Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić patrola? Masz pytania? Pytaj tutaj


Gość tho-mas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu szukam wraz z moim ojcem samochodu (dla niego), spośród wielu modeli szczególnie podoba mu się właśnie patrol. Rozważaliśmy zakup pathfindera (nie do końca mu sie podoba), Land cruisera 120 (za głośny), discovery III (idealny ale za drogi). Proszę o pomoc a mianowicie napisanie plusów i minusów tego modelu w wypisanej przeze mnie specyfikacji (jak się sprawuje skrzynia automatyczna) oraz koszta użytkowania(spalanie w jedzie normalnej). A oto krótka specyfikacja poszukiwanego modelu i środowisko w którym będzie używany: a więc rok minimum 2003/04, skrzynia automatyczna, pełne wyposażenie tz klimatronik, skóra, szyberdach, tempomat, itp elementy umilające jazdę. Mieszkamy pod Warszawą w Ząbkach, a mój ojciec pracuje w dzielnicy Włochy i głównie na tej trasie samochód będzie sie codziennie poruszał. Oczekujemy że samochód ma być niezawodny, używany na codzień i przyjazny w użytkowaniu tz dogodny dostęp do części, ma również służyć jako auto rodzinne (wyjazdy wakacyjne).Proszę mnie potraktować poważnie, bo nie jestem 14-letnim gnojkiem tylko 20 latkiem, który również tak jak Wy interesuje się samochodami tyle że Hondą,a dokładnie Prelude i takze jestem forumowiczem.

P.S proszę o nie pisanie że ten samochód nie nadaje się do miasta ponieważ obecnie posiadamy Chryslera Town&Country który również nie jest najmniejszy, co nie przeszkadza mojemu ojcu.

Pozdrawiam,

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny minus tego samochodu w porównaniu z tymi , które podajesz , to to , że szybko nie polecisz nim na trasach. A jak będzie katowany długotrwale powyżej 3 tys RPM to możliwe jest wybuchnięcie głowicy - w modelu z lat 2003/4 nie powinno się zdarzyć , ale ....

 

Samochód ten dojedzie wszędzie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od jakiegos czsu spodobal mi sie lekki off-roadzik :) Zaczołem dosc kiepsko bo samochodem swiezutkim Jeep wrangler sport 2.8crd z 2008 r. Niestety autko nie moje a ze impreskaa fajna trza cos kupic . Poczytalem troche na roznych forach i wybor padl na Patrola y60 teraz pytanie czy znacie moze te firme :

 

http://www.allegro.pl/item635021883_nissan...monster_35.html

 

Bo jak tak zaczołem kalkulowac biorac pod uwage czas jaki mam do dyspozycji zastanawiam sie czy nie pujsc na latwizne ?

 

Wiem ze nie powinna sie kupowac przerobiony bo zazwyczaj sa zakatowane w ternie itd itp.

Ale po opisie tego ogloszenia zastanawiam sie dosyc powaznie.

Prosilbym o pomoc czy warto ? czy zaufana osoba ? czy nie przeplace itp. itd. Czy samochod dobry ??

 

Z góry dziekuje Forumowiczom

 

Pozdrawiam

 

Kusior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Świetny samochód do codziennej eksploatacji ...

Szukajcie bardziej rocznika 2004 , wcześniejsze silniki miały poważna wadę

... z rocznikiem 2004 jest już w miarę stabilnie

Skrzynia automat ... pancerna , bardzo mocna i długodystansowa , prosta w budowie , nie lubi dużych przyczep

Spalanie na poziomie 13-14 litrów w mieście

Rewelacyjna dostępność części zamiennych , nowych jak i używanych.

 

[ Dodano: Sob 16 Maj, 2009 00:02 ]

Anglik ...

Nie wiem czy chcesz jeździć tam czy na kontynencie ...

Przekładka bardzo kosztowna

Przebieg ... jeżeli jest autentyczny to żaden przebieg

Do Polski trafiają Patrole z Holandii z przebiegiem 700-800 tyś ... mają cofane liczniki na 200

... stąd może Cię razić przebieg 300 tyś ;)

Nie bój się autka , ładnie wygląda ... oceniam ze zdjęć ;)

 

[ Dodano: Sob 16 Maj, 2009 00:09 ]

Z góry dziekuje Forumowiczom

 

Pozdrawiam

 

Kusior

Najwięcej satysfakcji do Ci budowa własnego samochodu ...

Dobierasz części według swoich potrzeb i upodobań ;)

link nie dział , wiem natomiast z doświadczenia że tego typu samochody oferowane na allegro mocno odbiegają od ideału

Wystrzegaj się firmy Extrem4x4 , mają złą opinię w środowisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

Jak link nie działa to podaje numer aukcji na allego 635021883.

 

Prosze jak ktos by mogł kuknąc na ta aukcje i wypowiedziec sie

 

Z góry dzieki

 

Pozdrawiam

Kusior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak link nie działa to podaje numer aukcji na allego 635021883.

Nie wiem dlaczego ale nie można otworzyć tej aukcji :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak link nie działa to podaje numer aukcji na allego 635021883.

Nie wiem dlaczego ale nie można otworzyć tej aukcji :/

Nie będe kopiował wszystkiego ale to chodzi o ten sprzęt, może kojarzysz ;)

 

b2bb7cde.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten za 19 900 ;)

Na zdjęciach widać że jest odpicowany

Co do mechaniki się nie wypowiadam ... nie umiem wróżyć z fusów :D

Trzeba jechać z mechaniorem pez duże M od patroli i oblukać

 

Może jest wart tych pieniędzy ale o ile pamiętam długo już wisi na Allegro

Dobre egzemplarze schodzą lepiej niż świeże bułki ;)

 

[ Dodano: Sob 16 Maj, 2009 17:02 ]

Przebieg 159 tyś :D

Jest to wersja ciężarowa Holenderska , nikt w Holandii ze względu na opłaty i podatki nie kupuje samochodu żeby stał ;)

Policz po prostu 18-19 lat razy minimum 30 tyś rocznie

 

Moim zdaniem samochód ma minimum 500-600 tyś

 

Ps.

Nie kupuj oczami tylko zdrowym rozsądkiem :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nutka78

Witam serdecznie,

 

Dwa miesiące temu zakupiłam patrolka GrII 99r.

Z przyczyn osobistych jakie wyniknęły w moim życiu zmuszona jestem sprzedać mojego monsterka. Patrol jest w stanie idealnym. Zakupiłam go z przebiegiem 75 tyś. Wiem, że brzmi to mało realnie, ale został przed zakupem dokładnie sprawdzony i ten przegieg jest autentyczny. Jeśli macie informację,że ktoś szuka patrola proszę o info na PW.Tam również udzielę wszystkich dodatkowych informacji

W najblizszym czasie wystawię go również na allegro.

Fotki mojego patrolka możecie zobaczyć w temacie ,,patrol w terenie,,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Może pytanie głupie ale możecie mi powiedzieć co to jest pod Patrolem na zdjęciu piątym ?

 

http://moto.allegro.pl/item647953384_patro...odliczenia.html

 

Jacku, przezorny zawsze ubezpieczony. Hak z przodu, hak z tyłu aby było za co złapać ;)

A jak i zęby na to założysz, to do zbioru borówki w sam raz - patent nie do zabicia.

;)

ale to tylko moje przypuszczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pytanie głupie ale możecie mi powiedzieć co to jest pod Patrolem na zdjęciu piątym ?

 

http://moto.allegro.pl/item647953384_patro...odliczenia.html

 

Uprzejmie informujemy, iż zbadaliśmy przeznaczenie owego pojazdu i juz wiemy, że to Lokomotywa. Jacek doradza, aby koniecznie zamontowano w nim obrotowy fotel, ponieważ tym pojazdem nie można zawracać. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeznaczenie owego pojazdu i juz wiemy, że to Lokomotywa

W konsekwencji miało to być siodło, finalnie PatroloTIR

 

Jeszcze jedno mnie niepokoi, na zdjęciu nr 6 na obudowie koła zapasowego widać fotografa, nawiązując do lokomotywy chyba przestawial zwrotnice właśnie.

 

Koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Czytam to forum ponieważ muszę podjąć decyzję o zakupie Patrola z 2006 roku.

Martwi mnie kilka spraw, z czego najbardziej:

1. silnik - jest to jednostka 3 litrowa. Czy motor z 2006 roku też ma jakieś wady? czy grozi mu przegrzanie?

2. Jazda na trasie (bez żadnych przyczep) - czy w tym przypadku takze nie mozna przekraczac 130 km/h?

3. jazda z napedem 4 x4. Czy jest dopuszczalna tylko w terenie? a co w przypadku jazdy po asfalcie podczas deszczu? albo w zimie po sniegu?

4. do jakich obrotów można kręcić motor - np w trakcie wyprzedzania?

 

przed zakupem auto zamierzam sprawdzić w aso - chyba ze mozecie polecić jakiś dobry warsztat w wawie.

 

ps - moze wiecie ile to bydle pali w cyku miejskim?

 

ps 2 - silnik jest oznaczony DI - czyli jest intercooler. Moze to glupie pytanie, ale czy to oznacza ze jest turbodoładowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260
Może pytanie głupie ale możecie mi powiedzieć co to jest pod Patrolem na zdjęciu piątym ?

 

http://moto.allegro.pl/item647953384_patro...odliczenia.html

 

Auto używane do wożenia łodzi , ew pod lawete, przypinasz przyczepe na kule, a wyciągarką zainstalowaną na samochodzie wciągasz łódz, lub jakieś auto na lawete,można też precyzyjnie wmanewrować przyczepe w dowolny zaułek, ogólnie bardzoo pomocna sprawa , sam w następnym tygodniu założe na jedno z mocowań do szekli na zderzaku taką kule, ale będzie montowana okazjonalnie, , bo to wykonanie to hardcore :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam to forum ponieważ muszę podjąć decyzję o zakupie Patrola z 2006 roku.

Martwi mnie kilka spraw, z czego najbardziej:

1. silnik - jest to jednostka 3 litrowa. Czy motor z 2006 roku też ma jakieś wady? czy grozi mu przegrzanie?

Z silnikami z 2006 r praktycznie nie ma problemów

2. Jazda na trasie (bez żadnych przyczep) - czy w tym przypadku takze nie mozna przekraczac 130 km/h?
Najbardziej optymalna prędkość na fabrycznych oponach , większa prędkość nie jest zalecana
3. jazda z napedem 4 x4. Czy jest dopuszczalna tylko w terenie? a co w przypadku jazdy po asfalcie podczas deszczu? albo w zimie po sniegu?

TYLKO wtedy można jeździć kiedy koła mają uślizg [ brak międzyosiowego układu różnicowego ] szutry , śnieg , błoto ... w żadnym wypadku asfalt , beton

4. do jakich obrotów można kręcić motor - np w trakcie wyprzedzania?
To nie jest sportowe autko ... spokojnie możesz go wkręcić chwilowo do 4 - 4.5 tyś obrotów

 

przed zakupem auto zamierzam sprawdzić w aso - chyba ze mozecie polecić jakiś dobry warsztat w wawie.

Możemy ... wystrzegaj się ASO

 

ps - moze wiecie ile to bydle pali w cyku miejskim?

Na fabrycznych kółkach z manualną skrzynią 13 , w automacie do 15-stu

 

ps 2 - silnik jest oznaczony DI - czyli jest intercooler. Moze to glupie pytanie, ale czy to oznacza ze jest turbodoładowane?

Tak ma ... nawet z łopatkami o zmiennej geometrii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość mikelosos

Witam,

 

szukam auta dla siebie i rodziny. Nie zamierzam jeździć off-road. Po prostu chcę mieć duże i wygodne auto do jazdy po mieście jak i na wypady wakacyjne. A zamierzam wyjeżdzać daleko.

Proszę o radę czy warto interesować się czymś takim na przykład:

 

http://www.moto.allegro.pl/item684539603_nissan_patrol_1999r_long_gr_2_8_tdi_140_koni.html

 

Mam nadzieję, że mi doradzicie uczciwie Patrol nie nadaje się do takich celów to mnie o tym poinformujecie.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

szukam auta dla siebie i rodziny. Nie zamierzam jeździć off-road. Po prostu chcę mieć duże i wygodne auto do jazdy po mieście jak i na wypady wakacyjne. A zamierzam wyjeżdzać daleko.

Proszę o radę czy warto interesować się czymś takim na przykład:

 

http://www.moto.allegro.pl/item684539603_nissan_patrol_1999r_long_gr_2_8_tdi_140_koni.html

 

Mam nadzieję, że mi doradzicie uczciwie Patrol nie nadaje się do takich celów to mnie o tym poinformujecie.

 

Pozdrawiam

Michał

 

 

Jeśli nie zamierzasz wykorzystywać Patrola w terenie to odradzam. To auto na ramie i mostach, ciężkie, mułowate i mało komfortowe. Na mieście problem z zaparkowaniem, na długiej trasie hałas i trudności z wyprzedzaniem powodują szybkie zmęczenie. Poza tym brak zamienników, drogi serwis. Warto zaakceptować te minusy tylko jeśli potrzebujemy auto w teren lub do ciągania ciężkich lawet. Poza tym za 36 tys. zł nie kupisz nic dobrego. Za bezwypadkowy egzemplarz w przyzwoitym stanie z lat 1999 - 2000 trzeba zpłacić w Niemczech czy we Włoszech 10 tys.EUR. Za egzemplarz bezwypadkowy, serwisowany, z małym przebiegiem, nie użytkowany w terenie 12 tys. EUR. Na sprzedaż do Polski sprowadzane są głównie rząchy - albo powypadkowe albo z ogromnymi przebiegami. Popatrz na zdjęcia z oferty na Allegro - jest widoczne nowe obszycie kierownicy i gałki zmiany biegów. Były tak zniszczone, że nikt nie uwierzyłby w przebieg 200 tys. więc zostały wymienione. Na rodzinne wypady w długie trasy i po mieście rozważyłbym zakup jakiegoś vana.

Jeśli kupisz zajeżdżonego Patrola koszty napraw przewyższą cenę samochodu. Poczytaj na forum o problemach z jakimi borykają się posiadacze. Pozdrawiam.

Edytowane przez Niebora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Chce kupic 7os Patrola, jak w linku ponizej:(2004, 131kkm, 3000 cm3,diesel)

Potrzebuje autko rodzinne, ktore zabierze nas nad morze jak i w góry i da sobie rade z duzym bagazem, od czasu do czasu z jakas lekka przyczepka jezeli zajdzie potrzeba, na czarnym jak i po blocie.

 

http://otomoto.pl/nissan-patrol-C9525002.html

 

01.Co sprawdzic i na co uważać przy zakupie?

02.Jaki koszt 'pakietu startowego' - oleje silnik, skrzynia, mosty + uszczelniacze

03.Silnik ma 131kkm - pojezdzi czy trzeba juz cos robic (nie mialem do czyniania z tym silnikiem)

04.Gdzie sa numery nabite na nadwoziu w Patrolu

05.Link do VINiarki

 

 

z gory dzieki za wszelkie informacje.

 

pozdrawiam

Aro

Edytowane przez Aro33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

01.Co sprawdzic i na co uważać przy zakupie?

02.Jaki koszt 'pakietu startowego' - oleje silnik, skrzynia, mosty + uszczelniacze

03.Silnik ma 131kkm - pojezdzi czy trzeba juz cos robic (nie mialem do czyniania z tym silnikiem)

04.Gdzie sa numery nabite na nadwoziu w Patrolu

05.Link do VINiarki

Ad 1 przeczytaj uważnie cały temat ... wszystko zostało już napisane

Ad 2 powinno się zamknąć w 2 tyś

Ad 3 jak do 131 tyś km nie wybuchł to już nie powinien

Ad 4 na ramie pod przednimi drzwiami pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może ktoś coś słyszał o tym cudzie :rolleyes2:

 

http://otomoto.pl/nissan-patrol-2-8tdi-gr-C10238878.html

i o tym

http://allegro.pl/item793007394_nissan_patrol_gr_lift_3_cale_snorkel_monster_35.html

 

To może inaczej,

 

http://moto.allegro.pl/item795860392_nissan_patrol_gr_y61_diesel.html

 

pls. co sądzicie o tym, - zdaję sobie sprawę że ze zdjęć to wróżenie z fusów, ale może jakieś sugestie, albo może coś widzi Wasze wprawne oko, co dla mnie jest niewidoczne :rolleyes:

Edytowane przez clipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...