Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15, N16, Tino] Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy


herson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Załączam trzy pliki w pdfie, obrazujące, jak łatwo samemu wymienic filtr kabinowy w naszych almerach.

Poniżej również linki do tematów związanych z owym filtrem ( dla N15 i N16 ) oraz Tino

 

1. LINK N15

2. LINK N15

3. LINK N15

4. LINK N16

5. LINK opinie

6. LINK N15, N16

N16 filtr kabinowy wymiana.pdf

N16 wymiana filtra kabinowego.pdf

N15 wymiana filtra kabinowego.pdf

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

jeśli chodzi o wymiane foltra kabinowego tą pokazaną w pliku do ściągnięcia do N15 to nie ma tam jednej ważnej rzeczy jeśli chodzi o pierwsza wymiane :) ja własnie miałem ta przyjemność w 12 letnim samochodzie po raz pierwszy wymieniać i tam trzeba wyciąć kawałek plastiku który znajduje się pod tą metalową osłoną :) najlepiej użyć noża typu tapeciak :D poszło gładko :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość m.malina

Potwierdzam.Dzisiaj wymieniałem filtr kabinowy w almerce 97r bez klimy.Tam trzeba wyciąć kawałek plastiku inaczej sie filtra nie wymieni.Można chyba go wymienić zdejmując cały kokpit bez wycinania plastiku.Ale nissan przemyslał i zrobił taki nacięcia na tym plastiku i po wycieciu to jest i tak wzmocnione tą blachą na 4 śruby.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Potwierdzam.Dzisiaj wymieniałem filtr kabinowy w almerce 97r bez klimy.Tam trzeba wyciąć kawałek plastiku inaczej sie filtra nie wymieni.Można chyba go wymienić zdejmując cały kokpit bez wycinania plastiku.Ale nissan przemyslał i zrobił taki nacięcia na tym plastiku i po wycieciu to jest i tak wzmocnione tą blachą na 4 śruby.

Pozdrawiam

W N16 bez problemu. Wyjmujemy schowek(kołki w głebi na dole po obu stronach trzeba wysunąć do środka), odpinamy osłone i filtr na wierzczu. Może 5 minut roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Nissanmaniak Pokazał to znakomicie .

 

Załączam trzy pliki w pdfie, obrazujące, jak łatwo samemu wymienic filtr kabinowy w naszych almerach. Poniżej również linki do tematów związanych z owym filtrem ( dla N15 i N16 ) oraz Tino 1. LINK N15 2. LINK N15 3. LINK N15 4. LINK N16 5. LINK opinie 6. LINK N15, N16
Super wyjaśnione i pokazane. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie mogę znaleźć jaki jest kierunek przepływu powietrza. Ustawić filtr strzałką w dół czy do góry?

niedawno wymienilem i z mego zrodla info strzalka w gore.......pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!! A czy ktoś mo podpowie gdzie znajduje się filtr pakiwa w Nissanie Almera 1,8 benzyna rok 2001?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, teraz zauważyłem, myślałem, że jak w dziale o filtrze kabinowym, to chodzi o kabinowy :)

 

W N16 benzynowym nie ma takiego 'typowego' filtra paliwa, w baku na smoku pompy paliwowej jest taka jakby 'siateczka', jeśli to miało by się zapchać, to musiał by być niezły syf, tego się nie wymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wymiana co 15.000 km. W instrukcji Filtrona jest to napisane:) I jak Qadrat napisał, słabsza wentylacja i zasyfiona przednia szyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

miałem wymieniać filtr kabinowy i na wszystkie pytania już mam odpowiedz dzięki temu tematowi ale mam jeszcze jedno pytanie:

wymieniacie na zwykły filtr czy z węglem?

czy to marketing czy rzeczywiście coś daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co do węglowego polecam Knecht od VW Bory odcina się około 2cm i jest za pół ceny w porównaniu do węglowego Knechta dla Almery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

.... a jak zamontować filtr firmy Maxgear  ze strzałką jak jedna strona filtra wygląda na węglowa a druga strona jest biała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Gdyby ktoś szukał to jest jednoczęściowy filtr (dla N15 bez klimatyzacji) -  ścisły odpowiednik oryginalnego 27275-1N6P6 co do rozmiaru i budowy tyle, że zamiast siatki plastra miodu ma prawdziwy filtr na całej powierzchni.

Nie trzeba wiec kombinować z dziurawymi filtrem podwójnym. Tutaj wszystko przylega tak jak w fabryce:

BLUE PRINT ADN12503 https://autogutti.pl/partscatalogue/adn12503-blue-print-filtr-wentylacja-przestrzeni-pasazerskiej,11-ADN12503-0350-00424--ADN12503.aspx

Edytowane przez limo
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wymiana filterka wcale nie jest trudna ;) Wystarczy chwila czasu i odrobina narzędzi - oczywiście trzeba sprawdzać porady co i jak zrobić, wtedy jest o wiele łatwiej :D Mam jednak dylemat, kiedy najlepiej wymieniać filterki - na wiosnę? Kolejna sprawa to producent, gdyż z tego co widziałem na stronie https://www.iparts.pl/auto-czesci/filtr-kabinowy-przeciwpylkowy,nissan,almera-tino-v10-1998-12-2006-02,1-8-116km,80-4083-17690-100263.html ceny wahają się od 14 do 70 złotych. Ja zawsze brałem Filtrona, ale nie wiem czy nie lepiej kupić coś innego - jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.01.2019 o 13:48, gorzelniax napisał:

Wymiana filterka wcale nie jest trudna ;) Wystarczy chwila czasu i odrobina narzędzi - oczywiście trzeba sprawdzać porady co i jak zrobić, wtedy jest o wiele łatwiej :D Mam jednak dylemat, kiedy najlepiej wymieniać filterki - na wiosnę? Kolejna sprawa to producent, gdyż z tego co widziałem na stronie https://www.iparts.pl/auto-czesci/filtr-kabinowy-przeciwpylkowy,nissan,almera-tino-v10-1998-12-2006-02,1-8-116km,80-4083-17690-100263.html ceny wahają się od 14 do 70 złotych. Ja zawsze brałem Filtrona, ale nie wiem czy nie lepiej kupić coś innego - jak myślicie?

Ja tez zawsze brałem filtrona, cena nie najgorsza, jakość tak samo, no i polskiej produkcji :) zawsze mozesz zaszalec i kupic filtry mann'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...