Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Montaż halogenów


velociraptor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam okazję kupić od gościa halogeny do mojej P11 razem z przełącznikiem zespolonym. Pod maskownicami halogenów mam już wtyczki do podłączenia, a jak to wygląda od strony przełącznika w obudowie kierownicy ??

Też wystarczy wtyczkę włożyć i będzie świecić ? Robił to już ktoś z Was

 

Pozdro

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kupował halogeny to sprawdź, czy są z nakładkami plastikowymi (przykręcane na jedną śrubkę), bo później jest problem z dokupieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kupował halogeny to sprawdź, czy są z nakładkami plastikowymi (przykręcane na jedną śrubkę), bo później jest problem z dokupieniem.

 

Nie bardzo qmam, w rękach ich nie miałem, widziałem foto. Wygląda na to ze są na jedną srubkę przykręcane.. od pionowej krawędzi , nie tej zaokrąglone bo od tej są zatrzaski ..

Sławek :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mam ale one wygladaja tak badziewiarsko ze mozna kawalek plastiku sprejem trysnac i bedzie lepiej wygladalo

Straciłem jedną sztukę i też byłem zmuszony coś takiego zrobić. Jeśli możesz to przyślij fotki jak Ci wyszło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mam ale one wygladaja tak badziewiarsko ze mozna kawalek plastiku sprejem trysnac i bedzie lepiej wygladalo

Straciłem jedną sztukę i też byłem zmuszony coś takiego zrobić. Jeśli możesz to przyślij fotki jak Ci wyszło.

Pozdrawiam

 

szczerze to tego nie robilem bo mam inny plan. chce wyciac ten kawalek zderzaka we wnece obok halogena lewego i zainstalowac tam siatke a za nia dac rure do stozka. mam zrobiony CAI i potrzebuje troche tlenu :wink: od strony zaczepu tez chce cos wykombinowac. jak cos ulepie to dam znac i wrzuce fotki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elcoruso
Też wystarczy wtyczkę włożyć i będzie świecić ? Robił to już ktoś z Was

Ja zakladalem halogeny w N16. Wymiana samego przelacznik jest dziecinnie prosta, rozbierasz plastyki, wyjmujesz stary i wsadzasz nowy, wsio. Wszystko jest juz seryjnie podlaczone, nawet na tablicy jest lampka od halogenów przednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) , wmojej P11 mam halogeny montowane od wewnętrznej strony od środka auta( nie zaokrąglonej) na dwie śrubki jedną przykręca się plastikową osłonke zewnętrzną i przy okazji jedno mocowanie lampy a ta druga jest pod tą osłonką i przykręca się nią druge mocowanie lampy..... ( to wewnątrz ) a po zewnętrznej są plastikowe zaczepy na lampie..pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość fragles13

Ale temat odkopałem:)

Mam pytanie do wlaścicieli primerek P11.144 z silnikiem CD20T: czy w Waszych autkach jest fabryczna instalacja halogenów? Zastanawiam się nad zakupem halogenków w celu poprawienia widoczności i komfortu podróżowania po zmroku, ale nie znalazłem żadnych przewodów, które mogłyby służyć do podłączenia halogenów.

Jakby ktoś mógł sprawdzić, byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

No właśnie problem w tym, że u mnie nie są przypięte.. Poprzedni właścicieł miał dzwonka (uderzony przód) i podejrzewam, że sporo rzeczy zostało spartaczonych jeśli chodzi o poprawny układ niektórych podzespołów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nadkole zdejmij , coś więcej ci powie. Ja mam zamontowane halogeny ,ale nie wiem skąd idą kable. W weekend będę miał chwile czasu to sprawdzę i dam ci znać skąd idą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

Spróbuję dziś jeszcze zajrzeć, ale będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Bo wczoraj zajrzałem tak powierzchownie i nic nie znalazłem (a nawet w miernik się zaopatrzyłem aby sprawdzić czy jest napięcie przy przekręceniu dźwigienki do odpowiedniej pozycji:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze musisz kolego zaopatrzyć się w orginalny przekaźnik do halogenów i wpiąć go w

 

wolne miejsce w skrzynce przekaźników pod maską chyba i wtedy dopiero po przekręceniu przełącznika

 

będzieśz miał napięcie na przewodach od halogenów. Co do przekaźnika najlepiej i po

 

pierwsze najtaniej to kupić jakąć używkę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fragles13 to czy ma się instalkę do halogenów najłatwiej sprawdzić otwierając maskę i szukając na puszkach z przekaźnikami opisu Front Fog Lamp lub coś w ten deseń. Otwieramy puszkę i patrzymy czy jest wolna podstawkapod przekaźnik jak jest to znaczy, że mamy instalkę pociągniętą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

Dzięki koledzy, sprawdzę, może nawet mam ten przekaźnik w odpowiednim miejscu - tak jak wspomniałem samochód jest po dzwonku i nie wykluczone, że przed kolizją halogeny były zamontowane.

A przewody do halogenów powinny iść od skrzynki przekaźników wprost w kierunku zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeżeli w przełączniku zespolonym masz włącznik na halogeny to były zamontowanie

 

[ Dodano: Sob 19 Lip, 2008 19:57 ]

Dobra to i ja sprawdziłem pod maską u siebie tak jak kazał Janusz_lublin, znalazłem puszkę a na niej napis Front Fog ale w niej nie ma tego przekaźnika czy bezpiecznika skąd go wyczarować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sznurek a masz podstawkę pod przekaźnik?

tak jest podstawka tylko trzeba go tam wpiąć no i kupić przełącznik zespolony z włącznikiem halogenów i plastiki kolo halogenów i można montować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

Ta skrzynka, na której jest napisane "front fog" to skrzynka z bezpiecznikami. Mam na niej ten napis. Natomiast na skrzynce z przekaźnikami nie ma żadnego napisu ani na pokrywie ani gdzie indziej.

Co do przełącznika, to mam w nim pokrętło, po przekręceniu którego zapala się kontrolka pomarańczowa przeciwmgielnych (podejrzewam, że tylne), a po kolejnym przekręceniu - zielona kontrolka halogenów. Czyli mam rozumieć, że halogeny jednak były i mam szukać dalej tych przewodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przełącznik da się przekręcić dwa razy (a piszesz że się da) to na 1000% halogeny były :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

Czyli przekaźnik też powinien być na swoim miejscu?:)

No to muszę tylko znaleźć przewody podłączeniowe.. Powiedzcie mi proszę, który to przekaźnik abym wiedział które przewody mam śledzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...