Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd


Gość llapka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1.mylisz się-renault wspólnie z clio i logan(jeśli dlatego tak wąsko to logan ma szerzej:))a co do tarcz to rozbierzesz i... piękny rąb renault jako logo jak i na innych detalach(na marginesie te same części w serwisie renault można kupić taniej:)

2. widać ile wiedzą o modelu;)

To ciekawe co piszesz bo specjalnie po tym jak odebrałem auto z salonu oglądałem wszystkie łatwo i trudno dostępne napisy na częściach i wszystkie sygnowane są logo nissana. To prawda produkowane są w różnych miejscach - we Francji, Meksyku, Chinach ale nalepki i oznaczenia są nissanowskie.

 

 

A tak z innej beczki ciekawe jak się będzie sprawował mitsugeot (peugobishi ?) po aliansie  :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz bo specjalnie po tym jak odebrałem auto z salonu oglądałem wszystkie łatwo i trudno dostępne napisy na częściach i wszystkie sygnowane są logo nissana. To prawda produkowane są w różnych miejscach - we Francji, Meksyku, Chinach ale nalepki i oznaczenia są nissanowskie.

 

 

A tak z innej beczki ciekawe jak się będzie sprawował mitsugeot (peugobishi ?) po aliansie :D

masz japsa silnik więc i osprzęt masz raczej japoński (lub prawie japoński;))ja mam francę(i na razie jestem bardzo zadowolony)chodź do tej pory ortodoksyjnie się wystrzegałem francji elegancji:)a swoją drogą nie zastanowiło cię to że n.p.klocki czy tarcze z allegro pasują i do tiidy i do clio:)ostatnio wymieniałem tarcze i klocki w naszej micruni i zgadnij czyje widnieje logo na nich? a no sam zobacz,zastrzegam te tarcze to nie ja sprzedaję ale są identyczne:)żeby było śmieszniej awaryjna kostka stacyjki jest made in japan.

 

http://www.allegro.pl/item876223845_nissan_micra_k12_tarcza_tarcze_hamulcowe_czesci.html

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz japsa silnik więc i osprzęt masz raczej japoński (lub prawie japoński;))ja mam francę(i na razie jestem bardzo zadowolony)chodź do tej pory ortodoksyjnie się wystrzegałem francji elegancji:)a swoją drogą nie zastanowiło cię to że n.p.klocki czy tarcze z allegro pasują i do tiidy i do clio:)ostatnio wymieniałem tarcze i klocki w naszej micruni i zgadnij czyje widnieje logo na nich? a no sam zobacz,zastrzegam te tarcze to nie ja sprzedaję ale są identyczne:)żeby było śmieszniej awaryjna kostka stacyjki jest made in japan.

  

http://www.allegro.p...owe_czesci.html

 

To, że części pasują to mie nie dziwi w końcu po to koncerny współpracują, że by mieć niższe koszty czyli więcej w efekcie zarobić. Zdziwiło mnie to, że na częściach w nissanie jest logo renault. To, że to są te same części tylko z innym logo to wiem. Nie tylko w tym przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś temat nam się rozjeżdża z przeglądu na dyskusję o składowych tiidy/versy/latio rolleyes.gif

a wracając do przeglądów, to tak jak pisałem w innym temacie po 12 miesiącach olej plus filtr i coroczny przegląd nadwozia, po 24 miesiącach przegląd, dane zgodnie z moją książeczką serwisową

a tak na marginesie, w moich poprzednich autach przeglądy były co 12 miesięcy lub 30kkm

Scan2110.pdf

Scan2111.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś temat nam się rozjeżdża z przeglądu na dyskusję o składowych tiidy/versy/latio rolleyes.gif

a wracając do przeglądów, to tak jak pisałem w innym temacie po 12 miesiącach olej plus filtr i coroczny przegląd nadwozia, po 24 miesiącach przegląd, dane zgodnie z moją książeczką serwisową

a tak na marginesie, w moich poprzednich autach przeglądy były co 12 miesięcy lub 30kkm

moja książeczka gwarancyjna jest ze stycznia 2009,i przeglądy co 12 miesięcy!!!???:(:(

żeby było ciekawiej to instr.obsługi (2008-maj)co 24 miesiące

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tiida wchodząć na rynek europejski już była produkowana u Francuzów i jeszcze w Meksyku Wiec rózne są wersje Jak również zależy to od silnika czyli od pojemności i rodzaju paliwa Wersja meksykańska wymiana co 12 mc przeglad 30 tyś lub po dwóch latach wiadomości pewne w serwisię pracuje dobry kolega i w maliny by mnie nie wpuścił

Pozdrawiam

Acha jeszcze jedno nakrycia do wersji Meksykańskiej nie pasują od francuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tiida wchodząć na rynek europejski już była produkowana u Francuzów i jeszcze w Meksyku Wiec rózne są wersje Jak również zależy to od silnika czyli od pojemności i rodzaju paliwa Wersja meksykańska wymiana co 12 mc przeglad 30 tyś lub po dwóch latach wiadomości pewne w serwisię pracuje dobry kolega i w maliny by mnie nie wpuścił

Pozdrawiam

Acha jeszcze jedno nakrycia do wersji Meksykańskiej nie pasują od francuca.

 

TIIDA NIGDY NIE BYŁA I NIE JEST PRODUKOWANA WE FRANCJI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie dwie rozbieżne wersje,ja też wiem i to z serwisu(jak kupowałem Note),że Tiida jest produkowana w Meksyku(z resztą odradzał mi ją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie dwie rozbieżne wersje,ja też wiem i to z serwisu(jak kupowałem Note),że Tiida jest produkowana w Meksyku(z resztą odradzał mi ją).

dobre ..bo mi odradzali NOTKA :lol: powiem tak świetnie spasowany i bezproblemowy mi się trafił.jestem zachwycony wygodą,wyposazeniem i silnikiem.właśnie ma przegląd po 20kkm wię napiszę o kosztach ale myślę że za dci to 900zeta będzie :(

jak czytam działy o usterkach obydwu aut to widzę ze podjąłem dobrą decyzję.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie dwie rozbieżne wersje,ja też wiem i to z serwisu(jak kupowałem Note),że Tiida jest produkowana w Meksyku(z resztą odradzał mi ją).

 

Wybrałem Tiidę z trzech powodów

 

 

1. Jak kupowałem kosztowała tyle co Note ale wyposażenie bogatsze,

 

2. Przeglądy co dwa lata (wtedy tak było)

 

3. No i w bezpośrednim porównaniu (jazdy testowe) jazda Tiidą była przyjemna i komfortowa a Note był brany pod uwagę dokąd nie pojeździłem na jazdach testowych Tiidą  :rolleyes:

 

Poza tym ponad milion sprzedanych samochodów w Azji, Australii i Ameryce i generalnie pozytwyne opinie użytkowników na forach intenetowych w róznych częściach świata to jest jakiś plus.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jakie nakrycia. Oczywiście chodzi o nakrycia głowy.

Przecież to jasne, że do Francuza pasuje tylko francuski kapelusik, a do Meksykanina to tylko sombrero.

 

super mi to wyjaśniłeś, ale Twoja wypowiedź nie wnosi niczego do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super mi to wyjaśniłeś, ale Twoja wypowiedź nie wnosi niczego do tematu

myślę że mu chodziło o plastikową pokrywę silnika.nie pasuje ta z meganki choć ma identyczny silnik

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przegląd po 1 roku, 20kkm-tida 1,5dCi:

przegląd -297zł

olej Shell Helix Ultra VX 5W-30 4,6l-327zł :warning:

filtr oleju-62zł

filtr klimy-!!! 181zł :warning:

uszczelka 6.5zł

mat pomocnicze???32zł???

TO JUŻ PO ZNIŻCE 10%

suma :905.50żł

hamulce ,akumulator, zbierzność,i inne czynności serwisowe sprawdzone w tej cenie

co do jakości usługi nie mam zastrzeżeń (poza ceną :angry: )to tyle.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr klimy-!!! 181zł warning.gif
to i tak miałeś promocję, bo chyba w serwisie kosztuje ponad 200 zł, u mnie miałbyś zniżkę na filtr minimum 50% rolleyes.gif Edytowane przez Yankee595
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i tak miałeś promocję, bo chyba w serwisie kosztuje ponad 200 zł, u mnie miałbyś zniżkę na filtr minimum 50% rolleyes.gif

na allegro są po 38 zł i co z tego jak na gwarancji jesteś "zmuszony" do orginału.

http://www.allegro.pl/item868644703_filtr_kabinowy_nissan_micra_k12_note_tiida_weglowy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro są po 38 zł i co z tego jak na gwarancji jesteś "zmuszony" do orginału.

http://www.allegro.p...da_weglowy.html

 

co do tego, że musisz mieć oryginał, to chyba nie jest prawda, bo sami proponują zamiennik nie wiem jakiej firmy za coś około 125 złotych, przynajmniej w serwisie w Warszawie;

a ten na allegro niestety nie jest chyba zamiennikiem do tiidy pomimo, że tak pisze producent (patrz http://www.airtopita...480&linea=zaffo

wychodzi na to, że jest to odpowiednik oryginału o oznaczeniach OEM 27891-AX010 czyli do note i micry, a filtr do tiidy ma oznaczenie 27891-EL00A) nie wiem jaka jest różnica, może ma inne wymiary ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego, że musisz mieć oryginał, to chyba nie jest prawda, bo sami proponują zamiennik nie wiem jakiej firmy za coś około 125 złotych, przynajmniej w serwisie w Warszawie;

a ten na allegro niestety nie jest chyba zamiennikiem do tiidy pomimo, że tak pisze producent (patrz http://www.airtopita...480&linea=zaffo

wychodzi na to, że jest to odpowiednik oryginału o oznaczeniach OEM 27891-AX010 czyli do note i micry, a filtr do tiidy ma oznaczenie 27891-EL00A) nie wiem jaka jest różnica, może ma inne wymiary ...

mam przed sobą zużyte oba- k12 i c11.rzeczywiście mają zmienioną końcową numerację ale różnicy nie widzę??może coś jest inaczej ale na moje oko nic.u mnie zamienniki tylko po gwarancji,i to nie wszystkie n.p. hamulce tylko orginał(niby chodzi o bezpieczeństwo)niby masz prawo nawet olej dać swój ale awaria związana z układem smarowania -twój kłopot.elementy klimy-awaria klimy na twój koszt i.t.d.:(

ps.coś tu jest nie tak:w k12 filtr kosztował 109zł i wymiana jest co 2 lata potwierdzone przez serwis!!!

a tiida z pozoru ten sam filtr 181zł(z rabatem)i wymiana co rok???

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przed sobą zużyte oba- k12 i c11.rzeczywiście mają zmienioną końcową numerację ale różnicy nie widzę??może coś jest inaczej ale na moje oko nic.u mnie zamienniki tylko po gwarancji,i to nie wszystkie n.p. hamulce tylko orginał(niby chodzi o bezpieczeństwo)niby masz prawo nawet olej dać swój ale awaria związana z układem smarowania -twój kłopot.elementy klimy-awaria klimy na twój koszt i.t.d.:(

ps.coś tu jest nie tak:w k12 filtr kosztował 109zł i wymiana jest co 2 lata potwierdzone przez serwis!!!

a tiida z pozoru ten sam filtr 181zł(z rabatem)i wymiana co rok???

 

w marcu będę miał 12 miesięcy i pojadę, zgodnie z moją książeczką gwarancyjną na wymianę oleju i filtra oraz przegląd nadwozia,

ciekawe w związku z tym co piszesz, czy mają olej silnikowy oryginalny (bo jak pytałem jaki jest zalany fabrycznie to nikt nie wiedział)

co do filtra klimatyzacji czy chcą za niego 230, 181 czy 109 złotych to jest to chora cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w marcu będę miał 12 miesięcy i pojadę, zgodnie z moją książeczką gwarancyjną na wymianę oleju i filtra oraz przegląd nadwozia,

ciekawe w związku z tym co piszesz, czy mają olej silnikowy oryginalny (bo jak pytałem jaki jest zalany fabrycznie to nikt nie wiedział)

co do filtra klimatyzacji czy chcą za niego 230, 181 czy 109 złotych to jest to chora cena

co masz na myśli olej"orginalny"z tego co wiem to musi być 5w-30 i spełniać normę C3 i tyle,jeśli chodzi o dieslaa z benzyną jeszcze mniejszy kłopot:)ten co mi zalali to według stronki shell produkt PREMIUM ale wyczytałem że i tak właściwie do mojego powinien być inny bo:PREMIUM-HELIX ULTRA EXTRA 5W-30 4.6l

:STANDARD-Standard HELIX ULTRA AX 5W-30 4.6l

a wlali dedykowany do vw: Shell Helix Ultra VX 5W-30

A benzyna 1.6:Premium HELIX PLUS S 5W-40 4.3l

Standard HELIX PLUS 10W-40 4,3l

poj.1.8:

Premium HELIX PLUS S 5W-40 4.4l

Standard HELIX PLUS 10W-40 4.4l

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr klimy do Tiidy 181 zeta?A to?

http://www.allegro.p...da_weglowy.html

 

było o tym parę postów wcześniej

 

co masz na myśli olej"orginalny"z tego co wiem to musi być 5w-30 i spełniać normę C3 i tyle,

 

oryginalny, tzn. taki jak piszą w instrukcji obsługi strona 9-2 dla silników benzynowych:

"Oryginalny olej silnikowy firmy NISSAN*1

klasy API: SL lub SM*1

klasy ILSAC: GF-3 lub GF-4*1

klasy ACEA: A1/B1,A3/B3, A3/B4, A5/B5, C2 lub C3"

odnośnik *1 odsyła do informacji o wyborze oleju w zależności od klasy lepkości

dla wyjaśniena - klasa API oznacza jakość oleju, np. API: SL lub SM (im dalsza litera alfabetu tym ostrzejsze wymagania jakościowe) i to jast najważniejszy parametr, to czy ma być np. 5W-30, czy 10W40 czy 5W50 jest uzależnione od warunków klimatycznych, występujących temperatur zewnętrznych i oznacza klasę lepkości oleju;

 

wg tego co napisałeś parę postów powyżej, zastosowanie każdej innej częściniż oryginalna, to możliwość utraty gwarancji, gdyby coś stało z danym układem samochodu;

nie jestem pewien, czy w serwisie posiadają "oryginalny olej silnikowy firmy NISSAN", a jeżeli nie to znaczy że serwis używa nieoryginalnego oleju np. firmy schell i chyba nie mówią nic na temat ewentualnej uraty gwarancji z tego tytułu, a olej kupiony w hurtowni jest znacznie tańszy niż w ASO;

przepraszam za ten może przydługi komentarz, ale mamy samochody jeszcze na gwarancji więc jest potrzeba wymiany informacji i dowiadczeń rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było o tym parę postów wcześniej

 

 

 

oryginalny, tzn. taki jak piszą w instrukcji obsługi strona 9-2 dla silników benzynowych:

"Oryginalny olej silnikowy firmy NISSAN*1

klasy API: SL lub SM*1

klasy ILSAC: GF-3 lub GF-4*1

klasy ACEA: A1/B1,A3/B3, A3/B4, A5/B5, C2 lub C3"

odnośnik *1 odsyła do informacji o wyborze oleju w zależności od klasy lepkości

dla wyjaśniena - klasa API oznacza jakość oleju, np. API: SL lub SM (im dalsza litera alfabetu tym ostrzejsze wymagania jakościowe) i to jast najważniejszy parametr, to czy ma być np. 5W-30, czy 10W40 czy 5W50 jest uzależnione od warunków klimatycznych, występujących temperatur zewnętrznych i oznacza klasę lepkości oleju;

 

wg tego co napisałeś parę postów powyżej, zastosowanie każdej innej częściniż oryginalna, to możliwość utraty gwarancji, gdyby coś stało z danym układem samochodu;

nie jestem pewien, czy w serwisie posiadają "oryginalny olej silnikowy firmy NISSAN", a jeżeli nie to znaczy że serwis używa nieoryginalnego oleju np. firmy schell i chyba nie mówią nic na temat ewentualnej uraty gwarancji z tego tytułu, a olej kupiony w hurtowni jest znacznie tańszy niż w ASO;

przepraszam za ten może przydługi komentarz, ale mamy samochody jeszcze na gwarancji więc jest potrzeba wymiany informacji i dowiadczeń rolleyes.gif

 

Witajcie jestem po pierwswzy przegladzie i tak:

1. koszt przegladu 430zl

2. wymina i flitr 250zl.

jeszcze troche wzieli za wymine oleju bo mialem swoj.

Co do gwarancji to rozmawiałem z człowieczkiem i pytałem np. o klocki i tak wymiana u nich to koszt 450zl. (Kupiłem za 120;)tylko musze sam wyminic)

gdy nie ma uszkodzen mechnicznych na zaciskach i innych częsciach z winy montażu samodzielnego podzespołów to nie tracimy gwarancji. Olej który im dostarczyłem kosztował mnie 160zl a w cenniku Nissana koszt wraz z olejem to 550zl delikatna róznica;) więc teraz zamierzam sam zadbać o materiały eksploatacyjne a nie ogladać się na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było o tym parę postów wcześniej

 

 

 

oryginalny, tzn. taki jak piszą w instrukcji obsługi strona 9-2 dla silników benzynowych:

"Oryginalny olej silnikowy firmy NISSAN*1

klasy API: SL lub SM*1

klasy ILSAC: GF-3 lub GF-4*1

klasy ACEA: A1/B1,A3/B3, A3/B4, A5/B5, C2 lub C3"

odnośnik *1 odsyła do informacji o wyborze oleju w zależności od klasy lepkości

dla wyjaśniena - klasa API oznacza jakość oleju, np. API: SL lub SM (im dalsza litera alfabetu tym ostrzejsze wymagania jakościowe) i to jast najważniejszy parametr, to czy ma być np. 5W-30, czy 10W40 czy 5W50 jest uzależnione od warunków klimatycznych, występujących temperatur zewnętrznych i oznacza klasę lepkości oleju;

 

wg tego co napisałeś parę postów powyżej, zastosowanie każdej innej częściniż oryginalna, to możliwość utraty gwarancji, gdyby coś stało z danym układem samochodu;

nie jestem pewien, czy w serwisie posiadają "oryginalny olej silnikowy firmy NISSAN", a jeżeli nie to znaczy że serwis używa nieoryginalnego oleju np. firmy schell i chyba nie mówią nic na temat ewentualnej uraty gwarancji z tego tytułu, a olej kupiony w hurtowni jest znacznie tańszy niż w ASO;

przepraszam za ten może przydługi komentarz, ale mamy samochody jeszcze na gwarancji więc jest potrzeba wymiany informacji i dowiadczeń rolleyes.gif

jeśli chodzi o "jakościowanie" olei to doskonale wiem o co chodzi.

a jeśli chodzi o olej nissan to gwarantuję ci że od 11 lat serwisowania samochodów w A.S.O.nigdy mi nie wlali OLEJU NISSAN.owszem są takie opakowania sygnowane marką ale tu chodzi tylko o to z kim w danym momencie NISSAN ma umowę a bywa że co rok jest to inna firma i tak:była TEXACO,SHELL I CASTROL ale żeby było śmieszniej co innego oficjalny dostawca i centrala nissana ,a co innego poszczególne serwicy . i tak n.p.gdy w szczecinie zalecają shell to w legnicy elf.tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia ,bo oleje są mieszalne w danej klasie jakościowej .więc z filtrami powinno być podobnie!wiem jednak że jeśli chodzi o filtr oleju to rygorystycznie przestrzegano "nissan genuine parts" a że teraz to w połowie france to wiele części ma logo renault :angry: reasumując myślę że gdybym sam dał im swój filtr to jednak nie było by problemów tym bardziej że obowiązuje odpowiednia dyrektywa wgo.

mnie zastanawia skąd taka różnica w cenie K12 a C11

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...