Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z odpaleniem


Gość RYNI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jak w temacie, do -5 odpala bez problemu, przy -8 z dużymi problemami. Jak już odpali pracuje normalnie. Dawno nie wymieniałem filtra paliwa, także zacznę od tego. Przekaźnik pyka. Świece żarowe wymieniałem 100 tys. km temu i tu też może być przyczyna. Pytanie, jak długo wytrzymują Wam świece żarowe, kiedy wymieniacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje świece mam już 7 lat ( nie wymieniałem , z takimi kupiłem ) ale w mamy aucie przez 8 lat wymieniałem dwa razy więc reguły nie ma. Wiele zależy od tego jaki sterownik i jak często te świece włącza oraz czy robi się krótkie czy długie odcinki. Do tego jeszcze jakość i producent samych świec. 

 

Wykręć i sprawdź czy grzeją podłączając do aku np przewodem rozruchowym. Jak robią się czerwone to nie ma co zmieniać. W x-trailu dostęp do nich jest dobry. 

Warto podłączyć kompa i sprawdzić jak ciśnienie na pompie rośnie w momencie kręcenia rozrusznikiem. Może zaworek scv w zimnie nie domyka

Edytowane przez chudson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymieniony. Wystarczy ściągnąć rurę dolotu, klucz do filtrów i wykręcamy tak jak filtr oleju. Pomimo że zalałem filtr ropą. Nie obeszło się bez zaciągnięcia paliwa przez rurkę powrotu. Narazie odpala ale mróz też zelżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Nissan Xtrial T30 2 ,2 dci 2006 rok..

Mam taki problem gdy temperatura jest poniżej +10 Celsjusza x odpala od strzał a po chwili gaśnie..wskaźnik obrotów nieznacznie pójdzie do 1100 a później obroty spadają i gaśnie a jak pr,ytrzyma na obrotach to nie zgaśnie latem tego nie było.! filtr paliwa wymieniony Gruszka robi się !twarda ! Natomiast włącze webasto podgrzeje 5 min i pali od strzała...zrobiłem experyment wstawiłem na tydzień do garażu nieogrzewanego .po tygodniu temperatura wskazywała 10 + odpalij od strzała ...jak by nigdy nic nie było..później Postal pod domem nocke i problem wrócił..proszę o pomoc... pozdrawiam Krystian ps.obroty nie falują przyspiesza normalnie pompa podczas pracy webasto paliwo podaje także nie wiem co to może być ktoś miał tak samo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam panowie dalej borykam się z trudnym odpalaniem o poranku pytanie gdzie znajdę czujnik temperatury??

Znalazłem taki zdjęcie w załączniku tylko nie wiem co to i od czego..znajduje się on między chłodnica intercolera a akumulatorem bliżej silnika . Jeśli ktoś coś wie proszę o Info dziękuję i pozdrawiam

IMG_20190219_155135.jpg

IMG_20190219_155137.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Ja w swoim X-Traliu 2.0 benzyna, miałem następujące objawy:

- na niskich temperaturach grubo poniżej 0 stopnie czasem nie odpalał

- w zasadzie za każdym razem (chyba, żeby było + 10 stopni) samochód odpalał, potem się dławił i albo sam się wkręcał na normalne obroty albo trzeba było go przygazować i wchodził na obroty,

- czasem nie równa praca silnika, tzn trochę potrafił się dławić

W warsztacie zregenerowali mi rozrusznik, wymieniono świece, wyczyszczono przepustnicę i wszystko działa bez problemów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, podlacze sie pod temat, choc z innym silnikiem  - 2.2 diesel, jak sie rozgrzeje, np po dluzszej jezdzie i zgaszeniu, problem z odpaleniem. Wyglada to tak, ze po niby startuje, ma wachania na obrotach typu ~500 i czasem po dodaniu gazu stabilizuje sie na ~800/900 i juz jest ok, a czasem po prostu pochodzi sekunde czy dwie na ~500 i gasnie. Ponowne odpalenie i dodanie gazu - i dziala normalnie. Zdaza sie to czasem, ale tylko na cieplym silniku. Dziwne tez jest ze po odpaleniu, pierwsza rekacja na gaz ma opoznienie kolo dwoch sekund.... Nigdy nie gasnie podczas jazdy, i ogolnie dziala bardzo czysto i stabilnie. Tylko to gasniecie przy odpalaniu jest mega irytujace...

Dodal bym jeszcze to ze na jedynce, przy dodawaniu gazu drazek zmiany biegow wyraznie sie rusza, nawet o centymetr (na innych biegach zero ruchu) ale to chyba inny temat...

Z gory dzieki za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz komputer, sprawdź korekty wtrysków, wskazania czujnika temperatury i ciśnienie na listwie cr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 11.02.2019 o 11:15, pugi36 napisał:

Witam.

Nissan Xtrial T30 2 ,2 dci 2006 rok..

Mam taki problem gdy temperatura jest poniżej +10 Celsjusza x odpala od strzał a po chwili gaśnie..wskaźnik obrotów nieznacznie pójdzie do 1100 a później obroty spadają i gaśnie a jak pr,ytrzyma na obrotach to nie zgaśnie latem tego nie było.! filtr paliwa wymieniony Gruszka robi się !twarda ! Natomiast włącze webasto podgrzeje 5 min i pali od strzała...zrobiłem experyment wstawiłem na tydzień do garażu nieogrzewanego .po tygodniu temperatura wskazywała 10 + odpalij od strzała ...jak by nigdy nic nie było..później Postal pod domem nocke i problem wrócił..proszę o pomoc... pozdrawiam Krystian ps.obroty nie falują przyspiesza normalnie pompa podczas pracy webasto paliwo podaje także nie wiem co to może być ktoś miał tak samo???

Witam!!! problem rozwiązany wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu..autko śmiga jak trzeba ...Może się komuś to przyda pozdrawiam..

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...