Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Centralny zamek i NATS


velociraptor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy można podłączyć centralny zamek , żeby pod pilot z alarmu ??

Bo alarm wyłączam z pilota , a potem musze kluczykować i strasznie to jest uciążliwe , siła przyzwyczajenia po prostu ;) w poprzednim aucie miałem all in one ;)

 

Sławek .

 

P.S. Da się to zrobić DIY ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam z tym problem i niewiem jak z tego wybrnąć. Może ktoś z was słyszał lub widział centralny fabryczny i nowy alarm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny zamek można podłączyć pod alarm. Jeżeli macie alarm Avital (który był często stosowany w Nissanach), to mam instrukcję serwisową i mogę poszukać czy jest tam jakiś schemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam z tym problem i niewiem jak z tego wybrnąć. Może ktoś z was słyszał lub widział centralny fabryczny i nowy alarm

Ja tak mam. Podłączony c.z. do autoalarmu :-)

Mój autoalarm to Scorpion 2000, mam jednego pilota do autoalarmu.

Da się :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam instrukcję serwisową i mogę poszukać czy jest tam jakiś schemat.

Jeśli mógłbyś byłbym wdzięczny ..

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) ja mam centralny ,,,zwykły""" na kluczyk i do tego podłączony moduł alarmu który steruje zamkiem no i alarmem. . można do centralnego( stary pneumatyk) i nowszego elektrycznego podłączyć alarm ze sterownikiem na pilota. pozdr( elektryk może)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Da się tak zrobić. Jak kupiłem swoją Primerę to miałem sterowanie centralnym zamkiem z pilota fabrycznego. Niestety jeden z pilotów nie działał a drugi kiepsko. Jako, że autko nie było wyposażone w autoalarm to założyłem go i teraz mam jednego pilota sterującego alarmem i centralnym zamkiem. U mnie zrobił to elektryk - ja się kompletnie na tym nie znam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam orginalnie immobilizer z czymś tam + centralny zamek, działa wszystko z pilota.

Ostatnio padło i autko w serwisie, jutro odbieram, podobno już wszystko oki.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę a jak to stwierdzić jaki mam alarm , wiem tyle że fabryczny / lub założony w salonie , kwitów nie mam. W środku , w komorze silnika jedynie widzę syrenę w kształcie walca, ze stacyjką (jak w starych PC`tach do blokady klawiatury) z naklejoną entuzjastyczną naklejką "OK" która nastroiła mnie bardzo pozytywnie ;) Kable znikają w szczelinie prowadzącej do wnętrza pojazdu. Śledztwo stanęło w martwym punkcie ..

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wejdź na stronkę http://www.club-nissan.ru/cars/vin/ i tam podaj VIN. Znalazłem to na forum. Wyświetla Ci wtedy całą fabryczną konfigurację auta. U mnie się zgodziło z tym co kupiłem - sterowanie centralnym zamkiem + anti hijack. Nie było słowa o autoalarmie. Jeżeli tam będziejsz miał w sekcji Description napisane coś o autoalarmie to myślę, że możesz być wtedy na 100% pewien, że miałeś firmowy Nissana.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

***5* ANTI-LOCK BRAKES

**5** FR POWER WINDOWS

*7*** 4 SPEAKERS

2**** DRIVERS AIRBAG

 

czyli nie firmowy :( ale założony w salonie , czy u nas zawsze coś musza przekombinować ..

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam instrukcję serwisową i mogę poszukać czy jest tam jakiś schemat.

Jeśli mógłbyś byłbym wdzięczny ..

 

Sławek

 

Podaj adres @ to podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
to mam instrukcję serwisową i mogę poszukać czy jest tam jakiś schemat.

Jeśli mógłbyś byłbym wdzięczny ..

 

Sławek

 

Podaj adres @ to podeślę.

 

 

Witaj Kristobal

 

Jeśli to jeszcze aktualne, to czy mógłbyś przesłać mi tę instrukcję do Avitala? Czasami trio "alarm+centralny+immobilizer" w mojej Primerce zachowuje się dziwnie – w zależności co i w jakiej kolejności ponaciskam w pilocie... :wink:

 

Z góry dziękuję

 

Pozdrawiam

 

yans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da sie to zrobic, tylko trzeba sprawdzic czy centralny jest sterowany "+" czy "-"

Jako ze masz juz zalozony alarm moze byc pewien problem (wlasciwej polaryzacji setrowania) i byc moze dlatego alarm nie seruje centralnym, ale wszystko jest do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio zakładałem autoalarm Slilicon ASR i podłączyłem go do centralnego zamka. Działa bez problemu - zamyka i otwiera zamek drzwi, nawet otwiera go po wyłączeniu zapłonu. Miał także sam zamykać, ale muszę wpiąć się w inne miejsce, bo trzeba inaczej zamykać zamek jesli jest kluczyk w stacyjce (działa zabezpieczenie i nie zamyka mi zamka po włączeniu zapłonu). Sterowanie zamka mam u siebie masą - czyli na przewodach od centralnego jest +12V i podanie impulsu masy zamyka/otwiera zamek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jeszcze aktualne, to czy mógłbyś przesłać mi tę instrukcję do Avitala?

 

Poszło na e-mail.

 

Dzięki wielkie, ale niestety mam inny alarm... Po długim przeglądaniu, czytaniu i testowaniu instrukcji ze strony Avitala, doszedłem do wniosku, że mam wersję Diablo 2 :twisted: i teraz testuję swój alarm w oparciu o tę instrukcję...

 

Jeszcze raz dziękuję!

 

Pozdrawiam

 

yans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się podpiąć centralny do alarmu bez problemu, trzeba tylko kawałek woltomierza i zdiagnozować na sterowniku centralnego gdzie przy zamknięciu a gdzie przy otwarciu pojawia się masa, potem tylko podpiąć wyjścia z cetralki alarmowej do tych przewodow i po sprawie, podałbym kolory przewodów i zdjęcia gdzie podłączyć ale mrozy za duże a garażu brak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam oryginal nats i alarm i zamek z pilota jednym przyciskiem.i do tego mam 2 piloty dzialajace 100%.tylko przy zmianie baterii sie rozkodowuje i trzeba samemu kodowac przy pomocy drugiego pilota i zaplonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość kasiakropka

Cześć mam na imię Kasia i kupiłam nissana primere P11 1.6 16v.Mam pytanie związane z alarmem i centralnym zamkiem.Dlaczego jeśli zamykam auto za pomocą pilota to kierunkowskazy mrugają tylko z lewej strony?Czy to jest OK? :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kasiakropka

Jak rzeczywiście się alarm załącza to jest OK - sterownik został podłączony do "automatu" kierunkowskazów (do lewego obwodu), zamiast do awaryjnych lub niezwarte kabelki w centralce od obwodów kierunkowskazów

 

 

ooo kolega poniżej już zdążył to napisać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam na imię Kasia i kupiłam nissana primere P11 1.6 16v.Mam pytanie związane z alarmem i centralnym zamkiem.Dlaczego jeśli zamykam auto za pomocą pilota to kierunkowskazy mrugają tylko z lewej strony?Czy to jest OK? :

 

hej kasiu

jeżeli alarm ma 2 oddzielne przewody na kierunki prawy i lewy to pewnie z jednym coś sie stało albo może być nie podlaczony ale to nie wltywa na dzialanie alarmu wiec jezeli to ci nie przeszkadza to mozesz nic z tym nie robic

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...