Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Immobiliser nie moge odpalic auta....


frezeer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pilnie potrzebuje pomocy ;)

Wstawilem 1 stycznia wieczorem almere do garazu i bylo wszystko ok ,dzis wsiadam probuje odpalic i nie moge...

po przekreceniu kluczyka swieci na stale kontrolka immobilisera ,samochod kreci ale nie zapala.

Nie swieca kontrolka silnika i inne . Tylko kontrolka oleju akumulatora i poduszek.

Mam tylko jeden kluczyk bez pilota wiec odpada sprawdzenie drugim.

Moze mial ktos podobny problem?

Odlaczenie aku na 15 min nie pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten przypadek w 2.2 Di... U dobrego elektro-mechanika podpięcie pod komputer i naprawa zajmuje 2minuty... Nie polecam serwisu nissana oni za samo podpięcie bez diagnozowania i naprawy biorą po 250zł... Ewentualnie usuń immobilajzer jeśli zbytnio nie jesteś do niego przywiązany. Koszt naprawy i usunięcia jest podobny...

Jeśli chcesz odpalić auto przekręć szybko kluczyk w stacyjce, jeśli masz diesla najpierw podgrzej świece ze 2 razy bez kręcenia potem przekręć kluczyk na zero i z rozpędu przekręć do zapłonu. Immo odcina dopływ paliwa po chwili więc jeśli uda Ci się szybko zakręcić to auto odpali mimo ze kontrolka auta z kluczykiem będzie się świecić... U mnie działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten przypadek w 2.2 Di... U dobrego elektro-mechanika podpięcie pod komputer i naprawa zajmuje 2minuty... Nie polecam serwisu nissana oni za samo podpięcie bez diagnozowania i naprawy biorą po 250zł... Ewentualnie usuń immobilajzer jeśli zbytnio nie jesteś do niego przywiązany. Koszt naprawy i usunięcia jest podobny...

Jeśli chcesz odpalić auto przekręć szybko kluczyk w stacyjce, jeśli masz diesla najpierw podgrzej świece ze 2 razy bez kręcenia potem przekręć kluczyk na zero i z rozpędu przekręć do zapłonu. Immo odcina dopływ paliwa po chwili więc jeśli uda Ci się szybko zakręcić to auto odpali mimo ze kontrolka auta z kluczykiem będzie się świecić... U mnie działało...

 

Udalo mi sie odpalic auto na krotko tzn wyjalem przekaznik zalaczajacy pompe i spielem na krotko. Niestety immo nie podaje napiecia na przekaznik. Na 100% jest zablokowany bo nie moge sie polaczyc przez odb z kompem. Wie ktos gdzie na terenie wawy moge to naprawic? jakis dobry elektromechanik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy padniętej baterii, nie ma takich objawów. U mnie jedna padła, pilot przestał działać ale samochód otwierem z kluczyka i odpalałem normalnie ( podejrzewam, że samym kluczykiem bez baterii, też odpalę ).

Zapytaj Teres'a on zdaje się też miał problem jakiś czas temu z immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herson dobra pamięć :)

Skończyło się na 350zł zostawionych u elektronika, nie bardzo chciał powiedzieć co naprawiał...

Edytowane przez Teres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio koleś powiedział że jak padnie bateria od immo to może nawet się rozkodować, ale jestem laikiem i może mnie ściemniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria jest od pilota w kluczyku, żebyś mógł z daleka otworzyć i zamknąć auto :) no chyba, że ma to jakiś faktycznie ukryty sens powiązany z immo, u mnie jak widac nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam orginalnie centralnego wiec mam zwykly kluczyk:)

 

Nie bardzo chce odstawiac go do nissana bo jak mi policza za naprawe... wyplaty nie starczy. Teres jakie miales objawy?

Świeciła się czerwona kontrolka od immo i nie dało rady odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem umowiony na wtorek na odstawienie samochodu ,sam doszedlem ze napiecie na przekazniku jest ale chyba za niskie na zalacznie go bo nie spelna 9V natomiast teraz trzeba mu podac plus prosto z aku zeby odpalic bo immo w momencie rozruchu wylacza komputer... odrzucam opcje przecietych kabli bo napiecia by nie bylo tylko dlaczego zamisiast 12V na przekaznik idzie 9V ma ktos pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość fresa_con_crema

Witam

Pozwolę się przyłączyć do dyskusji, bo również mam problem z immobilizerem w mojej almerce.

Jakiś czas temu był wymieniony immobilizer (nie umiem powiedzieć co dokładnie - na fakturze jest to chyba opisane jako moduł immobilizera) i antenka. I kilka miesięcy było dobrze a teraz cała zabawa zaczyna się od początku. Próba uruchomienia - zapalają się kontrolki i tyle potem cisza. Po kilkudziesięcio minutowych próbach czasami uda się uruchomić. Samochód stoi trzeci tydzień w serwisie Nissana :angry: a oni diagnozują. Diagnozują i diagnozują i nic z tego nie wynika a ja jestem bez samochodu. Może ktoś miałby jakieś sugestie co warto by podpowiedzieć "specjalistom" z Nissana, bo ja już szału dostaję jak kolejny raz tam dzwonię i dalej słyszę odpowiedź "diagnozujemy".

A może można w ogóle odłączyć immobilizer? Pan w Nissanie twierdzi, że absolutnie się tego nie da zrobić, ale ja jakoś za bardzo mu nie wierzę.

Przepraszam, za naiwne pytania, ale w temacie samochodów to jestem gorzej niż blondynka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód stoi trzeci tydzień w serwisie Nissana :angry: a oni diagnozują. Diagnozują i diagnozują i nic z tego nie wynika a ja jestem bez samochodu. Może ktoś miałby jakieś sugestie co warto by podpowiedzieć "specjalistom" z Nissana, bo ja już szału dostaję jak kolejny raz tam dzwonię i dalej słyszę odpowiedź "diagnozujemy".

A może można w ogóle odłączyć immobilizer? Pan w Nissanie twierdzi, że absolutnie się tego nie da zrobić, ale ja jakoś za bardzo mu nie wierzę.

Przepraszam, za naiwne pytania, ale w temacie samochodów to jestem gorzej niż blondynka :rolleyes:

 

Jeśli chodzi o diagnozę tego problemu to spotkałem się z takim przypadkiem gdzie właśnie z taką usterką alma postała w nissanie kilka tygodni po czym poinformowali właściciela że -Nie są w stanie zdiagnozować auta i naprawić usterki (oczywiście skasowali petenta). Druga rzecz jest taka że faktycznie nie usuwają immo w serwisie nissana bo sam chciałem by mi go wycieli. Z tego co się orientuje to u fachowca z którym się spotkałem wycięcie immobilajzera 400zł... Z tym że jeśli potrafią usunąć to i pewnie potrafią naprawić, koszt naprawy był niższy... Wrzuć w google usuwanie immobilajzerów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fresa_con_crema

Jeśli chodzi o diagnozę tego problemu to spotkałem się z takim przypadkiem gdzie właśnie z taką usterką alma postała w nissanie kilka tygodni po czym poinformowali właściciela że -Nie są w stanie zdiagnozować auta i naprawić usterki (oczywiście skasowali petenta). Druga rzecz jest taka że faktycznie nie usuwają immo w serwisie nissana bo sam chciałem by mi go wycieli. Z tego co się orientuje to u fachowca z którym się spotkałem wycięcie immobilajzera 400zł... Z tym że jeśli potrafią usunąć to i pewnie potrafią naprawić, koszt naprawy był niższy... Wrzuć w google usuwanie immobilajzerów...

Thx poszukam :) bo niestety po tych trzech tygodniach mam poważne obawy, że moim przypadku się skończy podobnie jak opisujesz. Obym nie wykrakała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Gdzieś na forum pisali o imobi.....,nie pamiętam Kto i kiedy,ale była chyba uszkodzona wiązka elektryczna w rynience pod chłodnicą.Widać ją za dolnymi wlotami powietrza przedniego zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem ten przypadek w 2.2 Di... U dobrego elektro-mechanika podpięcie pod komputer i naprawa zajmuje 2minuty... Nie polecam serwisu nissana oni za samo podpięcie bez diagnozowania i naprawy biorą po 250zł... Ewentualnie usuń immobilajzer jeśli zbytnio nie jesteś do niego przywiązany. Koszt naprawy i usunięcia jest podobny...

Jeśli chcesz odpalić auto przekręć szybko kluczyk w stacyjce, jeśli masz diesla najpierw podgrzej świece ze 2 razy bez kręcenia potem przekręć kluczyk na zero i z rozpędu przekręć do zapłonu. Immo odcina dopływ paliwa po chwili więc jeśli uda Ci się szybko zakręcić to auto odpali mimo ze kontrolka auta z kluczykiem będzie się świecić... U mnie działało...

Witam jestem z krakowa i mam dokladnie ten sam problem niemoge zapalic almery 2.2 di mam tylko jeden kluczyk bylem juz u kilku elektormechanikow i wszyscy sie poddaja moze ktos wie gdzie w krakowie lub okolicach moge naprawic te usterke???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...