Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić patrola? Masz pytania? Pytaj tutaj


Gość tho-mas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję auta, którym bez problemu wjadę w każdy teren oraz z niego wyjadę, auta o "prostej budowie" oraz którym będę też pokonywał dłuższe trasy po autostradach więc fajnie by było gdyby było komfortowe oraz posiadało klimatyzację...

Rozwiązań jest kilka, jeśli nie więcej

-kupujesz Y61 z motorem 2,8, dbasz i jeździsz, (ja wymieniłbym pompę na mechaniczną z Y60)

-kupujesz Y61 z motorem 3,0 dbasz i jeździsz tak długo dopóki nie wybuchnie, potem wymieniasz silnik na taki sam (który też wybuchnie), lub robisz swap na 4,2, BMW, Skyline-a czy co tam sobie jeszcze wymyślisz

-kupujesz Y61 z padniętym motorem i wersja jak wyżej

-jesteś tak jak ja fanem Y60 kupujesz z motorem 2,8 lub 4,2, jeśli trzeba dokładasz klimatyzację, nie przejmując się hałasem jeździsz długo i szczęśliwie tak jak ja

Z zakupami radzę się pośpieszyć, bo za chwilę, to już będzie można kupić tylko to co jeździ w kraju, a ceny będą i tak z kosmosu, bo za Patrola akcyza będzie wynosić w najlepszym waraiancie 40 000 (paranoja)

zaraz jeszcze pewnie przypier......lą podatek eko-terrorystyczny dla sztrucli ze starszych roczników

dobra k...wa zmiana nie ma co 

post-93389-0-56107900-1480574033_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zamierzam kupić Patrola Y61 2.8 TD. Czy ktoś z Was widział lub zna poniższy samochód?

 

http://otomoto.pl/oferta/nissan-patrol-nissan-patrol-gr-y61-2-8-td-4x4-off-road-doinwestowany-ID6yiUUn.html

 

Samochód wygląda ładnie, ale nie chce mi się wierzyć w to, że nie widział terenu przy takich modyfikacjach ;) Ciekawi mnie głównie to, że jedna aukcja jest od osoby prywatnej, a druga (już nieaktualna, wystawiona miesiąc wcześniej) od dealera.

 

http://otomoto.pl/oferta/nissan-patrol-gr-y61-off-road-klima-avm-oldman-emu-ironman-mechaniczna-pompa-ID6ytfKt.html

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Chcialbym kupic Patrola krotkiego,model GRII Y61,rok do 2005,ale moze byc powyzej,wiec jaki silnik jest najlepszy?Auto duzo w teren nie bedzie jezdzic,tylko ze zamierzam przeprowadzic sie w gory no i na zime mi potrzeba takie autko a akurat krotki patrol z wyzszym dachem mi sie podoba,co powiecie na silnik 2.8 130km?Ponoc 3.0 160km jest lepszy ale to chyba od 2005r.?No i 4.2 to chyba najlepsze,jeszcze pytanko bo znalazlem na allegro za okolo 50tys,z silnikiem skyline 2.5 280koni co powicie na taki zestaw?

Moze ktos cos podpowie tez o tyc 3litrowkach z bmw?

 

Na co zwrocic sczegolna uwage przy zakupie takiego auta?

 

Dzieki pozdrawiam!

Edytowane przez Ravico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia silników już niejednokrotnie była poruszana na forum - 2.8 jest silnikiem u którego należy uważać tylko (albo aż) na przegrzanie - jeżeli będziesz dbał o układ chłodzenia to odwdzięczy się niezawodnością, 3.0 w wersji 158km wybucha, w wersji 160km podobno jest poprawiony (ale nadal jest to 3.0), 4.2 silniki niezniszczalne ale ciężko je dostać zwłaszcza w y61. Wszelkie swapy czyli silniki bmw/skyline/mercedes itp jeżeli przekładka była poprawnie zrobiona i wszystko działa jak należy także godne rozważenia lecz zazwyczaj dużo droższe.

Ja osobiście jestem fanem silników skyline - blok identyczny jak 2.8, skrzynia pasuje i zawsze to nissan.

Przy zakupie patrola poza standardowym sprawdzaniem jak przy zakupie samochodu zwracamy uwagę przede wszystkim na ramę (w krótkim przede wszystkim okolicę tylnych sprężyn, kielichów), co do reszty to tak jak pisałem czy wszystko działa poprawnie - zwłaszcza przy swapach (obrotomierz, elektryka). 

Reszta jest kwestią ceny im niższa tym więcej więcej zostaje na pakiet startowy (co zrobimy na starcie wiemy że jest zrobione)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia silników już niejednokrotnie była poruszana na forum - 2.8 jest silnikiem u którego należy uważać tylko (albo aż) na przegrzanie - jeżeli będziesz dbał o układ chłodzenia to odwdzięczy się niezawodnością, 3.0 w wersji 158km wybucha, w wersji 160km podobno jest poprawiony (ale nadal jest to 3.0), 4.2 silniki niezniszczalne ale ciężko je dostać zwłaszcza w y61. Wszelkie swapy czyli silniki bmw/skyline/mercedes itp jeżeli przekładka była poprawnie zrobiona i wszystko działa jak należy także godne rozważenia lecz zazwyczaj dużo droższe.

Ja osobiście jestem fanem silników skyline - blok identyczny jak 2.8, skrzynia pasuje i zawsze to nissan.

Przy zakupie patrola poza standardowym sprawdzaniem jak przy zakupie samochodu zwracamy uwagę przede wszystkim na ramę (w krótkim przede wszystkim okolicę tylnych sprężyn, kielichów), co do reszty to tak jak pisałem czy wszystko działa poprawnie - zwłaszcza przy swapach (obrotomierz, elektryka). 

Reszta jest kwestią ceny im niższa tym więcej więcej zostaje na pakiet startowy (co zrobimy na starcie wiemy że jest zrobione)

Dzieki serdeczne,tez tal myslalem ze skyline bedzie lepszy pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyline pasuje na skrzynię od 2,8, więc jeżeli nie chcesz kupować osobno skrzyni biegów, to masz do wyboru roczniki do 1999, bo później to już tylko 3,0

Z drugiej strony inne swapy zazwyczaj są robione na skrzyniach od 3,0, a że ostatnio  to dość modne, więc nie powinno być problemu z zamianą

I jeszcze jedna kwestia, silnik od Skyline ze wszystkich rozwiązań ma chyba największy apetyt na paliwo, chyba że ci to nie robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyline pasuje na skrzynię od 2,8, więc jeżeli nie chcesz kupować osobno skrzyni biegów, to masz do wyboru roczniki do 1999, bo później to już tylko 3,0

Z drugiej strony inne swapy zazwyczaj są robione na skrzyniach od 3,0, a że ostatnio  to dość modne, więc nie powinno być problemu z zamianą

I jeszcze jedna kwestia, silnik od Skyline ze wszystkich rozwiązań ma chyba największy apetyt na paliwo, chyba że ci to nie robi ;)

No raczej paliwozerny moze byc bo to nie bedzie auto na codzien,co myslisz o takim czyms? https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-patrol-patrol-y61-rb25det-neo6-skyline-2-5-l-turbo-280km-158-000km-ID6yxkUB.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ta cena zabija - ostatnio poszedł y61 z 2 kompletami kół (37 mtki i 35 at) po remoncie za trzydzieści kilka - ale jak ten Cie interesuje to pisz do enza - jest kilka kilometrów dalej może podjedzie obejrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprobuje a co myslisz o takiej firmie ktora robi patrole:http://allegro.pl/nissan-patrol-gr-y61-do-pracy-do-turystyki-vat-1-i6656451303.html jest tam na dole krotki niebieski tylko ze 2.8, no i jeszcze tu ktos zaklada piece 6.5,jak ten piecyk,? http://allegro.pl/nissan-patrol-6-5l-220-hp-v8-turbo-diesel-i6662390925.html

Edytowane przez Ravico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie najlepiej odpowie @snake4x4 - ma ich na miejscu.

Co do pieca to nie dał bym takich pieniędzy - jak już pisałem wcześniej jestem fanem skyline 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie najlepiej odpowie @snake4x4 - ma ich na miejscu.

Co do pieca to nie dał bym takich pieniędzy - jak już pisałem wcześniej jestem fanem skyline 

Ok dzieki pozdrawiam i Szczesliwego Nowego Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chyba dobry watek wybrałem ;)

Wiem, jestem nowy, ale trafiłem właśnie tutaj bo chcę kupić Patrola jako auto dodatkowe dla fanu.

Co powiecie o tym ogłoszeniu http://moto.gratka.pl/tresc/nissan-patrol-iv-y60-gr-1-y-21132117.html?mg ?

Być może jest to auto kogoś z Was?

Jakie macie opinie na jego temat, jest warte uwagi?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie auto wygląda na dobrze przygotowane do sprzedaży (silnik czyściutki, dawno takiego nie widziałem w Parchu)

Serwisowany w ASO myślę, że takie samochody do ASO to już nie trafiają

W ogłoszeniu jest napisane bagażnik na dach, ja jednak go na aucie nie widzę

Jeśli ma ogrzewanie postojowe, to duży atut, ale też go chyba tam nie ma

Reasumując na pewno nie za tą cenę.

To tyle moich spostrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Jestem nowy, wręcz bardzo ale proszę o pomoc

Szukam Patrola ok 2000rocznik, 5D i nie koniecznie traktora do napowietrzania błota

 

Czy ktoś zna?
https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-patrol-2-8-long-y61-klimatronic-panorama-rej-pl-5-osob-vat23-ID6yIv9W.html#f15c489e0b

 

Jechanie z Krakowa do zachodniopomorskiego to dość daleka wypawa aby odbić się od ..... jakieś lipy na kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. Znalazłem Patrol'a Y60którym jestem zainteresowany. Zauważyłem jeden szczegół, który nie daje mi spokoju, otóż zauważyłem na desce rozdzielczej brak "pokrętła" od blokady diff lock. Czy wychodziły te samochody bez tej blokady? Jeśli tak to czy dużo problemu sprawi zamontowanie tej blokady?

Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz jeśli pytanie zadałem w złym temacie to z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wychodziły Parchy bez tylnej blokoady, które miały z tyłu blokadę cierną LSD

najlepiej wymienić cały tylny most

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że lsd na przód jest idealnym rozwiązaniem - tylko że z wymianą tyłu nie ma się co śpieszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Szanownych Kolegów,

 

Nazywam się Piotr i jestem z Gdańska - Przyznaje szczerze że nie przeglądałem 34 stron konwersacji w tym temacie i troszkę idę na łatwiznę pytając prosto z mostu:

 

Potrzebuję fachowej porady od kolegów w zakupie off-roadowego auta. Jestem zupełnym świeżakiem, który wcześniej nie uznawał off roadu w wykonaniu samochodów (wcześniej tylko enduro i ATV), pomimo posiadania w firmie dwóch Mercedesów G (ex Niemieckie Wojsko), które nasi pracownicy użytkują na codzień. Jednak od ostatniej soboty, świetnej ekipy i zarąbiście spędzonej soboty STAŁO się... złapałem bakcyla :) 

 

Za nim totalnie pochłonie (mam nadzieję) to hobby chciał bym zacząć troszkę bardziej spokojnie, nie wydając nie wiadomo ile. Modernizacje jednego z Mercedesów odpada, bo szkoda mi pieniędzy na auto, które codziennie służy jako muł roboczy. 

 

Robiąc lekkie rozeznanie grono poszukiwanych samochodów zawęziłem do Mercedesa G i Nissana Patrol-a y60 w krótkich wersjach - podobno wg. jakiegoś przeczytanego tam artykułu są to najbardziej szanowane auta terenowe (jak się mylę proszę mnie poprawić :) )

 

Wracając do meritum - interesuje mnie auto jak najbardziej seryjne, gdzie nikt nie odbierze mi frajdy z kolejnych modyfikacji, przeróbek i testowania różnych rozwiązań. W ciągu tych dwóch dni przetrzepałem zagraniczne portale prawie w całej europie, japoni czy australii - rozstrzał cenowy pomiędzy samochodami jest baaardzo duży. Dodatkowo nie mam pojęcia na temat wad, kruczków czy innych rzeczy które tyczą się y60 - jaki najlepiej silnik lepiej wybrać na początek (a może go zmienić), na co zwracać uwagę przy zakupie, w co powinienem go tak na początek uzbroić, jaki budżet przeznaczyć na auto, mody itp itd 

 

Tak jak napisałem - totalny amator. 

 

P.S. A może dodatkowo koledzy mają lub znają kogoś kto ma jakieś ciekawe egzemplarze, godne polecenia na sprzedaż ?

 

Jeszcze raz proszę o pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...