Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcesoria do i w Waszych Qashqaiach


Synkro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do Synkro: czy umieściłeś na forum instrukcję podpięcia przewodów do świateł dziennych ? Jestem tym zainteresowany.

Nie, nie umieszczałem jej na forum. W tym temacie są dwie kwestie - pierwsza to podłączenie przekaźników, czego nie wyjaśnię bo przy tym korzystałem z pomocy. Druga to znalezienie sygnału, który włączy i wyłączy światła - podpinanie się pod stacyjkę jest bardzo utrudnione, trzeba przedostać się z kablem do wnętrza, rozbebeszyć osłonę kierownicy, za dużo problemów jak dla mnie. Podpiąłem się więc pod maską, jedyna wada jest taka, że światła gasną jakieś 30 sekund po wyłączeniu silnika, nie od razu. Tutaj mogę postarać się cyknąć fotkę podłączenia, muszę tylko zdemontować pobór powietrza do filtra. Sygnał do wyłączenia dziennych przy włączeniu pozycyjnych wziąłem z kabelka od przedniego światła pozycyjnego. Prąd przez dodatkowy bezpiecznik - z akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto zdjęcia zrobione kilka dni temu w Grecji, autko z takimi bajerami

 

168f7444bf948810med.jpg

 

to jest lepsze niż "rury"

 

 

 

789486ec40ec6307med.jpg

to mi jakoś nie pasuje

Edytowane przez Krakus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś posiada może oryginalną matę do bagażnika QQ+2 ?

Z obrazka na stronach nissana wygląda jakby była "łamana" tak aby łatwo dostać się do schowka pod podłogą a wszystkie które widziałem są standardowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś posiada może oryginalną matę do bagażnika QQ+2 ?

Z obrazka na stronach nissana wygląda jakby była "łamana" tak aby łatwo dostać się do schowka pod podłogą a wszystkie które widziałem są standardowe...

 

ja dostałem taką od dealera i nie jest łamana - to znaczy łamie się tylko raz i wtedy można ją włożyć do innego bagażnika pod tytułem "śmietnik" :D

moja mata

Edytowane przez cosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem taką od dealera i nie jest łamana - to znaczy łamie się tylko raz i wtedy można ją włożyć do innego bagażnika pod tytułem "śmietnik" :D

moja mata

hehe, no ja szukam takiej o "łamliwości wielokrotnej"...

w akcesoriach do QQ na stronie nissana jest mała fotka na której ta mata wygląda na takową, ale w rzeczywistości to różnie może być ( a do salonu nissana nie bardzo mam teraz po drodze, żeby podjechać i dokładnie się jej przyjrzeć )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no ja szukam takiej o "łamliwości wielokrotnej"...

w akcesoriach do QQ na stronie nissana jest mała fotka na której ta mata wygląda na takową, ale w rzeczywistości to różnie może być ( a do salonu nissana nie bardzo mam teraz po drodze, żeby podjechać i dokładnie się jej przyjrzeć )

 

najlepiej zadzwonić do salonu do działu części i się zapytać :) ja w tym temacie niestety nie pomogłem - gdybyś jednak chciał kiedyś czegoś nie wiedzieć, to wal do mnie jak w dym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to tragedia jest... :-) i czemu ta służyć na półeczka z boku samochodu? :-) Jeszcze tylko niebieskich diod brakuje...

Dla szpanu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wszystkie tego typu dodatki pogarszają właściwości "terenowe" Qashqai'a...

 

Co prawda masz wersję 2.0 z napędem 4x4 wiec posiadasz właściwości terenowe (choćby z nazwy), ale zapytam Ciebie i innych czy QQ 1.6 mozna powiedzieć że posiada jakiekolwiek właściwości terenowe (poza wyglądem) :D ... czy muszę dokupić progi haha

Edytowane przez dubik77
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda masz wersję 2.0 z napędem 4x4 wiec posiadasz właściwości terenowe (choćby z nazwy), ale zapytam Ciebie i innych czy QQ 1.6 mozna powiedzieć że posiada jakiekolwiek właściwości terenowe (poza wyglądem) :D ... czy muszę dokupić progi haha

Moim zdaniem owszem - posiada. Ma np. kontrolę trakcji, możliwe, że również ABLS w wersji 2wd a na pewno wysoki prześwit. Przy zastosowaniu lepszych opony (bardziej terenowych) Qashqaiem 2wd zajedziesz na pewno dalej niż golfem 4motion na zwykłych oponkach. Poza tym z mało istotnych terenowych cech dla sprawiedliwości trzeba Qashqaiowi oddać "opancerzenie" czarnymi plastikami zderzaków i dołów drzwi. To może wydać się śmieszne na pierwszy rzut oka ale u mnie czarna część przedniego zderzak jest dość porysowana na skutek jazdy po zmorżonym śniegu czy polnych drogach. Plastiki na drzwiach z kolei uratowały lakier podczas manewrowania wśród zmrożonych zasp... Także jak na crossovera qashqai jest dość terenowy nawet bez napędu 4x4 :) Moim skromnym zdaniem przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arlandia

A czy ktoś posiada może oryginalną matę do bagażnika QQ+2 ?

Z obrazka na stronach nissana wygląda jakby była "łamana" tak aby łatwo dostać się do schowka pod podłogą a wszystkie które widziałem są standardowe...

 

 

Ja posiadam oryginalną matę do QQ+2 do wersji z 2010r. i obecnie mam ją do sprzedania, poniewaz w ogóle nie pasuje do wersji ciężarowej. Mata ma 7 dni smile.gif

Mata tzw.mięka, która składa się z dwóch części, które są połączone na rzepy.

Edytowane przez arlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomus,

A mógłbyś wrzucić też fotę całego samochodu? Tak, żeby było widać go całego z boku i trochę z przodu?

Powiedzmy, że zdjęcie wykonywane "z godziny 13:30", przyjmując przód za godz 12..

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arlandia

Nie chcę tworzyć nowego tematu, zauważyłem że w QQ+2 po faceliftingu w ogóle nie jest osłonięta chłodnica, nie chce krakać ale najmniejszy kamień i będzie dziura, ma ktoś jakiś pomysl ....

 

 

przod.jpg

 

przod1.jpg

Edytowane przez arlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kielce44

Ktoś się może orientuje ile kosztują te plastikowe osłony na zderzak z przodu i z tyłu?

ok 800 zł za przód i podobnie za tył z montażem w starym modelu do qq+2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kielce44

Czyli jeśli dobrze liczę 1600 za komplet? :-) Rozumiem, że Kolega ma takie osłony? Polecasz? Nie zmniejszają prześwitu?

Mam. Ale uwaga : inaczej wyglada nakładka na tył w zwykłym QQ a inaczej w QQ+2 (wyżej nachodzi na zderzak właściwie łączy się z lakierem karoseri gdy tymczasem w zwykłym qq jest odstęp i widać ok 10-15 dm zderzaka i dopiero jest lakier nadwozia) prześwitu nie zmniejszają wyglądają fajnie i w razie puknięcia z tyłu idzie osłona a nie zderzak.Z przodu daje tylko fajny efekt wizualny praktycznych zalet właściwie nie ma. Nie są to nakładki lakierowane a plastik. Ale wygląda fajnie i nadaje charakteru terenowego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. Ale uwaga : inaczej wyglada nakładka na tył w zwykłym QQ a inaczej w QQ+2 (wyżej nachodzi na zderzak właściwie łączy się z lakierem karoseri gdy tymczasem w zwykłym qq jest odstęp i widać ok 10-15 dm zderzaka i dopiero jest lakier nadwozia) prześwitu nie zmniejszają wyglądają fajnie i w razie puknięcia z tyłu idzie osłona a nie zderzak.Z przodu daje tylko fajny efekt wizualny praktycznych zalet właściwie nie ma. Nie są to nakładki lakierowane a plastik. Ale wygląda fajnie i nadaje charakteru terenowego auta.

 

Podane ceny w serwisie za nakładki na zderzaki to totalny absurd - polecam zakup na e-bay; cena z dostawą ok. 400 - 500PLN a montaż jest banalny.

nakładki zderzak

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś już tam coś na ebay'u? Jak wygląda montaż?

 

hej!

Akurat u tego sprzedawcy nie kupowałem i nie mam tych akcesoriów. Napisałem na podstawie info i zdjęcia. Trudniejsza sprawa jest z montażem tylnej nakładki, jeżeli masz na wyposażeniu czujniki cofania - wtedy trzeba zrobić w odpowiednim miejscu w nakładce dwie dziury na sensory występujące w środkowej części zderzaka, wymontować je ze zderzaka i zamontować poprzez nakładkę.

Z tego co widzę sklep jest profesjonalny, zresztą jeszcze nigdy nie oszukano mnie w E-bay niemieckim. Przymierzam się do montażu tych części (to są oryginały Nissan) i wkurzają mnie wręcz bezczelne ceny za same części u polskich dealerów - przecież oni mają z pewnością możliwość zakupu tego jeszcze taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arlandia

Czyli jeśli dobrze liczę 1600 za komplet? :-) Rozumiem, że Kolega ma takie osłony? Polecasz? Nie zmniejszają prześwitu?

Obecnie osłon takich bym nie kupił, jednak biorąc pod uwagę zakup całego zestawu to nie wychodzą takie kwoty jak podałeś, jest to rząd kilkuset złotych za komplet (przód i tył wraz z montażem u dealera). Bardziej podobała mi się nakładka tylna z wersji z przed faceliftingu, miała inny kolor i pare ładnych perforacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kielce44

Obecnie osłon takich bym nie kupił, jednak biorąc pod uwagę zakup całego zestawu to nie wychodzą takie kwoty jak podałeś, jest to rząd kilkuset złotych za komplet (przód i tył wraz z montażem u dealera). Bardziej podobała mi się nakładka tylna z wersji z przed faceliftingu, miała inny kolor i pare ładnych perforacji.

 

Ceny podałem do wersi sprzed FL tyle było w cenniku i tyle mam na fv. Do QQ+2 osłona tylna nie miała żadnych przetłoczeń czy perforacji ale takowe były w wersi do zwykłego QQ.Opłacało się kupić osłony w pakietach promocyjnych wyposażenia-wychodziło znacznie taniej.Jak dobrze spojrzałem to na e-bayu komplet z dostawą też wychodzi ok 1000 zł bez montażu (gdzie można montować samemu ale jak się coś spitoli to już przepadło i tysiąc do tyłu no i nie ma na te elementy gwarancji zakupu i montowania przez serwis) więc jakoś drastycznie taniej uważam że nie jest.

Edytowane przez Kielce44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe kto z Was ma element orginalnego wyposażenia z poniższego linka

 

 

:) :) :) :) ... dla tych z poczuciem humoru ;)

no jestem rozjechany....powaga..:)

Ten link powinien byc podany rowniez w poscie w ktorym mowa jak to w 8h powstaje QQ.

<hahaha>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował już ktoś w poniższym sklepie?

 

http://www.allegro.pl/listing.php/search?string=qashqai&us_id=4243594&country=1

Kupowałam w tym sklepie atrapę na grill, śmiało mogę polecic sprzedawcę za szybką przesyłkę i dobrze zapakowany towar. Możesz śmiało kupować, a tu http://www.allegro.pl/item1038531141_grill_atrapa_zderzak_nissan_qashqai_metal_hit.html jest ten grill, o którym wcześniej pisałam. Pozdrawiam i życzę dobrych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował już ktoś w poniższym sklepie?

 

http://www.allegro.pl/listing.php/search?string=qashqai&us_id=4243594&country=1

Kupowałam w tym sklepie atrapę na grill, śmiało mogę polecic sprzedawcę za szybką przesyłkę i dobrze zapakowany towar. Możesz śmiało kupować, a tu http://www.allegro.pl/item1038531141_grill_atrapa_zderzak_nissan_qashqai_metal_hit.html jest ten grill, o którym wcześniej pisałam. Pozdrawiam i życzę dobrych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Synkro: czy umieściłeś na forum instrukcję podpięcia przewodów do świateł dziennych ? Jestem tym zainteresowany.

Kilka osób było zainteresowanych kwestią świateł dziennych, konkretnie pod co je podpiąć. Załączam fotki jak to jest zrobione u mnie. W tym wątku, we wcześniejszych postach pisałem, że nie wiem jak podpiąć przekaźniki bo w tej materii korzystałem z pomocy, na zdjęciu przedstawiam to "kłopotliwe podpięcie" czyli skąd wziąć sygnał do włączenia dziennych i ich wyłączenia (oprócz sygnału ze świateł pozycyjnych, które przy włączaniu odłączają dzienne).

 

Co do zdjęć - ogólna lokalizacja pod maską - silnik 2.0 dci - to (stojąc przodem do auta) miejsce z prawej strony, pod dolotem powietrza, za reflektorem. Pierwsza z czarnych skrzynek, ta mniejsza.

Pierwsze zdjęcie przedstawia całą skrzynkę, w której znajduje się kostka, do której podpiąłem światła (kabel niebieski, zaznaczony na czerwono).

Drugie zdjęcie to zdjęcie samej kostki, dokładnie widać w które miejsce wcisnąłem kabel - również zaznaczone na czerwono.

Trzecie zdjęcie to zdjęcie dwóch czerwonych przekaźników i prądu z akumulatora - czerwony kabel z bezpiecznikiem.

 

Całość działa dobrze już od września. Moja instalacja nie ingeruje w żaden sposób w instalację auta - tzn. nie wymaga żadnego cięcia, otwierania kostek itd. Usunięcie jej z samochodu to kwestia 5 minut.

 

Przepraszam za ogromne opóźnienie tych, którym obiecałem fotki dawno, dawno temu.

post-29509-1275335445,7405_thumb.jpg

post-29509-1275335555,1237_thumb.jpg

post-29509-1275335735,2012_thumb.jpg

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...