Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Hamulec ręczny K10


gray5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie dotyczące ręcznego ;']

tzn wymienialem linki prawą i lewą ;]

zaciągam reczny i lewe koło mocno jest zachamowane a prawe sporosłabiej :cry:

czy to wina juz wytartych bebnów czy co to moze byc reguluje sie gdzies lewo prawo??

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe tak dokładnie tam sie reguluje ostatnio sami z LeXem regulowalismy u mnie :wink: A najlepiej sie to reguluje kluczem do koł ale ino oryginalnym hehe Nissanowskim :lol:

 

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... ja sie przylaczylbym do tematu... bo jak juz tak o rekawie gadacie to nowego nie bede tworzyl... problem mam taki, ze... jak tylko kupilem micre w zeszle wakacje to rekaw byl idealny... ale wiecie jak to jest ;) pare miesiecy zawijania na rekawach... bo po co na drode wykrecac "na trzy" jak mozna na rekawku 180 ;) .... no i teraz reczny juz nie dziala tak jak kiedys... kola juz sie nie blokuja tylko sa hamowane.... no i nie odpuszcza do konca od razu po zwolnieniu dzwigni... przypuszcam ze to linek pewnie sprawa....

ale powiedzcie mi jeszcze jak sie ksztaltuja ceny mniejwiecej bebnow i szczek do K10... no i linek... pamietam ze na allegro jakis typ sprzedawal za ~80zl bo kupil za 135 chyba ale nie wiedzial ze ma k11 a nie k10 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja już dawno zrezygnowałem z zakupowania oryginalnych, kompletnych szczęk(chociaż cena to +-55zł - JC Auto) ponieważ:

1. Nabijane okłądziny są 2-razy grubsze niż oryginalne!!!!;

2. Nabijane okładziny można kupić troszkę bardziej miękkie i wtedy samochód poprostu "dęba staje"(choć zużywają się troche szybciej)l;

3. Nabicie nie nastręcza wielu kłopotów(wystarczy ok. 20 nitów z płaskim łbem, okładzina "na metry" - ok. 6zł!!!!!, wiertarka, wiertło czwóreczka, gwintownik 8 - na pogłębianie otworów pod łby nitów, punktak).

 

Jak widać przy posiadaniu wyżej wymienionych narzędzi nabicie szczęk zamyka się w kwocie 10zł!!!

 

Aha...nalezy pamiętać, żeby nie przesadzić z grubością okładzin(najgrubsze pasujące to 6-7mm). Grubsze nie wchodzą w grę(no chyba że bęben był z 20 razy toczony).

 

Pozdrawiam i życzę udanych przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka jesli chodzi o linki to kupiłem komplecik za 125 zł chodzą jak ta lala;] super;]

okladziny kupilem tez taniej

oczywiscie zamienniki ok30 zł moze mniej:P;]

ręczny wyregulowany i normalnie kola w miejscu sie zatrzymują(szok:P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam.

Ja już dawno zrezygnowałem z zakupowania oryginalnych, kompletnych szczęk(chociaż cena to +-55zł - JC Auto) ponieważ:

1. Nabijane okłądziny są 2-razy grubsze niż oryginalne!!!!;

2. Nabijane okładziny można kupić troszkę bardziej miękkie i wtedy samochód poprostu "dęba staje"(choć zużywają się troche szybciej)l;

3. Nabicie nie nastręcza wielu kłopotów(wystarczy ok. 20 nitów z płaskim łbem, okładzina "na metry" - ok. 6zł!!!!!, wiertarka, wiertło czwóreczka, gwintownik 8 - na pogłębianie otworów pod łby nitów, punktak).

 

Jak widać przy posiadaniu wyżej wymienionych narzędzi nabicie szczęk zamyka się w kwocie 10zł!!!

 

Aha...nalezy pamiętać, żeby nie przesadzić z grubością okładzin(najgrubsze pasujące to 6-7mm). Grubsze nie wchodzą w grę(no chyba że bęben był z 20 razy toczony).

 

Pozdrawiam i życzę udanych przeróbek.

temat stary ale...

czy jesli przetocze tylko tak lajtowo bebny to wejdzie mi okladzina 7mm? czy dac 6 ? albo jeszcze cos cienszego po pierwszym toczeniu? bo chce dac do okucia szczeki 32zl i do przetoczenia bebny - 30zl tylko nie wiem jeszcze jaka grubosc okladzin mi wejdzie maxymalnie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jesli przetocze tylko tak lajtowo bebny to wejdzie mi okladzina 7mm? czy dac 6 ? albo jeszcze cos cienszego po pierwszym toczeniu? bo chce dac do okucia szczeki 32zl i do przetoczenia bebny - 30zl tylko nie wiem jeszcze jaka grubosc okladzin mi wejdzie maxymalnie :?

Takie szczegóły dla mnie za trudne. Nic na ten temat nie wiem. W ogóle nie powinienem się odzywać. Obawiam się, że mało kto wie więcej od ciebie na jakikolwiek temat dotyczący K10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeXaN:

Jeęli nie miałes nigdy toczonych bębnów, to raczej okłądzina 6mm nie wejdzie ci na szczęki. Ja miałem toczone kilka razy i jest dosłownie "na styk"!! Ale spokojnie możesz dać np. 4mm. Okladzin szukaj w sklepach z częściami dla ciężarowych - znajdziesz najszybciej okładziny!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jesli przetocze tylko tak lajtowo bebny to wejdzie mi okladzina 7mm? czy dac 6 ? albo jeszcze cos cienszego po pierwszym toczeniu? bo chce dac do okucia szczeki 32zl i do przetoczenia bebny - 30zl tylko nie wiem jeszcze jaka grubosc okladzin mi wejdzie maxymalnie :?

Takie szczegóły dla mnie za trudne. Nic na ten temat nie wiem. W ogóle nie powinienem się odzywać. Obawiam się, że mało kto wie więcej od ciebie na jakikolwiek temat dotyczący K10...

widzisz ale czlowiek "óczy" sie cale zycie :wink: a co do odpowiedzi Matimona to bedzie pierwsze i naprawde lekkie przetoczenie bebnów wiec mówisz spokojnie 4mm... a np. 4,5mm? :wink: wejdzie? i pytanko ile jest na oryginalnych szczekach okladziny? wie ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...