Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

0STRZEGAWCZE PUNKTY POI


Gość TUKAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość belferek

WITAJCIE SZCZĘŚLIWI POSIADACZE NISSAN CONNECT.Mam problem z pobraniem i zainstalowaniem ostrzegawczych punktów POI przez port USB.Może ktoś mi pomoże???

a są w poprawnych folderach i formacie .csv ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a są w poprawnych folderach i formacie .csv ?

dzięki za zainteresowaniem się tematem.Miałem nadzieję,że rozszerzenie wyglądało na csv lecz małe doświadczenie wprowadza wiele niewiadomych.Może być,że konflikt polegał na wprowadzonym razem z punktami lektorem,a może dlatego,że katalog miał inną nazwę bo zgodnie z instrukcją w nazwie katalogu są znaki,których system kompa nie wprowadzi(kropki,kreski itp...)Dlatego proszę o sprawdzone dojście do tych plików by wykluczyć pomyłki.Moja nawigacja i ja jesteśmy dzisiaj jak dzieci we mgle :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzięki za zainteresowaniem się tematem.Miałem nadzieję,że rozszerzenie wyglądało na csv lecz małe doświadczenie wprowadza wiele niewiadomych.Może być,że konflikt polegał na wprowadzonym razem z punktami lektorem,a może dlatego,że katalog miał inną nazwę bo zgodnie z instrukcją w nazwie katalogu są znaki,których system kompa nie wprowadzi(kropki,kreski itp...)Dlatego proszę o sprawdzone dojście do tych plików by wykluczyć pomyłki.Moja nawigacja i ja jesteśmy dzisiaj jak dzieci we mgle :|

 

nie wiem z czym masz problem, robiłem to już wielokrotnie i zawsze szło gładko, zgodnie z moją instrukcją w nazwie katalogu nie ma żadnych kropek i kresek tylko myPOIs, a w nim ewentualnie jeszcze katalog myPOIWarnings na fotoradary. Może nie zrobiłeś dużych liter i małych tam gdzie trzeba? Albo myślałeś żeby w nazwie było f:/myPOis ? Nazwa katalogu to tylko myPOIs bez tego f:/.

ps. Będę próbował bawić się troszkę w celu ustalenia gdzie jest ten dźwięk ostrzegawczy bip (może jest na karcie SD - ale pewnie będzie w pamięci systemu, tak jak i zapewne ikonki np. stacji benzynowych :-( i czy nie da się to podmienić na inne loga i np. plik "uwaga fotoradar". Może ktoś już coś w tym temacie rzeźbił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzięki za zainteresowaniem się tematem.Miałem nadzieję,że rozszerzenie wyglądało na csv lecz małe doświadczenie wprowadza wiele niewiadomych.Może być,że konflikt polegał na wprowadzonym razem z punktami lektorem,a może dlatego,że katalog miał inną nazwę bo zgodnie z instrukcją w nazwie katalogu są znaki,których system kompa nie wprowadzi(kropki,kreski itp...)Dlatego proszę o sprawdzone dojście do tych plików by wykluczyć pomyłki.Moja nawigacja i ja jesteśmy dzisiaj jak dzieci we mgle :|

Witam,

TUKAN - dałeś radę z tymi POI?

Skąd brałeś bazę danych POI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie wiem z czym masz problem, robiłem to już wielokrotnie i zawsze szło gładko, zgodnie z moją instrukcją w nazwie katalogu nie ma żadnych kropek i kresek tylko myPOIs, a w nim ewentualnie jeszcze katalog myPOIWarnings na fotoradary. Może nie zrobiłeś dużych liter i małych tam gdzie trzeba? Albo myślałeś żeby w nazwie było f:/myPOis ? Nazwa katalogu to tylko myPOIs bez tego f:/.

ps. Będę próbował bawić się troszkę w celu ustalenia gdzie jest ten dźwięk ostrzegawczy bip (może jest na karcie SD - ale pewnie będzie w pamięci systemu, tak jak i zapewne ikonki np. stacji benzynowych :-( i czy nie da się to podmienić na inne loga i np. plik "uwaga fotoradar". Może ktoś już coś w tym temacie rzeźbił?

Dzięki za dodatkowe info, zastosuje się do powyższych zaleceń co do nazw folderów i wykonam ponowną próbę.Może być tak,że mam trefne te punkty.

Teraz będę częściej na forum. Będziemy w kontakcie.Cześć.

 

Witam,

TUKAN - dałeś radę z tymi POI?

Skąd brałeś bazę danych POI?

Cześć dane znalazłem na stronce,której nie zapisałem,a awaria systemu wyczyściła wszystko.Szukałem plików csv.Znalazłem dwie wersje "Jacek POI" i "Agatka POI"dość mocno rozbudowana baza.Chciałem te dane wysłać w odpowiedzi,lecz nie mam uprawnień.Szkoda!!!!

 

Dzięki za dodatkowe info, zastosuje się do powyższych zaleceń co do nazw folderów i wykonam ponowną próbę.Może być tak,że mam trefne te punkty.

Teraz będę częściej na forum. Będziemy w kontakcie.Cześć.

 

 

Cześć dane znalazłem na stronce,której nie zapisałem,a awaria systemu wyczyściła wszystko.Szukałem plików csv.Znalazłem dwie wersje "Jacek POI" i "Agatka POI"dość mocno rozbudowana baza.Chciałem te dane wysłać w odpowiedzi,lecz nie mam uprawnień.Szkoda!!!!

 

Wszystkim,pomagającym mi w temacie ostrzegawcze punkty POI SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.Moje punkty działają choć w oryginalnych ściągniętych plikach są ostrzeżenia mówione przez Jacka, a po wgraniu do systemu nawi tego brak.Szkoda bo samo "pyknięcie" powoduje oderwanie się kierowcy z obserwacji kierunku jazdy w stronę wyświetlacza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

nie wiem z czym masz problem, robiłem to już wielokrotnie i zawsze szło gładko, zgodnie z moją instrukcją w nazwie katalogu nie ma żadnych kropek i kresek tylko myPOIs, a w nim ewentualnie jeszcze katalog myPOIWarnings na fotoradary. Może nie zrobiłeś dużych liter i małych tam gdzie trzeba? Albo myślałeś żeby w nazwie było f:/myPOis ? Nazwa katalogu to tylko myPOIs bez tego f:/.

ps. Będę próbował bawić się troszkę w celu ustalenia gdzie jest ten dźwięk ostrzegawczy bip (może jest na karcie SD - ale pewnie będzie w pamięci systemu, tak jak i zapewne ikonki np. stacji benzynowych :-( i czy nie da się to podmienić na inne loga i np. plik "uwaga fotoradar". Może ktoś już coś w tym temacie rzeźbił?

 

Plik z fotoradarami do nissan connect pobrałem z www.speedcamupdates.com ale mam problem skąd pobrać dźwięk ostrzegawczy bip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cyparski Krzysztof

Dzięki za dodatkowe info, zastosuje się do powyższych zaleceń co do nazw folderów i wykonam ponowną próbę.Może być tak,że mam trefne te punkty.

Teraz będę częściej na forum. Będziemy w kontakcie.Cześć.

 

 

Cześć dane znalazłem na stronce,której nie zapisałem,a awaria systemu wyczyściła wszystko.Szukałem plików csv.Znalazłem dwie wersje "Jacek POI" i "Agatka POI"dość mocno rozbudowana baza.Chciałem te dane wysłać w odpowiedzi,lecz nie mam uprawnień.Szkoda!!!!

 

 

 

Wszystkim,pomagającym mi w temacie ostrzegawcze punkty POI SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.Moje punkty działają choć w oryginalnych ściągniętych plikach są ostrzeżenia mówione przez Jacka, a po wgraniu do systemu nawi tego brak.Szkoda bo samo "pyknięcie" powoduje oderwanie się kierowcy z obserwacji kierunku jazdy w stronę wyświetlacza. :)

 

Z zainteresowaniem czytam wasze posty i tez mam ten sam problemik po wgraniu myPOIs.Denerwuje mnie to klikniecie i komunikat pojawiajacy sie na navigacji-tez wolalbym jakis konkretny glos meski lub kobiecy.Jesli ktos wie co i jak z tym zrobic to chetnie skorzystam z rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Plik z fotoradarami do nissan connect pobrałem z www.speedcamupdates.com ale mam problem skąd pobrać dźwięk ostrzegawczy bip.

Jak ktoś chce "bezpłatnie" (speedcamupdates kosztuje bodajże 5E), to można ściągnąć z http://ump.waw.pl/ zipa z csv-ami, wydobyć interesujące nas csvy i wrzucić na nissan connect. Nie wiem jak z jakością w porównaniu do speedcam, ale - dwa przykładowe w Poznaniu które znam - były w bazie i dostałem ładne ostrzeżenie.

 

Jakby kogoś interesowało - opis co i jak umieściłem na http://andrzej.dopierala.name/2011-05-27_Darmowe_fotoradary_dla_nissan_connect

Edytowane przez undefine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś może wie, czy można dodać POI do NISSAN CONNECT bez utraty "fabrycznych" POI?

 

W instrukcji do NC napisane jest, że nowe pliki nadpisują się. Czy jest jakiś sposób, że by dopisać do istniejących, tylko fotoradary?

 

Z góry dzięki za pomoc

na szczęście już sobie poradziłem. POI dodane jako "myPOI" nie nadpisują plików "fabrycznych" jedynie tylko pliki o nazwi "myPOIs"

 

 

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość KRUChY_lodz

jeżeli kogoś interesują PIO, speedcams i inne, to polecam tą stronkę. http://www.poiplaza.com/index.php

Aby wgrać do Nissan connect, wystarczy pobrać pliki do Garmin'a w formacie cvs i załatwione.

Dla forumowiczów, załączam plik, w którym znajdują się stryczniowe speedcams, zarówno F-fixed, M-mobile + auta ;)

po wgraniu do PIOWarnings elegancko działają, podając nawet blachy autek.

Jeden minus, nie wyświetlają się na mapie...

Może ktoś podrzuci rozwiązanie?

PL_Speedcam.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość szpiglasowy

Mój problem z dodawaniem POI, "wykracza poza zdolności posługiwania się elektroniką". Na pendrivie mam folder : myPOIs, w nim folder : myPOIWarnings, a w środku plik : jacek.csv, z interesującymi mnie POI (fotoradary itp.). Wkładam pendriva do USB w moim nissanie, odszukuję funkcję "ściągnij nowe POI" - klikam - i ..., NIC! Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ? Będę zobowiązany, bo sam już nie mam na to siły, a w serwsie robią "wielkie oczy" ...

 

Wielkie dzięki dla Krzysztofa, POI "działają", jest ich całe mnóstwo. Zainstalowałem u siebie jedynie fotoradary ;-) działają jak należy - oczywiście także z dźwiękiem.

Krzysztof, jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Edytowane przez szpiglasowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój problem z dodawaniem POI, "wykracza poza zdolności posługiwania się elektroniką". Na pendrivie mam folder : myPOIs, w nim folder : myPOIWarnings, a w środku plik : jacek.csv, z interesującymi mnie POI (fotoradary itp.). Wkładam pendriva do USB w moim nissanie, odszukuję funkcję "ściągnij nowe POI" - klikam - i ..., NIC! Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ? Będę zobowiązany, bo sam już nie mam na to siły, a w serwsie robią "wielkie oczy" ...

 

Wielkie dzięki dla Krzysztofa, POI "działają", jest ich całe mnóstwo. Zainstalowałem u siebie jedynie fotoradary ;-) działają jak należy - oczywiście także z dźwiękiem.

Krzysztof, jeszcze raz dziękuję za pomoc.

 

Witam jestem pierwszy raz na forum Pozdrawiam wszystkich Mam do Was pytanie czy można zrobić własne punkty POI żeby były z dźwiękiem i ikonkami Jest to możliwe?

Edytowane przez artbed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla leniwych czy nie umiejących samodzielnie sobie z tym poradzić proponuje pobrać NISSAN Connect PC Tool ze stony https://cds.ncs.navteq.com/content/customstatic/ni_0000?ActivationKey=070256437a12267254d78ab8fa40118b380168cef6421e36 po instalacji wskazujemy pliki Warning POI plik *.ntq dla MyPOI plik *.csv; program sam utworzy prawidłowe foldery na pendrivie

 

ciekaw jestem czy ktoś to kiedyś rozpracuje :) wgranie polskiego było by super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla leniwych czy nie umiejących samodzielnie sobie z tym poradzić proponuje pobrać NISSAN Connect PC Tool ze stony https://cds.ncs.navt...80168cef6421e36 po instalacji wskazujemy pliki Warning POI plik *.ntq dla MyPOI plik *.csv; program sam utworzy prawidłowe foldery na pendrivie

 

ciekaw jestem czy ktoś to kiedyś rozpracuje :) wgranie polskiego było by super :)

 

Tylko skąd wziąć POI (plik *.ntq)? Wiem można zapłacić 15.00 € (w porównaniu do ceny która była do niedawna 29,99 to spory rabat). Gdyby tak można zrobić zrzute (tylko technicznie dnie do przejścia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mój problem z dodawaniem POI, "wykracza poza zdolności posługiwania się elektroniką". Na pendrivie mam folder : myPOIs, w nim folder : myPOIWarnings, a w środku plik : jacek.csv, z interesującymi mnie POI (fotoradary itp.). Wkładam pendriva do USB w moim nissanie, odszukuję funkcję "ściągnij nowe POI" - klikam - i ..., NIC! Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ? Będę zobowiązany, bo sam już nie mam na to siły, a w serwsie robią "wielkie oczy" ...

 

Wielkie dzięki dla Krzysztofa, POI "działają", jest ich całe mnóstwo. Zainstalowałem u siebie jedynie fotoradary ;-) działają jak należy - oczywiście także z dźwiękiem.

Krzysztof, jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Witam mam ten sam problem a niestety nie jestem jakoś dobry w tym temacie mam zatem prośbę czy jest ktoś w stanie opisać krok po kroku jak to zrobić prosiłbym ewentualnie pw , z góry dzięki bo sam to mogę coś spitolić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Jakby ktoś miał najnowszą bazę będę wdzięczny :wave:

Mówisz i masz

Klik  http://www.mynavi-expert.pl/nissan/

:wave:

Edytowane przez figaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mówisz i masz

Klik  http://www.mynavi-expert.pl/nissan/

:wave:

chyba się nie zrozumieliśmy....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

chyba się nie zrozumieliśmy....................

Nie wiem, kto czego nie zrozumiał. Wskazano Ci to, o co prosiłeś. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia, to bądź łaskaw je doprecyzować i wyrazić w czytelny sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło o plik *.ntq za darmo a nie za 29,99 euro. Pamiętaj tylko, że on "obsługuje" NC od wersji 1.5. W innym przypadku możesz zastosować *.csv, ale wtedy wpisy się dublują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...