Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

stukanie silnika D40


Gość janusz299
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na forum Nissana w Niemczech nikt nie pisze o awaryjności tego silnika.

No i za***iście ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie każdy ma trochę racji. Co do awaryjności jest navara awaryjna. Silniki lecą - znajomy właśnie wymieniał silnik w sławnym Patrolu 3.0 nie u Karłowicza, tylko gdzie indziej i też jest dużo zapytań o navarę D40. A co do sąsiadów - ogólnie chyba navar nie ma w Niemczech tak dużo jak w Polsce. Tam takie auta tylko na budowę się nadają. A co do teronowości navary - trzeba dokonać dużych przeróbek aby wjechać w teren i się nie podwiesić. Zobacz rozstaw osi czy promień skrętu. Porażka na całym froncie.Dwa razy byłem moją w lekkim terenie ( trochę górek, trochę wody ponad progi, trochę błota ) i się nie nadaje. Myślę, że nieprzygotowany Patrol lepiej daje sobie rade, czy to Y60 czy Y61.

 

to ja widocznie mam Nieviarę a nie Navarę bo mi się nie psuje nie pali mi się sprzęgło nie psuje się ABS napędy się nie blokują blokada mostu też działa na pewno dla tego że nie używam 4x4 na twardym a może dlatego że używam zgodnie z przeznaczeniem teren droga budowy żwirownie i wszystko to do czego jest mi potrzebny

co do modyfikacji to są i to niemałe promień skrętu nie jest taki zły Patrol Long ma podobny gorzej ze zwisem ale daje rade a nieprzygotowany Patrol nie da rady tak samo jak nie przygotowana Navara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Ci k**wa chodzi kozaku? Po co wlazisz na forum navary jak tak Ci sie nie podoba?

Nie jestem biznesmenem a pikapa kupilem dlatego bo potrzebuje go do pracy a nie by kozaczyc na miescie w garniturku jak co niektorzy i narzekac pozniej ze maska im skrzypi, niewygodnie z tylu, trzesie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Ci k**wa chodzi kozaku?

Kozak to jest ten co kozy dyma przyjacielu ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wróciliśmy do tematu ...

 

Jestem ciekaw jak bedzie sprawowac się to V6 z Reno

 

Jakiś powód musi być że wycofują się z 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalnie dla ciebie założyłem nowy temat żeby nie robić bałaganu wszystkich zainteresowanych zapraszam do konwersacji :rolleyes:

V6 zrobili dla takich jak ja którym ciągle mało gdyby 2,5l był tak awaryjny to nie podnosili by mocy na 190k

Edytowane przez alkaspaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFF a ty masz jakiś problem z Renault? Brakuje Ci w garażu? Weź chłopie skończ i przenieś się na forum Patrola. Nic tu nie wnosisz poza zamętem i głupimi tekstami. Z tej strony jesteś mi już wystarczająco dobrze znany. Masz soje 4.2 - silnik spoko - więc dawaj do lasu i dymaj tam te swoje owce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość KONDI1987

Witam

Mam navara D40z 2007r z silnikiem 2.5 171km. Mam stuki w silniku wydaje mi się ze jest to któryś zawor miał może ktoś coś podobnego? Samochod normalnie jeździ nie brakuje mocy ani nie przerywa. Czy zawory w tych silnikach są regulowane czy nie czy są tam samo regulacje prosze o pomoc pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja się wypowiem jako były posiadacz D40 , co moja dostała po d*pie to masakra , problemy jakie miałem to tylko i wyłącznie przez chu.....y serwis. Samochód jest dobry to serwisy robią z niego padło. Do off-roadera jesteś typowym pracownikiem nissana bezczelnym chamem (w wypowiedziach) który wszystko wie a jak dojdzie co do czego nie potrafi odpowiedzieć jak zaradzić usterce tylko wymień silnik a oficjalnie zapytam ile dajesz gwarancji na silnik i swoją robotę (nadmienię że znajomy pata u ciebie robił, a ty chwalisz się zdjęciami na swojej stronie ) Nissan daje 3 lata a ty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość toudi100

U mnie też są słyszalne stuki przy pewnych obrotach pod obciażeniem. Na poczatku sie tylko tym przejałem ale teraz już się przyzwyczaiłem. Tak jak kolega wcześniej napisał to raczej bedą wtryski i jest to rzecz normalna. A jesli chodzi o wadliwe silniki to wystarczy wymieniac olej co 10-15tyś km ,żeby te silniki nie były awaryjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Owieczki są sympatyczniejsze ... smile.gif

 

Pozdrawiam

 

Cześć Igor,

Konrad z tej str.

Silnika 2,5 nie wycofali jak wiesz więc powodu jednak nie było. Wzbogacili ofertę o nowy silnik. Nie ma sensu chyba przekonywać zadowolonych posiadaczy 2.5DCI, że powinni być niezadowoleni. Coś tam komuś stuka, innemu nie stuka a mimo to cyfry mówią za siebie, Navara jest ciągle bardzo dobrze sprzedającym się Pick up'em. Ilość tych aut będących w obiegu jest tak duża, że nawet gdybyś widział więcej niż widziałeś aut na akcji wymiany rozrządu to nie przesądza sprawy, że zdecydowana większość jeździ i ma się dobrze. W kwestii terenowości tego "terenowawego" samochodu - kupując Patha liczyłem się, że nie będzie to taki twardziel jak moje poprzednie auta nie mniej tą drobną niedogodność zrekompensował mi z nadmiarem innym atutami. Dodam, że w piątym roku eksploatacji w warunkach bardziej miejskich niż terenowych 2.5DCI pracuje nie gorzej niż w dniu odbioru z salonu. Dotychczas auto nie miało awarii.

 

Myślę, że nie ma potrzeby obrażać się wzajemnie. Przekonywać na siłę do swoich racji. 2.5DCI jest jakie jest i większości z nas widocznie pasuje. Ja jestem bardzo zadowolony. Nie widzę powodu aby przekładać inny silnik, inny niż przewidział producent, a ktoś inny homologował i dopuścił do ruchu.

Tym bardziej, że przy tej okazji zgubiłbym pewnie pieniążków tyle, że miałbym na naprawy na najbliżesz 20 lat. Co do efektu końcowego... trudno powiedzieć czy byłbym zadowolony. W imię niewiadomej tyle zachodu? Jak dla mnie bez sensu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam dokłądnie ten sam problem co osisujecie, stukanie w silniku pod obciązeniem w przedziale obrotów 1700-2500, jak dla minie to klepanie wtrysków, ale nie jestem pewien. Mam wrazenie że jak się jedzie spokojnie, lekko dadaje gaz to wszytski jest ok, ale przy normalnym dodawaniu gazu słychać stukanie. Jestem ciekwa czy może ktoś już to naprawił, tak aby definitywnie wyjaśnić temat?? Bo nie wiem czy oddać wtryski do regenaracji, czy możę dolać do paliwa jakiś "uszlachetniacz" żęby je przeczyścić, czy może to wogóle nie wtryski a np zawory???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam coś od siebie zaóważyłem jakiś czas temu że z upływem czasu wtryskiwacze miały coraz twardszą pracę czyli tak zwane stukanie podczas większego obciążania silnika a zwłaszcza zimnego obecnie stukanie ustąpiło dlatego że

wymieniłem zawór SCV w pompie oczywiście była to wymiana planowa gdyż przy jakości naszego paliwa jego wytrzymałość to jakieś około 60-80tyś km zależy od stacji na jakiej się tankuje w tym że zawoże zaciera się tłoczek który reguluje ciśnienie na listwie wtryskowej zacierający się tłoczek niejest w stanie wyregulować ciśnienia tak szybko jak wymaga tego komputer więc ciśnienie na listwie nie jest stałe stąd twarda praca wtryskiwaczy,nagłe braki mocy , falowanie obrotów ,czy gaśnięcie silnika szczególnie jak silnik jest zimny gęstrze paliwo ciaśniejsze pasowanie tłoczka w zawoże

Oczywiście wtryski są obliczone na ok 200tyś potem regeneracja lub nowe

Myśle że nakreśliłem nieco kolegom i koleżankom problem zaworu który to jest odpowiedzialny za większość problemów w nowoczesnych układach paliwowych CR nie tylko Nissany

 

Trochę ten post odbiera mi pracy ale mimo wszystko proźba do moderatorów o przyklejenie go do podobnych tematów na tym forum

napewno wielu ludziom pozwoli to zaoszczędzić trochę kasy

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
W dniu 4.01.2010 o 12:10, Gość janusz299 napisał:

Witam wszystkich

Jestem nowym posiadaczem Navary d40 2006r automat wersja premium 58kkm .Kupiłem samochód kilka dni temu na ciepłym silniku stuki prawie niesłyszalne minimalnie około 2000 obr.Przy odpaleniu na zimno metaliczne stukanie najmocniej przy około 2000obr, nie wiem czy stracił moc poniewaz dopiero kupiłem wydaje mi się ,że nie.Proszę o poradę co to może być,mechanik twierdzi ,że być może wtrysk nie jest pewien może panewka dzisiaj stawiam do naprawy. Jeżeli ktoś miał podobne objawy proszę o podpowiedz dzięki.

Pamietasz moze jak rozwiazalesz sprawe? Mam.podobn problem z autem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...