Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Blue N14 1.4


Jarek104
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marka: Nissan Sunny N14

Rok produkcji: 1995r

Silnik fabrycznie (pojemność/moc/moment): 1400cm3 / 75KM / 115Nm

Silnik po modyfikacjach (pojemność/moc/moment): j/w

Opis auta: żonowóz :P Toczydło do przemieszczania się po mieście, ostatnia "tuningowa" zabawka w domu ;)

Zmiany dokonane:

- mechaniczne:

Zawieszenie: Amoki KaYaba sport + sprężyny Jamex -35

Hamulce: Płyn motul, klocki EBC

 

- wizualne:

lotka od GTi

Tylne lampy przerobione na white/red

Alu Alutec 16" 7J z polerowanym rantem + oponamy Michelin Pilot Premancy 185/50/16

hak :P

 

Plany

Obecnie poszukujemy foteli przednich od GTi i autko jedzie na obszycie skóra i alcantarą. Jest również plan na felgi 17", ale próbuje wybić to Dorocie z głowy ;) Starczy, że Moja Laguna jeździ na 19" :P

 

dzień zakupu:

11brmee.jpg

 

Kilka miesiecy później..

r10743.jpg

 

obecnie:

 

6rujok.jpg2eebec2.jpg2lvizia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O hak musielibyście zapytać Niemców.. Sam go nie rozumiem, ale demontaż go będzie sie wiązał z wymiana zderzaka.

Szukam ładnego zderzaka od SRi czy też GTi, może całego bodykitu, ale to wszystko w tajemnicy przed młodą ;) Lakiernik jest umówiony wstęonie na wiosnę i na autku zawita perła z jednego ze skuterów. Ale na razie cicho sza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to auto dziwnie ładnie wygląda z tymi seryjnymi zderzakami - chyba już za bardzo przywykłem do tych z GTI/SRi :D

Ja bym ich nie ruszał tylko tylną lotkę z GTi-R zapodał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się te Jamexy spisują, bo się zastanawiam nad kupnem. nie są zbyt miękkie, bo ja mam wwersję HB5 drzwi i boję się, że jak z tyłu dwie osoby się wpakują to może mi ocierać o nadkola. ńie masz takich probloemów, czy nie sprawdzałeś jeszcze?? Z góry dzieki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, tzn Dorota sprawdzała.

2 pasażerów z tyłu i na więszych nierównosciach zdarza się minimalne przycieranie, ale składam to na karb niskiego ET felgi (35) i baloniastej opony (185/50/16). Ogólnie nie wiem dlaczego, ale auto z tyłu usiadło bardziej niż z przodu a sprężyny są dobrze założone (to tak uprzedzając pytania;) )

Przy jeździe w pojedynke czy też z jednym pasażerem auto jest twarde jak taczka, ma wręcz tendencje do podskakiwania a nie bujania.

Ogólnie jestem z nich bardzo zadowolony, w połączeniu z twardszymi amorami trzyma się drogi jak wściekły. Także stosunek cena/zadowolenie i prowadzenie jest jak najbardziuej korzystny.

 

Drzwi były malowane, to fakt.

Ale już niedługo nie będzie to widoczne, dziś rozpocząłem przymiarki do nowego lakieru. Ae to temat na styczeń pewnie.

 

najpierw nowe fotele i obszycie wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerodynamika fabrycznie jest do kitu... jak obniżysz przód to powyżej 140km/h jest przepaść jakby ze 20KM więcej auto miało, to już i na primerze P10 swojej sprawdzilem i na almerze GTi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew pozorom to tylko kwestia lakieru, gleby i dobrze dobranej felgi ;)

BTW zastanawiam się czy nie zrealizować marzenia Doroty o 17" ;)

 

Jak dobrze śmiga to fel nie zajedzie, a jak nie to i fele i zawias :D

 

no a secundo to mulasto się zrobi...i to bardzo, ja w P10 1.6 miałem 205/45 R16 i przechodzę bez gadania na 195/50R15.

Edytowane przez NadiR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnicy już dużej nie będzie..

I tak nie jedzie i tak.. :P Teraz śmiga na zimówkach i normalnie rakieta się zrobił :P

 

A Dorota dobrze jeździ, obecnych 16" ani razu nie skrzywiła a robi spokojnie 1500 miesięcznie po samym mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to już sprawdzone kompletna klima do silników z rodziny GA14/16 warzy 20kg :)

Doszły mnie wieści że narazie jedna z dwóch słanych do Ciebie paczek doszła, daj znać jak wpadnie druga.

 

Ku pociesze powiem że montaż tego wszystkiego pod względem mechanicznym będzie prosty i nie wymagający demontażu deski rozdzielczej :)

Z wymiennikiem ciepła którego się tak obawiałem demontować poszło gładziutko, może podpowiem nieco:

 

- wykrecasz schowek - trzymają go jedynie dwa plastikowe kołeczki

- odkręcasz na prawo od niego taki plastik (narożnik) na 3 wkręty i przytrzumuje go uszczelka od drzwi

- odkrecasz 4 małe srebrne śrobki na klucz 8 trzymające taka blaszkę idąca wszerz

- dalej to już tylko 5 śrubek na klucz 10 które to właśnie trzymają wspomniany wymiennik ciepła i po sprawie

 

Powodzenia i daj znać jak działa :)

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kuba a masz jeszcze zestwik kompletnej klimy?? Jak możesz to śrupnij mi cyfre na priva.

A co do Jamexów, które już dobrze przetestowałem to szczerze mówiąc delikatnie się zawiodłem bo szału nie ma:( Auto podskakuje na nierównościach mimo nowiutkich amorów Bilsteina B4, poza tym jak 2 osoby wpakują się do tyłu to przyciera na nierównościach. Może dlatego że mam wersję 5D i d*pa jest cięższa:/ całe szczęście że nie były takie drogie:D

Ale dzieki mimowszystko za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapuściłem temat.

 

Jakiś czas temu za dośc dobre pieniądze kupiłem kolektor 73C, z budów zaślepiłem EGR zakładając centralny zamek ;P i z wymienionym kolektorem pojechalem na hamownię..

Pierwotnie było 79,9KM (nie mam pojęcia dlaczego, powinno być 75KM, ale składam to na karb tego, że hamownia nie była obciążeniowa jak przy obecnym pomiarze)

W każdym razie po zaślepieniu EGR i wymianie kolektora wyglada to następująco:

20100120115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze powiem ze całkiem fajny wynik ;-)hm jecze cos planujesz modzic tak do 100,100paru kucy? i fajnie smiga ładny sunniak.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze powiem ze całkiem fajny wynik ;-)hm jecze cos planujesz modzic tak do 100,100paru kucy? i fajnie smiga ładny sunniak.pozdro

 

Pod kątem mocy nic już nie robię, i tak po nim nie czuć że jedzie.

Z wygladu, to na wiosne bedzie odświerzenie lakietu i ciemna szyba oraz w końcu montaż klimatyzacji, która już pajęczynami w piwnicy zarosła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kątem mocy nic już nie robię, i tak po nim nie czuć że jedzie.

Z wygladu, to na wiosne bedzie odświerzenie lakietu i ciemna szyba oraz w końcu montaż klimatyzacji, która już pajęczynami w piwnicy zarosła

nie no nie mów ze jest aż tak zle heheh,w porównaniu do hondy która posiadasz to moze nie jedzie,ale mysle ze golfa 2 a nawet 3,i inne podobne germanwozy o podobnej mocy i pojemnosci to zjada na ćwiarteczke,wkoncu japan to japan no nie hihi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...