Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

K11 Vtec!!!


Gość microlot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość microlot

Od dluzszego czasu chodzi mi po glowie taki zwariowany troche pomysl, a mianowicie: SWAP silnika 1.6 Vtec od Hondy do Micry. Czy jest to wogole wykonalne?? Moze latwiej by bylo wrzucic np 2.0 od Sunny, nie wspominajac juz o GTi-R :mrgreen: to by bylo chyba juz mistrzostwo swiata :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze mowisz o silniku VTi 160KM, ze SWAPem na pewno bedzie problem, inne mocowania silnika, inna skrzynia, cala wiazka itp. ale nie ma rzeczy niemozliwych trzeba tyko miec prezny budzet..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciezko bedzie i duzo kosztowac. Wez pod uwage ze nie tylko silnik musiasz zmienic ale caly uklad napedowy ale i takze musisz komputer do tego silnika miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu chodzi mi po glowie taki zwariowany troche pomysl, a mianowicie: SWAP silnika 1.6 Vtec od Hondy do Micry. Czy jest to wogole wykonalne??

 

Z calym szacunkiem...absolutna bzdura. Nie ma zadnego argumentu na tak. Wydumka. Odradzam kompletnie. Szkoda fajnego autka jakim jest micra na zabiegi jakie robia w monster garage.

 

Pozdrawiam

PalmeR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo argumentow na tak :) Przedewszystkim wlasciciel bedzie sie wyroznial z pomiedzy innych, mysle, ze gdyby SWAP byl zrobiony profesjonalnie bylby to ewenement na skale swiatowa. :) Pozatym takie projekty nie robi sie po to zeby oszczedzac fajne autko jakim jest micra i jezdzic nia po miescie ze srednia predkoscia 15km/h spalajac przy tym 4,5l/100KM. Brakuje wlasnie takich ludzi, ktorzy wprowadzaja stwory swojej wyobrazni w swiat rzeczywisty. Dlatego z calym szacunkiem... ale post powyzej to absolutna bzdura.

 

 

BTW silnik SR20DE na wyzartym rdza koncowym tlumiku w autku pozbawionym tylnej tapicerki wcale nie brzmi gorzej od V-tec'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami masz w 100% racje :!: Wlasnie o to mi chodzi zeby samochod byl nietuzinkowy i jedyny w swoim rodzaju, oczywiscie w stylu cicho-ciemny :) Mnie nie rajcuja setki spojlerow i stickers tuning tylko wlasciwosci jezdne :twisted: i oczywiscie osiagi. Wiem ze temat jest trudny do wykonania,pracochlonny i napewno potrzeba sporo gotowki,ale wychodze z zalozenia ze wszystko jest do wykonania :!: Trzeba miec tylko duzo checi, zapalu (oby nie slomianego) i male zaplecze w postaci $$$ :lol:

 

Co do wypowiedzi Palmera to, chlopie gdyby kazdy podzielal Twoje zdanie to na drogach bylo by bardzo nudno i cos takiego jak TUNING nie mialo by racji bytu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare zł pojdzie ale w sumie warto.

Trzeba kupić jakeigość rozbitego CIVICA z silnikiem b16a2 (160koni) no i przeszczepiać po kolei jak leci, Mam w wawie speca ktory by sie tego dokonał - czyli przrzucił cały przód od civica do Micry ubierając go w blachy micry.

 

Myślę ze taka operacja z kupnem Civica powinna zamknąć się w sumce do 15-16 tyś zł.

Można tego taniej dokonać ale mam namyśli stwożenie naprawde orginalnego i bardzo ciekawego projektu wykonanego 100% profesjonalnie nadającego sie na uliczne Bitwy.

 

Tak przygotowane auto myślę że bez problemu pogoniło by Impreze WRX czy Lancera EVO...

 

Niestety w polsce jest mało zapaleńców na tego typu projekty no i głównym problem stanowi $$$.

 

Moj kolaga kończy właśne bardzo ciekawy projekt: VW POLO rok 81 po wsadzeniu w niego blisko 35tyś zł uweirzcie mi postanie jeden z najszybszych wozów w klasie Turbo, silnik przeszczepiony z 1,8 T o mocy 180koni, na większej turbinie zmienonej elektronice generować będzie moc powyżej 300koni co przy masie calkowitej pojazdu (razem z kierowcą) ok 750kg powinien przyspeiszać od 0 do 200km/h w czasie poniżej 12 sek.

 

Dodam że w dalszej przyszłości szykuje się napęd 4x4 i podkręcenie silnika na 500koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem jeszcze niedawno civica 1.6 v-tec sohc 125KM. i chciałem przełożyć tam silnik 1.6vti 160KM i powiem tak. Samo znalezienie silnika VTI w dobrym stanie jest cholernie trudne. do tego pasująca skrzynia to jeszcze trudniejsza sprawa. takie silnki są albo powypadkowe albo zajeżdżone. komputer to kolejny problem a do tego dochodzi jeszzce sporo dupereli typu półosie przeguby itp bo przecież civic jest szerszy od micry. jek chcesz to szybciej i taniej znajdziesz kompletny i w dobrym stanie silnik 1.6 sohc ze skrzynią i kompem to ok 3000-4000zł. są firmy np z poznania które je ściągają i sprzedają z papierami. siniczek ma 125-130KM zależy od wersji. to sporo tańsze ale montaż nie bedzie łatwy. POWODZENIA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było problemów najlepiej tak jak wspomnialem kpupic cała na hodzie, moz byc po dzwonei HONDE CIVIC z owym silniczkiem.

 

Albo coś bardziej popularnego i letwiej dostepnego CRX w idealnym stanie mozna sprowadzić za 1000EURO silnik 1,6 133koniki doskonale reaguje na trubo i przełozyć od niego całego FRONT CLIPA no i wyjazd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
żeby nie było problemów najlepiej tak jak wspomnialem kpupic cała na hodzie, moz byc po dzwonei HONDE CIVIC z owym silniczkiem.

 

Albo coś bardziej popularnego i letwiej dostepnego CRX w idealnym stanie mozna sprowadzić za 1000EURO silnik 1,6 133koniki doskonale reaguje na trubo i przełozyć od niego całego FRONT CLIPA no i wyjazd :D

a bylby jakis sens? Hondzia CRX wazy jedynie 940 kg...Micra z silnikiem hondy nie wazylaby duzo mniej, a jednak raz, ze kase na SWAP mozna byloby jzu przeznaczyc na turbo, a dwa CRX ma rewelacyjne zawieszenie i ogolnie jest fantastycznym autem (dlatego caly czas mysle czy dobrze zrobilem kupujac mojego 100NX :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie ENDRIu, nie znasz sie>gdyby, chcial miec crx'a to bym go kupil, ale mi chodzi o niepozorne autko do kilowania cwaniakow na drodze :mrgreen:

 

Coobcio, rozumiem ze zawiach tez by mogl przejsc caly z hondziawy, bo jak juz by sie "doczepilo" caly przod to nie bylo by chyba problemow,ale co zrobic wtedy z tylnym zawieszeniem :?: Tez przeszczepic :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylny zawias zostawić swój.

Przełorzyc tylko te elemnty z hondy (z przodu) które są niezbędne do zamontowanai silnika i skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...