Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcesoria do i w Waszych Qashqaiach


Synkro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem bardzo ciekawy jakie akcesoria zdecydowaliście się założyć do Waszych Qashqaiów. Mam na myśli przede wszystkim oryginalne akcesoria Nissana ale także akcesoria dedykowane czy inne części i gadżety, które macie w swoich samochodach. Temat myślę ciekawy, może każdemu uda się podpatrzeć jakieś interesujące dodatki. Fajnie byłoby jakby każdy zamieścił fotki akcesoriów.

Zacznę od siebie.

 

Do swojego QQ zamontowałem światła dzienne LED. Można dać trochę wytchnienia ksenonom, oświetleniu tylnemu i deski rozdzielczej. Światełka pasują bardzo dobrze po bokach rejestracji.

 

Mam także nakładki progowe z podświetlnym napisem QASHQAI z przodu, bez napisu z tyłu. Chronią progi przed obiciem i wyglądają ciekawie.

 

Z mniej istotnych dodatków zamówiłem naklejkę ALL MODE 4x4 na tylną szybę, wg mnie wygląda profesjonalnie ;)

We wnętrzu na desce umieściłem mały napis 4x4.

 

Co do listy zakupów to szykuję fundusze na chromowaną listwę na krawędź klapy bagażnika oraz chromowane listwy na przedni zderzak - w miejsce dwóch poprzeczek pod rejestracją. Dodatkowo zastanawiam się nad zakupem nissanowskich rolet na tylne szyby bądź nad przyciemnieniem ich folią...

post-29509-1260126253,2118_thumb.jpg

post-29509-1260126271,3514_thumb.jpg

post-29509-1260126281,1625_thumb.jpg

post-29509-1260126288,8504_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do swojego QQ zamontowałem światła dzienne LED. Można dać trochę wytchnienia ksenonom, oświetleniu tylnemu i deski rozdzielczej. Światełka pasują bardzo dobrze po bokach rejestracji.

 

 

Sam to robiłeś czy gdzieś w zakładzie? Podaj adres i cenę - proszę.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła kupiłem na allegro (taki model jak na tej aukcji: http://www.allegro.pl/item838041243_swiatla_dzienne_rl_led_diody_black_halogeny_wawa.html

 

Montowałem je sam a właściwie z ojcem, w każdym razie nie korzystałem z żadnego serwisu. Po zmianie przepisów dotyczących śwaiteł dziennych sama instalacja jest dość prosta (teraz wystarczy, że świecą się światła z przodu pojazdu, dawniej wymagane było również oświetlenie tyłu co wymagało pewnych kombinacji). Ingerencja w instalacje samochodu ograniczyła się do pobrania sygnału wyłączającego światła dzienne od żarówki świateł postojowych, sygnału włączającego światła (to jest największy kłopot zwłaszcza jeśli nie ma się rozpiski za co odpowiada dany bezpiecznik pod maską) no i prądu bezpośrednio z akumulatora.

 

Co do instalacji samych świateł na zderzaku to niestety w przypadku QQ nie da się tego zrobić w 100% zgodnie z przepisami. Światła są nieco zbyt na środku (powinny być max 40 cm od obrysu pojazdu, u mnie są jakieś 45 - 50 cm). Poza tym mały kawałek świateł przysłania rejestracja; tego problemu można uniknąć montując je nieco niżej na zderzaku, wygląda nieźle choć mnie bardziej podoba się moje rozwiązanie.

 

Co do praktyki używania świateł dziennych to czujnik zmierzchu wreszcie się przydaje co bardzo mnie cieszy. Z policją nie miałem dotąd żadnych problemów.

 

Koszty to około 270 zł za światła, do tego dwa przekaźniki, bezpiecznik... Koszty spokojnie zamykają się w 300 zł.

Edytowane przez Synkro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem bardzo ciekawy jakie akcesoria zdecydowaliście się założyć do Waszych Qashqaiów. Mam na myśli przede wszystkim oryginalne akcesoria Nissana ale także akcesoria dedykowane czy inne części i gadżety, które macie w swoich samochodach. Temat myślę ciekawy, może każdemu uda się podpatrzeć jakieś interesujące dodatki. Fajnie byłoby jakby każdy zamieścił fotki akcesoriów.

Zacznę od siebie.

 

Do swojego QQ zamontowałem światła dzienne LED. Można dać trochę wytchnienia ksenonom, oświetleniu tylnemu i deski rozdzielczej. Światełka pasują bardzo dobrze po bokach rejestracji.

 

Mam także nakładki progowe z podświetlnym napisem QASHQAI z przodu, bez napisu z tyłu. Chronią progi przed obiciem i wyglądają ciekawie.

 

Z mniej istotnych dodatków zamówiłem naklejkę ALL MODE 4x4 na tylną szybę, wg mnie wygląda profesjonalnie ;)

We wnętrzu na desce umieściłem mały napis 4x4.

 

Co do listy zakupów to szykuję fundusze na chromowaną listwę na krawędź klapy bagażnika oraz chromowane listwy na przedni zderzak - w miejsce dwóch poprzeczek pod rejestracją. Dodatkowo zastanawiam się nad zakupem nissanowskich rolet na tylne szyby bądź nad przyciemnieniem ich folią...

Na desce nie wolno nic umieszczać .Tam jest strefa poduszki powietrznej. Jak wystrzeli /czego nie życzę/ 4X4 bedzie na twarzy pasażera!

Co do świateł dziennych ,to też chyba zastosuję, lecz chyba inaczej je ustawię / pod reflektorami świateł głównych/. Myślę także o dodatkowych kierunkowskazach LED na lusterkach wstecznych.

pozdrawiam

Jacek1952

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładna nazwa systemu napędu w QQ to ALL MODE 4x4.

 

Co do świateł dziennych to miejsce, gdzie one się znajdą najczęściej wymuszone jest przez ich kształt a ten z kolei - przez homologację. Pytanie czy uda się znaleźć coś co w miarę estetycznie uda umieścić się pod reflektorami głównymi (jeśli dobrze zrozumiałem intencje).

 

Co do naklejki na desce - strefa poduszki jest w górnej części deski, można to zauważyć bo deksa jest w tym miejscu cieńsza. Moja naklejka jest na wysokości kolana, nie ma możliwości by przy wystrzale poduszki odpadła a nawet jeśli - nie wystrzeli w twarz pasażera.

 

Co do migaczy LED w lusterkach - istnieją dedykowane do qashqaia, jeden z użytkowników brytyjskiego forum je zamontował, sprowadzał zdaje się z Chin czy Japonii...

Edytowane przez Synkro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem bardzo ciekawy jakie akcesoria zdecydowaliście się założyć do Waszych Qashqaiów. Mam na myśli przede wszystkim oryginalne akcesoria Nissana ale także akcesoria dedykowane czy inne części i gadżety, które macie w swoich samochodach. Temat myślę ciekawy, może każdemu uda się podpatrzeć jakieś interesujące dodatki. Fajnie byłoby jakby każdy zamieścił fotki akcesoriów.

Zacznę od siebie.

 

Do swojego QQ zamontowałem światła dzienne LED. Można dać trochę wytchnienia ksenonom, oświetleniu tylnemu i deski rozdzielczej. Światełka pasują bardzo dobrze po bokach rejestracji.

 

Mam także nakładki progowe z podświetlnym napisem QASHQAI z przodu, bez napisu z tyłu. Chronią progi przed obiciem i wyglądają ciekawie.

 

Z mniej istotnych dodatków zamówiłem naklejkę ALL MODE 4x4 na tylną szybę, wg mnie wygląda profesjonalnie ;)

We wnętrzu na desce umieściłem mały napis 4x4.

 

Co do listy zakupów to szykuję fundusze na chromowaną listwę na krawędź klapy bagażnika oraz chromowane listwy na przedni zderzak - w miejsce dwóch poprzeczek pod rejestracją. Dodatkowo zastanawiam się nad zakupem nissanowskich rolet na tylne szyby bądź nad przyciemnieniem ich folią...

 

 

Mam także nakładki progowe z podświetlnym napisem QASHQAI z przodu, bez napisu z tyłu. Chronią progi przed obiciem i wyglądają ciekawie.

 

 

Mam pytanie gdzie kolega nabył te nakładki - niemiecki Ebay? i pod co są one podpięte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdzie kolega nabył te nakładki - niemiecki Ebay? i pod co są one podpięte ?

Nakładki kupiłem na e-bayu brytyjskim, przyleciały zdaje się z Hong Kongu... Wyglądają bardzo podobnie do oryginalnych Nissana tyle że były tańsze o 600 zł.

Co do podpięcia to Nissan w swojej instrukcji zaleca podpięcie pod jakiś moduł znajdujący się w desce rozdzielczej, za schowkiem. Możliwe, że wtedy zaświecałby się próg po stronie, po której otwieramy drzwi, gasłby zaraz po zamknięciu drzwi. Ja podpiąłem progi pod oświetlenie wnętrza, różnica jest taka, że zaświecają się oba przy otwarciu którychkolwiek drzwi a gasną wraz z wyłączeniem oświetlenia wnętrza czyli z drobnym opóźnieniem. Różnica żadna a zdecydowanie mniej roboty.

 

Co do pytania "po co takie modyfikacje" - niektórzy lubią, jeśli ich auto wyróżnia się spośród tysięcy sprzedanych w Polsce QQ. Poza tym niektóre elementy poprawiają wygląd samochodu jeśli modyfikuje się ze smakiem i zna się umiar.

 

Co do świateł dziennych - korzyści z ich zastosowania są oczywiste. Co do gwarancji to nie mam problemu z egzekwowaniem napraw gwarancyjnych mimo posiadania zainstalowanych świateł dziennych. Instalacja do tych świateł jest zupełnie niezależna od instalacji samochodu - jak pisałem wcześniej jedynie "sygnały" zostały pobrane z dwóch kabli z instalacji samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła kupiłem na allegro (taki model jak na tej aukcji: http://www.allegro.pl/item838041243_swiatla_dzienne_rl_led_diody_black_halogeny_wawa.html

 

Montowałem je sam a właściwie z ojcem, w każdym razie nie korzystałem z żadnego serwisu. Po zmianie przepisów dotyczących śwaiteł dziennych sama instalacja jest dość prosta (teraz wystarczy, że świecą się światła z przodu pojazdu, dawniej wymagane było również oświetlenie tyłu co wymagało pewnych kombinacji). Ingerencja w instalacje samochodu ograniczyła się do pobrania sygnału wyłączającego światła dzienne od żarówki świateł postojowych, sygnału włączającego światła (to jest największy kłopot zwłaszcza jeśli nie ma się rozpiski za co odpowiada dany bezpiecznik pod maską) no i prądu bezpośrednio z akumulatora.

 

Co do instalacji samych świateł na zderzaku to niestety w przypadku QQ nie da się tego zrobić w 100% zgodnie z przepisami. Światła są nieco zbyt na środku (powinny być max 40 cm od obrysu pojazdu, u mnie są jakieś 45 - 50 cm). Poza tym mały kawałek świateł przysłania rejestracja; tego problemu można uniknąć montując je nieco niżej na zderzaku, wygląda nieźle choć mnie bardziej podoba się moje rozwiązanie.

 

Co do praktyki używania świateł dziennych to czujnik zmierzchu wreszcie się przydaje co bardzo mnie cieszy. Z policją nie miałem dotąd żadnych problem

 

Koszty to około 270 zł za światła, do tego dwa przekaźniki, bezpiecznik... Koszty spokojnie zamykają się w 300 zł.

 

Podoba mi sie to rozwiązanie bo wszystkie światła cały dzień to jeżdżąca elektrownia i niepotrzebne grzanie lamp latem. Jak rozwiązaleś włączenie świateł dziennych? Podpiołeś pod światła postojowe, ale jak to dziala , w jakiej pozycji na przełączniku masz światla dzienne? Czy dodatkowy włącznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła kupiłem na allegro (taki model jak na tej aukcji: http://www.allegro.pl/item838041243_swiatla_dzienne_rl_led_diody_black_halogeny_wawa.html

 

Montowałem je sam a właściwie z ojcem, w każdym razie nie korzystałem z żadnego serwisu. Po zmianie przepisów dotyczących śwaiteł dziennych sama instalacja jest dość prosta (teraz wystarczy, że świecą się światła z przodu pojazdu, dawniej wymagane było również oświetlenie tyłu co wymagało pewnych kombinacji). Ingerencja w instalacje samochodu ograniczyła się do pobrania sygnału wyłączającego światła dzienne od żarówki świateł postojowych, sygnału włączającego światła (to jest największy kłopot zwłaszcza jeśli nie ma się rozpiski za co odpowiada dany bezpiecznik pod maską) no i prądu bezpośrednio z akumulatora.

 

Co do instalacji samych świateł na zderzaku to niestety w przypadku QQ nie da się tego zrobić w 100% zgodnie z przepisami. Światła są nieco zbyt na środku (powinny być max 40 cm od obrysu pojazdu, u mnie są jakieś 45 - 50 cm). Poza tym mały kawałek świateł przysłania rejestracja; tego problemu można uniknąć montując je nieco niżej na zderzaku, wygląda nieźle choć mnie bardziej podoba się moje rozwiązanie.

 

Co do praktyki używania świateł dziennych to czujnik zmierzchu wreszcie się przydaje co bardzo mnie cieszy. Z policją nie miałem dotąd żadnych problem

 

Koszty to około 270 zł za światła, do tego dwa przekaźniki, bezpiecznik... Koszty spokojnie zamykają się w 300 zł.

 

Podoba mi sie to rozwiązanie bo wszystkie światła cały dzień to jeżdżąca elektrownia i niepotrzebne grzanie lamp latem. Jak rozwiązaleś włączenie świateł dziennych? Podpiołeś pod światła postojowe, ale jak to dziala , w jakiej pozycji na przełączniku masz światla dzienne? Czy dodatkowy włącznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie to rozwiązanie bo wszystkie światła cały dzień to jeżdżąca elektrownia i niepotrzebne grzanie lamp latem. Jak rozwiązaleś włączenie świateł dziennych? Podpiołeś pod światła postojowe, ale jak to dziala , w jakiej pozycji na przełączniku masz światla dzienne? Czy dodatkowy włącznik?

Światła dzienne działają zawsze gdy NIE świecą się światła postojowe dlatego uniknąłem konieczności instalowania osobnego włącznika. W praktyce cały czas przełącznik świateł mam w pozycji AUTO - samochód sam decyduje kiedy działają światłą dzienne a kiedy główne reflektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła dzienne działają zawsze gdy NIE świecą się światła postojowe dlatego uniknąłem konieczności instalowania osobnego włącznika. W praktyce cały czas przełącznik świateł mam w pozycji AUTO - samochód sam decyduje kiedy działają światłą dzienne a kiedy główne reflektory.

Bardzo fajny pomysł z tymi światłami. Jak doczekam się w końcu swojego qq, też będę chciał sobie takie załozyć. progi i napisy też są ok. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synkro może podzielisz się informacją pod który bezpiecznik czy też przewód podpiąc włączanie świateł dziennych. Może jakaś fotka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synkro może podzielisz się informacją pod który bezpiecznik czy też przewód podpiąc włączanie świateł dziennych. Może jakaś fotka?

Jasne, chętnie. Muszę tylko znaleźć trochę czasu bo żeby sfotografować miejsce wpięcia świateł musze rozebrać rurę od filtra powietrza... Będę o tym pamiętał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SNOOKPOMAND

Witam

 

Zakupiłem poniższy zestaw czujników do parkowania

 

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=129,130&kid=130&pid=650

 

po zakupie nasunęło mi się pytanie co z gwarancją. Montażem będzie się zajmować firma z zewnątrz. Co na sto Nissan czy może się przyczepić do gwarancji? na jakieś elementy lakier, elektrykę, mechanikę?

 

Mam qq+2 niecały miesiąc .

 

Dowiadywałem się w ASO o czujniki powiedzieli mi 800zł z montażem za "chinczyka " za 100zł który można kupić na allegro.

 

Czy ktoś z was montował czujniki podczas trwania gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilkatowice

Witam,

czy posiada ktoś zamontowane litwy ochronne progowe w dzwiach przednich i tylnych?? lub montował sam i może przesłać fotki jak to sie prezentuje gdzie zakupic itp itd.... pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monotowałem listwy z podświetlanym napisem Qashqai, kupiłem je na e-bayu; kosztowały ok 200 zł w sumie z przesyłką. W wątku "Akcesoria w Waszych QQ" zamieściłęm zdjęcie zamontowanej listwy przedniej. Tylna jest podobna, nie ma jednak podświetlanego napisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym tyg. zamówiłem sobie komplet listew do QQ przód i tył alu z własnym napisem. Wczoraj przyszły. Montował będe je jak bedzie cieplej. Podobno w święta ma być wiosna :D to wtedy je zamontuje i dodam foty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Monotowałem listwy z podświetlanym napisem Qashqai, kupiłem je na e-bayu; kosztowały ok 200 zł w sumie z przesyłką. W wątku "Akcesoria w Waszych QQ" zamieściłęm zdjęcie zamontowanej listwy przedniej. Tylna jest podobna, nie ma jednak podświetlanego napisu.

 

Czy mogę Pana prosić o wskazówki dotyczące montażu. Pod co dokładnie się najłatwiej podpiąć. Dzisiaj dzwoniłem do serwisu nissana 900zł listwy + 300zł montaż. W sumie okazja - (żart).

Wysłałem też maila do nissana w berlinie 160 euro bez montażu - więc przy obecnym kursie to ok 650zł. Jeżeli montaż nie stanowi problemu - to brzmi to lepiej niż 1200zł w naszym salonie. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy posiada ktoś zamontowane litwy ochronne progowe w dzwiach przednich i tylnych?? lub montował sam i może przesłać fotki jak to sie prezentuje gdzie zakupic itp itd.... pozdr:)

 

http://www.allegro.pl/item888878697_nakladki_progowe_listwy_metalowe_nissan_qashqai.html

 

mam zamontowane takie:

http://www.allegro.pl/item868315899_listwy_progowe_nissan_qashqai_2007.html

Edytowane przez belferek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę Pana prosić o wskazówki dotyczące montażu. Pod co dokładnie się najłatwiej podpiąć. Dzisiaj dzwoniłem do serwisu nissana 900zł listwy + 300zł montaż. W sumie okazja - (żart).

Wysłałem też maila do nissana w berlinie 160 euro bez montażu - więc przy obecnym kursie to ok 650zł. Jeżeli montaż nie stanowi problemu - to brzmi to lepiej niż 1200zł w naszym salonie. Będę wdzięczny za pomoc.

Witam,

listwy podpiąłem pod oświetlenie wnętrza, pod lampkę z przodu kabiny. Postaram się zrobić jakieś zdjęcie dla ułatwienia. NIe pamiętam natomiast co z drugim kabelkiem i czy on tam w ogóle był... Zastanowię się i jeszcze napiszę. Progi w każdym razie działają dobrze. NIE jest to natomiast sposób w jaki nissan każe podpiąć swoje oryginalne listwy. W załączniku oryginalna instrukcja Nissana.

Co do samych progów to moje wyglądają prawie identycznie jak oryginalne Nissana. Kupiłem je na E-bayu w Chinach czy Singapurze, w sumie zapłaciłem koło 200 zł.

Edytowane przez Synkro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Skorzystam z Pana podpowiedzi jak podłączyć listwy bo wydaje się zdecydowanie prostszy. Rozbieranie samochodu które towarzyszy instalacji według instrukcji może przerazić. Nie spodziewałem się że nawet schowek trzeba demontować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Jestem bardzo ciekawy jakie akcesoria zdecydowaliście się założyć do Waszych Qashqaiów. Mam na myśli przede wszystkim oryginalne akcesoria Nissana ale także akcesoria dedykowane czy inne części i gadżety, które macie w swoich samochodach. Temat myślę ciekawy, może każdemu uda się podpatrzeć jakieś interesujące dodatki. Fajnie byłoby jakby każdy zamieścił fotki akcesoriów.

Zacznę od siebie.

 

Do swojego QQ zamontowałem światła dzienne LED. Można dać trochę wytchnienia ksenonom, oświetleniu tylnemu i deski rozdzielczej. Światełka pasują bardzo dobrze po bokach rejestracji.

 

Mam także nakładki progowe z podświetlnym napisem QASHQAI z przodu, bez napisu z tyłu. Chronią progi przed obiciem i wyglądają ciekawie.

 

Z mniej istotnych dodatków zamówiłem naklejkę ALL MODE 4x4 na tylną szybę, wg mnie wygląda profesjonalnie ;)

We wnętrzu na desce umieściłem mały napis 4x4.

 

Co do listy zakupów to szykuję fundusze na chromowaną listwę na krawędź klapy bagażnika oraz chromowane listwy na przedni zderzak - w miejsce dwóch poprzeczek pod rejestracją. Dodatkowo zastanawiam się nad zakupem nissanowskich rolet na tylne szyby bądź nad przyciemnieniem ich folią...

 

 

Witam.Co do świateł jazdy dziennej to ściągnołem patent od Ciebie i równiez załozyłem w to samo chyba jednyne i sensowne w QQ miejsce na te światła.Mam jeszcze pytanie bo piszesz o roletach tych Nissanowskich-masz moze numer kalalogowy albo jakis link do tego?Z góry dziękuje za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...