 4,7l bez chłodnicy oleju.

 

nawet się nie zastanawiaj jednego dnia

Czesc, tak cos kupilem ;) wchodze kurde w ten temat i zalamka by mi w autoryzowanym wymienili na jakis total futura 9000 5w30 :| na razie przejechalem na nim jakies 600km :| stad moje pytania powyzej :) wyglada na to ze przy okazji wizyty u Coobcia z innymi tematami bede musial jeszcze raz olej wyminiac... na jaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, GaLaZ napisał:

Czesc, tak cos kupilem ;) wchodze kurde w ten temat i zalamka by mi w autoryzowanym wymienili na jakis total futura 9000 5w30 :| na razie przejechalem na nim jakies 600km :| stad moje pytania powyzej :) wyglada na to ze przy okazji wizyty u Coobcia z innymi tematami bede musial jeszcze raz olej wyminiac... na jaki ?

bardzo się cieszę i gratuluję, niestety ASO to słabi doradcy.

millers 5w50

mobil 1 peak life 5w50

zrób sobie małą płukankę przy wymianie oleju na inną gęstość, pozatym olej lepiej się zlewa przy wymianie.

 

dzisiaj robiłem wymianę w g25x silnik ten sam co Twój tylko 2,5l ale taki sam ^^

:  )  zalewalem millers 5w50 chodzi ładnie już druga wymiana czysty bursztynowy kolorek, płukanka liqui moly jest trochę mocniejsza. Millersa jest znacznie delikatniejsza i na bazie olejowej. 

robiłem też wymianę oleju we wspomaganiu układu kierowniczego sam olej i przestało wyć jeśli ktoś potrzebuje instrukcji pełnej wymiany to bardzo proste każdemu chętnie wytłumaczę, efekt pioruna.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :) dla spokoju mojego i silnika zrobię wymianę raz jeszcze :) niestety sam nie mam warunków jak to zrobić, więc pewnie sprowadzi się to do zakupi którego z wymienionych przez Ciebie oleji (swoją drogą który ? i ile trzeba go kupić ? 5l ? :) ) no i zrobienia tego przy okazji innych czynności serwisowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak musisz kupić 5l mieści się około 4,7l

ja osobiście polecam Ci millersa 5w50 ilość 5l

płukanke liqui moly engine flush lub millers engine flush  1x

lekko wymyje a dodatkowo lepiej zleje się stary olej

Edytowane przez Cytrus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zawsze trzymalem sie serwisowek a tu widze, ze duzo ludzi poleca inny 5w40 lub 5w50 wiec sklania mnie to do zastanowienia czy faktycznie ten 5w30 to taki zly i w jakich warunkach? Z tego co wiem to jezeli olej lepiej sprawuje sie w wysokich temperaturach to gorzej w niskich

jaki polecicie do vq35de do codziennej jazdy czesto na krotkich dystansach po miescie (jest zima i temp niska) czasami wyprzedzanie do odcinki? Lub autostrada 150km/h

Jaki filtr i gdzie kupic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rolandinho napisał:

5W50 i W610/3

Dzieki za odpowiedz, ale czy przy takim oleju nie bedzie czesto tak ze sie dlugo bedzie dogrzewal zwlaszcza na krotkich odcinkach zima i nie bedzie pracowal w optymalnych warunkach? Gdzie taki filtr kupic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wpisz w610/3 bez 350z, zawsze części szukasz z dopiskiem modelu auta ?

 

Jest to większy filtr od fabrycznego (dłuższy) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...