Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Nowe felusie :)


Gość InterCell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość InterCell

Z przodu to mozna by troszeczke obniżyć ale z tyłu specjalnie założyłem troche dłuższe i twardsze sprężyny bo obcierało niestety :?

 

A co do oponek to nie są to nówki ale z wiadomego źródła - mają po około 6 mm bieżnika także to lato spokojnie pojeżdże a po zimie coś sie pomyśli dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z przodu to mozna by troszeczke obniżyć ale z tyłu specjalnie założyłem troche dłuższe i twardsze sprężyny bo obcierało niestety

 

Chciałem zapytac jaki koszt sprezynek?i jakie z czego??Bo tez sie zastanwiam nad Tym bo jak jade w 4 osoby to nawet na moich 185/55 obcieraja (wiadomo jakie mamy w Naszym karaju drogi) Jak podejsc do tego tematu wogole poprosze o porady :wink: Bo wakacje za pasem wiec trza pomyslec cos z tym obcieraniem...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InterCell

Te sprężyny to myślałem rozciągnąć ale jak popatrzyłem na tą korozje i wogóle to dałem sobie spokój z tym pomysłem :P

Podjechałem do kowala i zagadałem.

Następnego dnia odebrałem auto na nowiuteńkich sprężynach - tył poszedł tak około 3 cm wyżej.

Podczas normalnej jazdy nie odczuwam różnicy ale na głębszych siupnięciach czuć że pod kiniec "robią" sie twardsze. Ostatnio jechałem we 4 osoby i zero obcierek - jeszcze specjalnie słuchałem :P

Niestety koszt należy zaliczyć do niebylejakich - 350 zł razem z montażem i do tego gość mi dodał nowe odboje na amorki :D

Ale teraz auto wygląda dobrze a jeździ jeszcze lepiej 8)

 

Pozdrooo..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze na 14"

 

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

 

 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam maniaków alusków :) przeglądam temacik i foteczki i chce zauważyć że moja Micrucha o wiele niżej stoi niż ta ciemna InterCell'a :) aluski mam 13" oponki 165/70 a mimo to nie mam za dużo wolnego miejsca w nadkolach. 15" nawet bym nie chciał przymierzać. wzór mam taki sobie bo 3 ramienne i szerokie ramiona ale w zależności od gustu może sie to podobać a są i przeciwnicy... zobowiązuje sie w lipcu do zamieszczenia fotek swojej Micry w swoim profilu i myśle że wspólnymi siełami bedziemy ulepszali swoje bolidy ;) pozdrawiam!! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh Dorota dobry wybor z tymi 14"

Ale zastanow sie jeszcze nad doborem opon :wink: Ja mam 185/55/14 i co jak co ale wyglada sportowo i agresywnie jak to LeXaN napisal :wink: Jest ino mankamant ktory ostatnio sie objawił jadac w 4 osoby to troche obciera na dziurach ... No ale juz temu staram sie zaradzic hehe Jak to mowia cos kosztem czegos hehe

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh no fakt Seba masz racje , ale wiesz z jednej strony mnie kusi aby jakoś sie groźnie prezentował , ale z drugiej tak jak mowisz jest ryzyko własnie obcierania. Znając mnie to chyba bedzie mnie dalej kusić na te 14" :P:D:lol: co sie nie zrobi dla swojego maleństwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no.... ale ja nie rozumiem tu jednej rzeczy... jesli zamiast 13" wrzucimy 14" to normalne jest ze zalozymy opony o mniejszytm profilu... tak aby zachowac taka sama srednice CALEGO kola... wiec co ma do rzeczy gdy w 4 osoby jedziemy i gdy obciera to ze felgi sa 14" a nie 13" przeciez srednica calego kola sie nie zmienia... :? ja mam standardowe narazie stalowe 13" z normalnymi oponami i tez gdy kogos woze na kanapie to jak biore ostrzej zakret to mi obciera... no ale to juz nie jest chyba kwestia za duzego kola tylko raczej zuzytych sprezyn/amortyzatorow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby srednica kola (1)13" 155/70 i (2)14"185/55 jest taka sama ale zauwaz ze felga 14" jest szersza (zamiast 5.5" jest 6-6,5) a po drugie bardziej wystaje na zewnatrz przez co spotyka sie z krawedzia nadkola. pozatym na kolach 14" z niskimi i szerokimi oponkami jest lepsze trzymanie drogi to zmniejsza sie znacznie komfort jazdy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to ze jakbym nie utwardzil zawieszenia, to moj pomysl z obnizeniem o 35mm i wstawieniem 14" na niskich profilach bedzie samobojstwem? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InterCell

Wczoraj i dzisiaj był maksymalny test dla "zjawiska obcierania".

Jechałem do Poznania i spowrotem oczywiście :P kompletem osób - 5 dorosłych i zero obcierania. Co jak co ale inwestycja w sprężynki sie opłaciła i sprawdziła w 100%.

Teraz nawet mysle że z tamtymi 15" z pierwszych fotek niebyłoby problemu ale jeździ sie fajnie - komfort i prowadzenie naprawde bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...