Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

siła hamowania


Gość Pawel99

Rekomendowane odpowiedzi

witam, dwa dni temu byłem moją N16 z 2001 r. na corocznym badaniu technicznym.

Przeszła oczywiście bez problemu ale sam bacznie obserwowałem wskazania i wykresy, któe się pojawiały na monitorze.

I zauważyłem, że istnieje różnica 15 % w sile hamowania między lewym a prawym kołem z tyłu. I moje pytanie, czy jest się czym przejmować, czy też jest to dopuszczalne?

i jeszcze jedno czy wynik 73 % sprawności amortyzatorów (mniej więcej) to dobry wynik? jakoś myślałem, że będzie lepiej:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dwa dni temu byłem moją N16 z 2001 r. na corocznym badaniu technicznym.

to które to badanie?

na pierwsze sie jedzie 3 lata po zarejestrowaniu auta, na drugie po 5, i poźniej już co rok

 

zauważyłem, że istnieje różnica 15 % w sile hamowania między lewym a prawym kołem z tyłu.

nie wiem czy tam sa tarcze czy bębny?

ale to raczej drobnostka, wyczyścić , wyregulować, może coś zapieczone, udaj się do jakiegoś kumatego mechanika i ci to zrobi

 

czy wynik 73 % sprawności amortyzatorów (mniej więcej) to dobry wynik?

bardzo dobrze! nowe po wymianie mają ok. 80-85%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amorki są o.k. ale ta różnica mogła by być o połowę mniejsza .... to może mały przeglądzik zacisków ( bębnów) no i koniecznie ponowne odpowietrzanie układu ( tył).... a może już przy okazji wymiana płynu ??? latka i kilometry lecą pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki stan bardzo dobry.

Hamulce raczej niedopusczlne u mnie roznica z rpzodu wynosila 3% z z tyłu 0% dodam ze moja nysa jest z 96 roku :D

 

Z tylu prawdopodobnie masz zle odpowietrzone helbe, w róznym stanie tarcze, klocki a moze bębny.

 

Albo co prędzej bym obstawial zle działające kolektory sily hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam jeszcze pytanie, gdzie z tymi hamulcami jechać?

czy potrzebuję wyspecjalizowanego zakładu jako ASO z maszyną do badania siły hamowania czy wystarczy zwykły zakład serwisowy?

P.S. z tyłu i przodu mam tarczowe, chyba zawsze takie są przy ABS`ie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) .. z taką drobnostką to ASO mogą na ciebie dziwnie popatrzeć. .... ale jak zrobią to za odp. cene .... jeśli sam nie majsterkujesz to polecam mały oblegany warsztacik co prowadzi przeglądy okresowe ( to już do kontroli) . pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zglos sie do jakeigo kolwiek mechanika z prośbą:

"ze CI jedna kolo z tylu gorzej hamuje" poweidz ktore i ze przypuszczasz ze jest zle odpowietrzone albo zawiesił się kolektor siły hamoania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...