Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Cb-radio- gdzie się wpiąć z zasilaniem?


Gość rbrck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku chcę się przywitać, ponieważ jestem nowy na forum i to mój pierwszy post:)

 

Proszę o pomoc, gdyż chcę sobie zamontować radyjko w schowku, który jest pod radiem. Radio idealnie wchodzi, antene już mam puszczoną:)

 

Tylko jeszcze mam 2 problemy:(

 

Pierwszy to taki, że szukałem 2 dni dokladnej instrukcji jak rozebrac środkowy tunel i nie bardzo znalazłem(dla hatchbaka z 2004 roku)... A drugi wynika właśnie z pierwszego:P bo gdybym rozebrał tunel to wpiąłbym się po prostu w podświetlenie popielniczki a tak to nawet nie mam gdzie.. Jedyne co udało mi się rozebrać to pokrywka przy drążku skrzyni biegów- i tam właśnie leci taka gruba wiązka... Czy ktoś ewentualnie mógłby mi powiedzieć jak rozebrać tunel(tylko proszę nie odsyłajcie do szukajki bo używalem i tej i przez google tez probowalem:( ) lub gdzie jeszcze mogę się w tamtej okolicy gdzieś wpiąć w 12V?

 

A skoro już pisze to przy okazji jeszcze zapytam: tamten schowek pod radiem jest obity jakimś materiałem- czy da się to jakoś rozebrać/wyjąć?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt Cię nie odeśle do szukajki, ale za to wszyscy napewno Cię odeślą do działu " Tematy ogólne - porady eksploatacyjne - CB Radio" tam Ci napewno pomogą.

 

W jednym temacie zawarłeś kilka tematów i można się pogubić na co Ci odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odeślę do szukajki Trzeba korzystać z funkcji zaawansowane (obok napisu szukaj, jakby ktoś nie zauważył) Potem wpisujemy TUNEL i zaznaczamy w oknie poniżej znajdż w forum: samochody>primera . W ten sposób uzyskujemy 57 postów w którym występuje słowo tunel

Zebyś nie mówił że nie ma jak rozebrać konsolę w P12 http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/32370-p12wp12-jak-rozebraae-konsole/page__view__findpost__p__383256__hl__tunel__fromsearch__1

Mi to szukanie zajęło 15 sekund biggrin.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi, niestety temat, ktory podales juz czytalem;)

 

ale poradzilem sobie(nigdzie nie bylo napisane ze srubki z tylu tunelu sa pod obudowa w ktorej jest popielniczka;) )

 

radio podlaczylem do podswietlenia zapalniczki i juz dziala pieknie;)

 

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi, niestety temat, ktory podales juz czytalem;)

 

ale poradzilem sobie(nigdzie nie bylo napisane ze srubki z tylu tunelu sa pod obudowa w ktorej jest popielniczka;) )

 

radio podlaczylem do podswietlenia zapalniczki i juz dziala pieknie;)

 

pozdrawiam:)

 

a czy mógłbyś zrobic jakies fotki jak to wygląda i zamieścić je na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

no to mamy kolejnego górnika sezonu :)

 

Ale kolaga ma dopiero 13 postów, więc chyba i tak nie będzie wiedział o co chodzi.

 

Tom16 - zanim będziesz odpowiadał, to zerkaj czasami na daty postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość Mateusz_P11_144

Konkretnie to nie. Tylko powiedział ze nie w każdym aucie dany zestaw bd odbieral. Mówil ze czesto jest tak ze jak ktoś przeklada z jednego pojazdu do innego to są zakłócenia itp. Ja die nie znam na CB wiec pytam tu bo ktoś temat pewnie ogarnia;) a zestaw musze kupić bo to przydatna rzecz-kazdy wie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o zestaw, lecz o antenę - czyli jej dostrojenie.

Kilka razy pożyczałem CB, lecz jakoś wszystko odbierało.

Kupując już swoje, zadałem właśnie takowe pytanko osobie która mi dostrajała. Powiedział iż np. magnes w podstawie, to nie tylko magnes lecz element który również zbiera-odbiera powierzchnie dachu, jako dodatkowy sygnał.

Ja też nie jestem w tym kumaty, ale odebrałem to tak, że nie zawsze duża antena pobrana-pożyczona z małego samochodu, będzie dobrze odbierać na dachu dużego, gdyż będzie np. za mocny sygnał i może zakłócać nadawanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Dzisiaj się tez dowiedziałem że nie ważna długość anteny ale wielkość owego magnesu.
Juz sam nie wiem. nie chce kupic kupy bo później bd mi to działało na 5 km a to jest lipa.
Kumpel ma i z ok 15-20 km odbiera sygnały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...