Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamera cofania Note (nawigacja Nissan Connect)


Mac27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam fabryczną nawigacje . Czy ktoś z Szanownych kolegów odpowie mi na pytania:

- czy da się podpiąć pod ten fabryczny "ekran" kamerę cofania,

- jeżeli nie da się , to jaki zestaw kamera- wyświetlacz polecacie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Mac27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ruszyć temat w tym dziale

http://forum.nissanklub.pl/index.php/forum/38-car-audio-cb-radio-nawigacja/

Nie spotkałem się jeszcze nigdzie z tym tematem,może tam koledzy pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Connect technicznie może wyświetlać obraz z kamery, gdyż tak jest w wyposażonych w kamerę Quashqaiach. Z kolei w Notesowej instrukcji do Connecta nie ma nic o kamerze. Nie ma również śladu po niej nigdzie w menu (ale możliwe, że nie jest to kwestia innego oprogramowania Connecta i że funkcja kamery uaktywni się po jej podłączeniu - iPoda ani audio przez bluetooth też nie można wybrać jako źródła dźwięku, dopóki nie są podłączone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam connect i przy odbiorze samochodu powiedziano mi, że nie ma możliwości podłączenia kamery. Chętnie zamontowałbym kamerę w Nocie, ale musiałby to robić serwis aby nie stracić gwarację. Może ktoś już coś takiego zamontował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.Postanowiłem zamontować kamerę cofania bezprzewodową zamiast czujników cofania ,których nie miałem.Kamera jest na podczerwień.Wrzucam kilka fotek.

post-43522-0-39295100-1334916603_thumb.jpg

post-43522-0-20941600-1334916623_thumb.jpg

post-43522-0-53128700-1334916639_thumb.jpg

post-43522-0-91012900-1334916660_thumb.jpg

post-43522-0-48952600-1334916675_thumb.jpg

post-43522-0-20809100-1334916689_thumb.jpg

post-43522-0-94270100-1334916702_thumb.jpg

post-43522-0-37147200-1334916715_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie. Tylko jest jedno ale. W samochodach posiadających fabrycznie montowane kamerki mają one wygląd oczka i bardzo mało wystają poza auto. Żeby przypadkiem komuś nie zachciało się tego zniszczyć. Różne ludziska chodzą po ulicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Postanowiłem zamontować kamerę cofania bezprzewodową zamiast czujników cofania ,których nie miałem.Kamera jest na podczerwień.Wrzucam kilka fotek.

Greg 70 nio fajny gadzet, zapodaj coś więcej ,gdzie kupiłes :dribble: cena ,i jak się sprawuje,dla mnie bomba .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A później jak gadżet nawali to będziecie prać tyłem po słupkach? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg 70 nio fajny gadzet, zapodaj coś więcej ,gdzie kupiłes :dribble: cena ,i jak się sprawuje,dla mnie bomba .

Kupiłem na Tablica.pl za 100 zł,EAL RVC3610. Kolega ma ten sam model widoki super w dzień i w nocy. http://www.youtube.com/watch?v=qX151FfOVwo&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie jeden, jeśli ekran kamerki pasuje do uchwytu od navi.

przecież nie potrzebujesz nawi do parkowania, nie sposób pomylić drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nadal nie wiemy jak podłaczyc i czy sie w ogole da pod nissan connect cokolwiek o takim dzialaniu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Postanowiłem zamontować kamerę cofania bezprzewodową zamiast czujników cofania ,których nie miałem.Kamera jest na podczerwień.Wrzucam kilka fotek.

Witam

Zapytam kolegę jak sprawuje się zestawik cofania,został juz przetestowany?

Ja szukam na allegro i nie mogę się zdecydować na coś konkretnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wszystko działa jak należy,jestem zadowalony,obraz ostry,bezpieczne parkowanie w nocy,bardzo przydatny gadżet.

Weber29 zobacz na te.

http://allegro.pl/eal-rvc3610-kamera-cofania-bezprzew-monitor-i2308809344.html

http://allegro.pl/monitor-3-5-z-kamera-cofania-do-samochodu-i2284887957.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weber29
Witam.Wszystko działa jak należy,jestem zadowalony,obraz ostry,bezpieczne parkowanie w nocy,bardzo przydatny gadżet. Weber29 zobacz na te. http://allegro.pl/eal-rvc3610-kamera-cofania-bezprzew-monitor-i2308809344.html http://allegro.pl/monitor-3-5-z-kamera-cofania-do-samochodu-i2284887957.html
Dzięki za podpowiedz greg70 , ten pierwszy zestaw to taki jak zakupiłeś?

Jestem jeszcze ciekaw jak wpięcie w instalację elektryczną ma się do gwarancji auta ,czeka mnie pierwszy przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy i koleżanki po wielu bojach w końcu udało mi się zamontować kamerę cofania do Notka, wszystko opisałem w mojej instrukcji. Poprzedni zestaw z bezprzewodową kamerą i nawigacją goclever nie spełniał swojej roli, więc przyszedł czas żeby go zastąpić. Mam nadzieje, że teraz rozwiązanie będzie trwalsze i że kamera cofania to nie będzie jakiś wyimagowany luksus w naszych autach i zaczniecie je sobie montować, bo koszt na prawdę niewielki, w moim przypadku to 222zł. Z góry przepraszam za błędy które ewentualnie tam się znajdują, ale chciałem to szybko napisać bo czasu mało. Na ewentualne zauważone błędy proszę o przesyłanie wiadomości priv, będe się starał je wyeliminować i wrzucić na serwer ponownie. Na zachęte do ściągnięcia instrukcji, fotki

:)

rysunekh.jpg

 

dscf0114w.jpg

Do rangera: Mam nadzieje, że nie złamałem regulaminu umieszczając logo forum w poradniku, jeżeli tak prosze o wiadomośc to je usunę.

kamera cofania.pdf

Edytowane przez Tobi
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rangera: Mam nadzieje, że nie złamałem regulaminu umieszczając logo forum w poradniku, jeżeli tak proszę o wiadomość to je usunę.

 

Instrukcja sporządzona przez członka klubu i opublikowana na forum klubu. Nie widzę uchybień w stosunku do regulaminu. Dobra robota :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamerki w fabrycznej navi to powinno się dać i w waszych ja mam navarę z navi i u mnie się dało nie tylko kamerkę ale również DVD i dvbt a systemy navi są raczej bardzo podobne gdzieś na forum są moje posty na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Do Note pasuje idealnie kamera od Qashqai"a w miejsce lampki oświetlenia tablicy(ona również posiada oświetlenie diodowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A wiec chyba da sie obraz z kamery zapodac na naszych NC.....dzis wpadla mi przelotem w oko reklama nowego QQ z naszym standartowym NC gdzie byl wyswietlany obraz z kamer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmarcin,powinnosię dać.Nie przypuszczam ,aby Nissan trudził się nad zamawianiem do modelu multimediów jednych z kamerką,a innych bez możliwości jej podpięcia.Poza tym ,musiałbyś jakoś sprawdzić czy masz z tyłu gniazdo Video i wyprowadzone łącze do wzbudzenia kamerki(jeden przewód).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej będzie wyjąć radio i sprawdzić czy jest wyjście na kamerę :) co do tego stwierdzenia ,że

Gmarcin,powinnosię dać.Nie przypuszczam ,aby Nissan trudził się nad zamawianiem do modelu multimediów jednych z kamerką,a innych bez możliwości jej podpięcia.Poza tym ,musiałbyś jakoś sprawdzić czy masz z tyłu gniazdo Video i wyprowadzone łącze do wzbudzenia kamerki(jeden przewód).

to bym tego taki pewien nie był - zawsze mógłby zaoszczędzić kilka Euro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...