Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd


Gość llapka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najprawdopodobniej po wygaśnięciu GVO w czerwcu tego roku pozostaną tylko Autoryzowane - "Wielki cios ze strony UE" - wspierającej monopol motoryzacyjny co zniszczy rynek niezależnych warsztatów i części zamiennych. - co też uszczupli nasze portfele :)

- więcej w dzisiejszej gazecie prawnej.

Edytowane przez zizu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie powoli zbliża mi się 12M od zakupu auta, mam "nową gwarancję" (przegląd + wymiana oleju po roku).

Dzwonie po różnych serwisach (w Wawie) w celu zweryfikowania ile zabawa będzie mnie kosztować i tak:

 

PGD (aka Japan Motors):

całość ok. 1000zł, z czego olej ok. 200 zł, filtr kabinowy ok. 235zł (wszystko u nich to "około").

 

Odyssey Górczewska

całość ok. 1000 zł, olej 350zł (Castrol 10W60, lub Castrol 5W30 bo tak producent zaleca), filtr kabinowy 230zł.

 

T&T Zaborowski

Pan z serwisu po wpisaniu danych mojego auta do komputera, powiedzial, że u niego wyskakuje że mam po roku zrobić tylko wymianę oleju, a o przeglądzie to on nic nie wie. Po wielu minutach tłumaczenia, że mam nową książeczkę gdzie jest informacja o przegląd + wymiana oleju w końcu jakoś zsumował usługi przeglądu z wymianą oleju i wyszlo mu:

całość 1052zł, olej 205 zł (5W40 bo tak producent zaleca), filtr kabinowy 185zł.

 

Jak widać najtańszą robociznę ma Odyssey (tak wiem, nie pytałem o cenę filtru oleju itd), ale podzespoły najtańsze są w T&T.

 

 

UPDATE:

 

Na forum ktoś polecał również firmę Jaworksi-Gajewski więc poniżej ceny:

całość około 1000 zł, olej 4.3L x 65.50 = 282 zł (nie wiem skąd wzieli 4.3L, TT mówil o 4.6, a Oddysej o 4.5L), filtr kabinowy 180zł.

Edytowane przez ciacho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(nie wiem skąd wzieli 4.3L, TT mówil o 4.6, a Oddysej o 4.5L), filtr kabinowy 180zł.

1.6pb- 4.3l. 5w40 lub 10w40

1.8pb- 4.4l. 5w40

1.5dci.-4.6l.5w30

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powoli zbliża mi się 12M od zakupu auta, mam "nową gwarancję" (przegląd + wymiana oleju po roku).

Dzwonie po różnych serwisach (w Wawie) w celu zweryfikowania ile zabawa będzie mnie kosztować i tak:

 

PGD (aka Japan Motors):

całość ok. 1000zł, z czego olej ok. 200 zł, filtr kabinowy ok. 235zł (wszystko u nich to "około").

 

Odyssey Górczewska

całość ok. 1000 zł, olej 350zł (Castrol 10W60, lub Castrol 5W30 bo tak producent zaleca), filtr kabinowy 230zł.

 

T&T Zaborowski

Pan z serwisu po wpisaniu danych mojego auta do komputera, powiedzial, że u niego wyskakuje że mam po roku zrobić tylko wymianę oleju, a o przeglądzie to on nic nie wie. Po wielu minutach tłumaczenia, że mam nową książeczkę gdzie jest informacja o przegląd + wymiana oleju w końcu jakoś zsumował usługi przeglądu z wymianą oleju i wyszlo mu:

całość 1052zł, olej 205 zł (5W40 bo tak producent zaleca), filtr kabinowy 185zł.

 

Jak widać najtańszą robociznę ma Odyssey (tak wiem, nie pytałem o cenę filtru oleju itd), ale podzespoły najtańsze są w T&T.

 

 

UPDATE:

 

Na forum ktoś polecał również firmę Jaworksi-Gajewski więc poniżej ceny:

całość około 1000 zł, olej 4.3L x 65.50 = 282 zł (nie wiem skąd wzieli 4.3L, TT mówil o 4.6, a Oddysej o 4.5L), filtr kabinowy 180zł.

Robiłem OT T-dy po 1 r-ku w Oddysey'u. Koszt 730 zł (mój olej) w tym obsługa po 12 m-cach, akcja czyszczenia klimy, wymiana tylnej wycieraczki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś zrobiłem wymianę oleju po 12M (mam książeczkę z przeglądami co 24M) w Jaworski-Gajewski na Oczapowskiego w Warszawie. Podzielę się wrażeniami.

Przyjechałem z własnym olejem - wymiana bez kręcenia nosem, że własny olej.

Olej - Mobil 5W30SV który kupiłem za 175zł za 5L.

 

Koszt w serwisie:

1. filtr oleju - 47.65 zł

2. uszczelka korka - 6.37 zł

3. usługa - 76,01 zł

 

W tej cenie dostałem też wpis o wykonaniu przeglądu blach karoserii.

Czas trwania operacji: około 40min.

 

Szczerze polecam ten serwis, miła rzeczowa obsługa, mają krótkie terminy (umówiłem się z dnia na dzień) - w Odysseyu najbliższy termin mieli na za dwa tygodnie a pan z wielką niechęcią odpowiadał na pytania typu: jaki olej leją i czy mogą przyjechać z własnym, pozatym większy koszt - pan coś bąknoł pod nosem, że około 280zł (z własnym olejem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odebrałem auto po przeglądzie w CM Krzemionki po pierwszym (2 lata) przeglądzie i wygląda to tak:

  • Przegląd nadwozia - 61,00
  • Przegląd robocizna - 479,61
  • Uszczelka korka - 6,01
  • Płyn hamulcowy DOT4 1l - 72,29
  • Dezynfekcja klimatyzacji - 99,00
  • Filtr powietrza - 108,29
  • Płyn chłodzący uzupełnienie - 27,58
  • RAZEM: 853,78

plus "swoje": olej Shell 5W30 - 149,00, filtr kabinowy (zamiennik)- 79,50, filtr oleju Filtron OP595 - 14,50

Bez marudzenia włożyli moje materiały z tym, że na fakturze jest napisane, że to ja je dostraczyłem.

 

Wszystko prawie 1100 zł

 

 

Edytowane przez JacekJQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj byłem na pierwszym przeglądzie (po roku) w ASO "JM Mazur" w Wałbrzychu . Pierwsze wrażenie bardzo dobre, sympatyczna pani Joanna spisała protokół przyjęcia, obejrzała auto i zaprosiła mnie na piętro, gdzie mogłem napić się kawy i skorzystać z internetu. W tym czasie samochód wjechał do myjni, potem na stację diagnostyczną a następnie wyjechali nim na jazdę próbną. Wszystko trwało prawie 3 godziny.

Na koniec dostałem do ręki wykaz czynności przeglądowych, wydruk z testera akumulatora, wydruk z odczytu błędów komputera. Wszystko OK, podciągneli mi tylko hamulec ręczny i dolali 200ml płynu chłodniczego. No i wręczono mi fakturkę na kwotę 899zł brutto. Oto wykaz:

- olej Shell Helix Ultra AX 5W40 - 210zł

- filtr oleju - 44zł

- uszczelka korka - 6zł

- filtr klimatyzacji - 188zł

- płyn chłodniczy - 4zł

- robocizna 2.8h - 448zł

 

Klimy nie było sensu odgrzybiać, samochód ma przejechane 7.500 km :rolleyes:

W książce gwarancyjnej wpis przy przeglądzie okresowym i przy przeglądzie nadwozia.

Edytowane przez rj1307
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Zastanawia mnie tylko jedno - część z Was pisze o oleju 10W40

 

Ciekawe dlaczego - u mnie jak byk w książce obsługi widnieje zapis

 

"ZALECANY JEST OLEJ 5W30"

 

I logicznie patrząc ma to sens - zazwyczaj wlewany w serwisach 5W30 z

adnotacją AX - olej zalecany przez shella do silników z katalizatorem

trójdrożnym (a taki właśnie ma tiida w beznynie) lub z DPFem.

 

Ciekawe czy to kwestia silnika (ja mam benzynkę) czy może serwisu.

 

I co najgorsze - czy potem Ci w razie uszkodzenia silnika nie wcisną

kitu że to było na życzenie klienta - a jest to niezgodne z zaleceniami

 

SZACH I MAT - i jesteśmy ugotowani

 

Bo standard w Polsce jest jeden - autoryzowane serwisy

to potrafią tylko brać kasę - ich kompetencja jest poniżej dna (mimo że to niemożliwe)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Zastanawia mnie tylko jedno - część z Was pisze o oleju 10W40

 

Ciekawe dlaczego - u mnie jak byk w książce obsługi widnieje zapis

 

"ZALECANY JEST OLEJ 5W30"

(...)

 

 

Podczas pierwszego, po roku, przeglądu "olejowego" wlali Shell 10W40 na pytanie dlaczego odpowiedzieli, że taki olej jest dopuszczony do stosowania. Prawda jest taka. że jest tańszy a kasują jak zwykle. Mamy zatem co najmniej trzy rodzaje Shell-a:

5W30

5W40

10W40

Ktoś na forum pisał, że w ASO leją do tiid-y oleje Castrol a książce obsługi zalecają oleje Nissan dribble.gif.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pierwszego, po roku, przeglądu "olejowego" wlali Shell 10W40 na pytanie dlaczego odpowiedzieli, że taki olej jest dopuszczony do stosowania. Prawda jest taka. że jest tańszy a kasują jak zwykle. Mamy zatem co najmniej trzy rodzaje Shell-a:

5W30

5W40

10W40

Ktoś na forum pisał, że w ASO leją do tiid-y oleje Castrol a książce obsługi zalecają oleje Nissan dribble.gif.

Pzdr

Do mojej Tiidy 1,5 Cdi od poczatku lali Castrol SLX Professional Logic

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Nie problem w producencie oleju - większość jest znakomita

 

W książce obsługi jak wół widnieje zapis

(przynajmniej u mnie takowy jest)

 

"ZALECANY OLEJ 5W/30"

 

A jak wiecie różnica syntetyk czy półsyntetyk - to już jest

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Jestem po przegladzie po 3 latach (małym) w CM Krzemionki w Krakowie:

 

 

W cenie 166 zł za:

 

- wymiana oleju: 99,-

 

- przegląd lakieru 62,-

 

- korek - 6,-

 

+ plus mój olej (5w40) i filtr (filtron OP595)

 

 

 

 

A wracając do oleju:

 

5w30 jest zalecany wyłącznie ze wzgledu na wydłużony przebieg miedzy przeglądami czyli co 30 000 km. Shell podaje, że jego olej Ultra Extra 5W30 jest właśnie zalecany przy takiej esksploatacji.

 

Czyli nie ma znaczenia jaki olej wlejesz - ważne że syntetyk.

 

 

 

 

Pzdr

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przegladzie po 3 latach (małym) w CM Krzemionki w Krakowie:

 

 

W cenie 166 zł za:

 

- wymiana oleju: 99,-

 

- przegląd lakieru 62,-

 

- korek - 6,-

 

+ plus mój olej (5w40) i filtr (filtron OP5

 

Moim zdaniem jesteś po wymianie oleju + przegląd lakieru a nie po przeglądzie po 3 latach który kosztuje ok.250zł bez jakichkolwiek materiałów.(Chyba że masz znajomości i wbili Ci pieczątkę z wpisem wymiana oleju+filtr + przegląd mały)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5w30 jest zalecany wyłącznie ze wzgledu na wydłużony przebieg miedzy przeglądami czyli co 30 000 km. Shell podaje, że jego olej Ultra Extra 5W30 jest właśnie zalecany przy takiej esksploatacji.

 

Olej do silnika jest także dobierany pod kątem tzw. oporu przepływu. Olej 5W30 ma ten parametr nieco inny niż np. 5W40 czy dopuszczalny 10W40. Nissan określa, że do benzynówek najbardziej zalecany jest 5W30 właśnie ze względu min. na ten parametr. Dlaczego jest on ważny? Bo w benzynówkach Nissana mamy łańcuch rozrządu, który jest napinany hydraulicznie. Optymalnie dobrany olej sprawia, że napięcie jest także optymalne. Olej z mniejszym oporem np. 0W30 powoduje "za mocne" napięcie łańcucha. Olej z większym "oporem" np. 10W40 "napina" łańcuch słabiej. Widać Nissan uznaje, że minimalnie mniejsze napięcie łańcucha (olej 10W40) jest mniej dla niego szkodliwe niż za mocne (np. olej 0W30).

 

Tak czy siak, warto stosować zalecany przez producenta olej - czyli w tym przypadku 5W30. A to, że produkt Shella - Olej Ultra Extra, spełnia wymogi wydłużonych okresów między przeglądowych, to już inna sprawa - świadcząca o jego jakości i całkowicie syntetycznej bazie. Jest to ważne, bo zapewne nie wszyscy wiedzą, że bardzo wysoko przetworzone, niektóre oleje mineralne, obecnie też nazywane są syntetycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jesteś po wymianie oleju + przegląd lakieru a nie po przeglądzie po 3 latach który kosztuje ok.250zł bez jakichkolwiek materiałów.(Chyba że masz znajomości i wbili Ci pieczątkę z wpisem wymiana oleju+filtr + przegląd mały)

 

OT+wymiana oleju + lakier - pieczątki, podpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT+wymiana oleju + lakier - pieczątki, podpisy.

Czyli ,jak rozumię,dostałeś "przeglądówkę" z wypisanymi kilkudziesięcioma czynnościami jakie zostały sprawdzone,zrobione i.t.p.??? I to wszystko za friko???

 

http://www.autoniss....eglad_typ_d.pdf

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ,jak rozumię,dostałeś "przeglądówkę" z wypisanymi kilkudziesięcioma czynnościami jakie zostały sprawdzone,zrobione i.t.p.??? I to wszystko za friko???

 

Dostałem, jak zwał tak zwał, przegladówkę. Byc może dostałem niezamierzony prezent ...Było trochę zamieszania przy wystawianiu faktury.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem, jak zwał tak zwał, przegladówkę. Byc może dostałem niezamierzony prezent ...Było trochę zamieszania przy wystawianiu faktury.

 

 

 

No to miałes farta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Jestem świeżo po serwisie gwarancyjnym w Jaworski-Gajewski na Oczapowskiego w Warszawie - 2 lata - tiida 1,6.

Bez problemu zaakceptowano dostarczone przeze mnie olej i filtry, to co dostarczyłem:

Filtr kabinowy - J1341015 - nipparts - NIE PASOWAŁ a wdg iparts mial być ok..

Olej - 5W30 Helix Ultra Extra 4 + 1 l - OK - dostałem resztę w 1l opakowaniu ;-)

Filtr powietrza - MANN-FILTER - Numer:C 2420 - OK

Filtr oleju - OP595 - Dostałem informacje że to tani zamiennik któremu coś tam brakuje więc odpuściłem

 

Koszt po zaprzeglądem:

Kontrola i czyszczenie - hamulce przód i tył - 240 - duża różnica na +

Uszczelka korka - 5

Klima - 67

Filtr oleju - 40

Filtr kabinowy NISSAN - [ADN12514] (27891EL00A) - 120

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, termin miałem już na następny dzień, bardziej kontaktowa obsługa niż w poprzednim serwsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem świeżo po serwisie gwarancyjnym w Jaworski-Gajewski na Oczapowskiego w Warszawie - 2 lata - tiida 1,6.

Bez problemu zaakceptowano dostarczone przeze mnie olej i filtry, to co dostarczyłem:

Filtr kabinowy - J1341015 - nipparts - NIE PASOWAŁ a wdg iparts mial być ok..

Olej - 5W30 Helix Ultra Extra 4 + 1 l - OK - dostałem resztę w 1l opakowaniu ;-)

Filtr powietrza - MANN-FILTER - Numer:C 2420 - OK

Filtr oleju - OP595 - Dostałem informacje że to tani zamiennik któremu coś tam brakuje więc odpuściłem

 

Koszt po zaprzeglądem:

Kontrola i czyszczenie - hamulce przód i tył - 240 - duża różnica na +

Uszczelka korka - 5

Klima - 67

Filtr oleju - 40

Filtr kabinowy NISSAN - [ADN12514] (27891EL00A) - 120

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, termin miałem już na następny dzień, bardziej kontaktowa obsługa niż w poprzednim serwsie.

Witam również,to ile w sumie Cię skasowali + twoje materiały???bo coś drogo wychodzi,A ten filtr kabinowy to kupiłem za 82 zł i jest to też zamiennik.(blueprint).Dobrze by było byś jeszcze opisał model przy awatarze.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem świeżo po serwisie gwarancyjnym w Jaworski-Gajewski na Oczapowskiego w Warszawie - 2 lata - tiida 1,6.

(...)

Filtr oleju - OP595 - Dostałem informacje że to tani zamiennik któremu coś tam brakuje więc odpuściłem

(...)

 

Koszt po zaprzeglądem:

(...)

Filtr oleju - 40

 

Za pierwszym razem jak przyniosłem filtrona do ASO usłyszałem, że nie może być.

- Dlaczego? - zapytałem.

- Bo to tani zamiennik i nie ma czujnika - opowiedział doradca.

- Jakiego czujnika?

- Takiego jak w oryginale.

- Co ten czujnik sygnalizuje?

- No ciśnienie oleju, oczywiście!

- To w filtrze jest DRUGI czujnik ciśnienia oleju?

- No, nie w filtrze nie ma.

- Czyli w czym problem?

- No, w sumie w niczym.

- Czyli może być ?

- Może być.

 

Filtron OP595 - 14 zł

Mam założony już trzeci filtr Filtrona OP 595 i wszystko jest ok.

 

Następnym razem możesz śmiało wymienić filtr oleju na Filtrona czyli WIX-a :wave:

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również,to ile w sumie Cię skasowali + twoje materiały???bo coś drogo wychodzi,A ten filtr kabinowy to kupiłem za 82 zł i jest to też zamiennik.(blueprint).Dobrze by było byś jeszcze opisał model przy awatarze.

Całość wyszła 960 + moje materiały, z tego co pamiętam poprzedni przegląd mały + olej z ASO kosztował coś ok 1k (niestety nie ja robiłem więc nie znam szczegółów), więc wydaje się taniej ;-)

 

..

Następnym razem możesz śmiało wymienić filtr oleju na Filtrona czyli WIX-a :wave:

Pzdr

W sumie dostałem tylko sugestie żeby nie używać tego zamiennika, więc pomyślałem że najwyżej zostanie na następny przegląd, po 3 latach i tak już będzie po gwarancji więc nie konieczne muszę wybierać się do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przegląd po 3 latach-60kkm:

przegląd-robocizna=290zł

olej swój,5l shell ultra extra 5w30=149zł(hurtownia)

filtr oleju OEM=47zł

filtr kabinowy OEM=130zł(rabat)

klocki przód OEM=231zł(25%rabat)

klocki tył OEM=187zł(25% rabat)

uszczelka 5,5zł

mat.pomocnicze 17zł +17

-----------------------------------

razem:1073,5+ pierwszy przegląd rejestracyjny po 3 latach=98+1zł

wymiana klocków w cenie przegladu!!!

Jakość usługi 5+obsługa 6!

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...