Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić patrola? Masz pytania? Pytaj tutaj


Gość tho-mas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum posiadam Suzuki vitarę ale  mam na oku Patrola GR Y60 z 1991 r jest w niezłym stanie tylko martwi mnie to że nie posiada blokady mostu czy warto się nim interesować czy odpuścić sobie i poszukać z blokadą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej (duuuuużo łatwiej) dołożyć blokadę do patrola niż znaleźć takiego y60 w niezłym stanie :)

Ponadto wersji bez blokady za dużo nie było - więc się upewnij bo jest kilka wariantów:

1 - jest blokada 100% z tym że popsuta
2 - jest blokada lsd
3 - brak jakiejkolwiek blokady fabrycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest brak jakiejkolwiek blokady ale jest naprawdę w dobrym stanie i zastanawiam się czy to aż tak bardzo wpływa na jego zdolności terenowe i czy w ogóle będę jej potrzebował skoro jeżdżę sam i nie zapuszczam się w tereny ekstremalne jak bagna.. a raczej turystycznie na ryby i weekendowe wypady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździsz, zobaczysz - jeżeli uznasz że trzeba dołożyć do dokupisz i po sprawie - ja osobiście mam "tylko" lsd z tyłu i stwierdziłem że mi 100% niepotrzebna - a oram czasami w błocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przede wszystkim uprasza się o nie krzyczenie!

Co do samochodu to te naklejki boczne nie wróżą niczego dobrego - aczkolwiek nie znam tego konkretnego egzemplarza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich :) mam kilka  pytan którego patrola wybrać y60 czy y61 chodzi o krotki samochód będzie używany głównie w teren chciałem Was zapytać jak z dostępnością części i w którym modelu części są tańsze  jeśli  chodzi o  naprawy. Oraz  Który z nich radzi sobie lepiej w terenie?? Czasami na pewno pojadę gdzieś trochę dalej w jakaś trase mac na 3 dni :) zazaznaczę że komfortu nie potrzebuje :D chochodzi głównie o teren oraz z którym jest łatwiej o części i o cenę części:) 

Edytowane przez Klocu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: części praktycznie te same (lub w tej samej cenie) - w y61 jest dwumasa co może być potencjalnie droższe.

Kwestia dzielności terenowej - praktycznie to takie same samochody

y61 jest wygodniejsze i bardziej ciche, ma też nieco lepsze hamulce.

Do y60 łatwiej o części blacharskie o dziwo (chodzi głównie o błotniki, wszelakie wstawki itp), lecz ciężej kupić nie zaoranego.

Kup ten który Ci się bardziej podoba - lub ten który będzie w lepszym stanie

PS: porównywałem oba z motorami 2.8, 3.0 w y61 ma potencjalnie wybuchowy charakter :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na początku, pragnę się przywitać jako, że jestem nowym użytkownikiem forum, marzącym o Patrolu.

Nigdy nie miałem auta terenowego i dlatego mam pytanie do Was, o Wasze opinie  na temat dwóch aut z ogłoszeń:

https://www.olx.pl/oferta/nissan-patrol-2-8-gr-CID5-IDvEnKq.html

Tutaj Pan zachwala, że auto ma od kilku lat (sprowadzone wcześniej od handlarza z Niemiec). Przed 6 laty zrobił konserwację ramy bez zdejmowania nadwozia + jakieś drobne naprawy blacharki przy nadkolach. Była również naprawiana pompa wtryskowa bo wystąpił problem z uruchamianiem ciepłego silnika. Ponadto, standardowe wymiany. Auto teoretycznie jest nie modyfikowane poza dodanymi halogenami. Ogólnie wg sprzedającego jest to stan dobry czy nawet bardzo dobry. 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-patrol-patrol-gr-y61-po-profesjonalnej-i-kompleksowej-renowacji-ID6ByZef.html

W tym przypadku sprzedający zachwala, że auto jest dużo lepsze niż konkurencja z tego rocznika. Auto było zabezpieczone 5 lat temu. Zastanawia mnie tylko na ile folia na koroserii jest plusem czy minusem w tym przypadku, tymbardziej, że już ma ok 5 lat i niewiadomo co się pod nią dzieje.

 

Będę wdzięczny za wszelkie Wasze opinie, sugestie, a może ktoś zna te auta?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś coś wie na temat tego wozidła? https://allegro.pl/ogloszenie/nissan-patrol-y60-4-2td-94r-safari-japonia-7741924635

Znajomy się napalił, a już ustalił że to import z Wielkiej Brytanii, nie Japonii. Może ktoś oglądał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Użytkowników,

dopiero co dołączyłem do forum ponieważ chciałem poradzić się w jednej sprawie.

 

Zastanawiam się czy kupno nowego Patrola ma sens. Głównie chodzi mi o to czy to dalej te same niezniszczalne samochody co kiedyś.

Konkretyzując, chodzi mi o samochód np. z Omanu/Dubaju. Jeśli się nie mylę to jeszcze produkują je na Azję, ale do tej pory przeglądałem strony z Dubaju i Omanu.

https://en.nissan-dubai.com/vehicles/new/patrol-safari.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gigi;

Jeżdżę Patrolem na co dzień ponad 10 lat. Lubię ten samochód. Ma swoje wady i zalety. Mogę powiedzieć, że zakup Patrola y61 ma sens w zależności od potrzeb ewentualnego nabywcy i jego priorytetów. Samochody te są trwałe i solidne ale wymagają też sporej dbałości w użytkowaniu. Nie jest to SUV a więc dobre właściwości terenowe oraz trwałość są okupione niższym komfortem jazdy po szosie i dużą masą (2,5 t.).  Na Bliskim Wschodzie Patrole mają silniki benzynowe o pojemności 4,8 l. i mocy 250 - 280 KM. Osobiście mam również duże uznanie dla Land Cruiserów J100.  Napisz czego wymagasz od samochodu, jakie masz priorytety i stosunek do kosztów, to może coś doradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a gdyby się tak przytulić do oferty motomax4x4 ? raz słyszę kicha, innym razem że....nie kicha. nie chodzi mi o poziom cenowy, bo to można jakoś skalkulować tylko o efekt końcowy czyli o solidność wykonania auta. widzę te samochody w ofertach od kilku lat ale widzę też oferty tych samochodów, sprzedawanych przez ich nowych właścicieli i to często rok/pół po zakupie. jeśli ktoś ma dobrą wiedzę w temacie i nie chcę się nią dzielić "zbiorowo" proszę o priv.

Edytowane przez Paro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/22/2019 at 3:17 AM, Gigi said:

 

Zastanawiam się czy kupno nowego Patrola ma sens. Głównie chodzi mi o to czy to dalej te same niezniszczalne samochody co kiedyś.

Konkretyzując, chodzi mi o samochód np. z Omanu/Dubaju. 

jest zapewne tak, iż ten samochód jest dostosowany na rynek lokalny, a przez te wszystkie lata były wprowadzane jakieś drobne zmiany konstrukcyjne na zasadzie liftingów. Wielokrotność tych zmian może skutkować tym iż z wyglądu są to te same auta, a w rzeczywistości to już rożna konstrukcja i duży problem z częściami blacharskimi, mechanicznymi. Kiedyś byłem właścicielem auta które było na rynek amerykański, koszmar ,nawet lampa jak zbiłem nie pasowała, identyczne auto ale wszystko prawie inne, od zderzaków, lamp, błotników, a nawet części mechaniczne inne , bo miał inna jednostkę  napędową... przypominam sobie sprawę z drzwiami, które musiałem drogo prostować, łatać przez blacharza, który sugerował iż duzo taniej kupic drugie, ale gdzie skoro nie było na rynku lokalnym.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie,

przeglądam forum i się zarejstrowałem bo za jakiś czas chce kupić Patrola ale bije się z myślami czy Y60 czy Y61. Krótki czy długi dla mnie bez różnicy przynajmniej na razie. Miałem okazje się przejechać Y61 i wiem ,że jest bardziej nowoczesny ale czy nie szkoda go bardziej w lekki teren niż Y60 i ten motor 3.0 który ma niepochlebne opinie. Znowu znaleźć przyzwoite Y60 za w miarę normalne pieniądze pomału przestaje być realne. 

Posiadam Jeepa Granda ZJ 5.9L i SL500 także spalanie benzyny czy ropy nie jest dla mnie problemem ,raczej dostępność części awaryjność jest dla mnie wyznacznikiem którą wersje wybrać. Auto ma służyć do zabawy ale nie zarzynania auta i ewentualnie do niedalekich podróży z psiakiem, bo towarzyszka mojego życia strajkuje i nie chce jechać ze mną hahahahah

Proszę o porady :-)))

Czytałem sporo i wiem, że 4.2 TD najlepsze jest ale ceny tych aut są lekko powiedziane wysokie. 

 

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Nowy więc nie bijcie. Mieszkam na tzw, uboczu. Po ostatniej zimie i zostawianiu samochodu u sąsiada mieszkającego bliżej utwardzonych dróg zapadłą decyzja. KUPUJĘ PATROLA.  Jest piękny i skuteczny. Chcę Longa, 2,8. GRY 61. Namierzyłem firmę, która odnawia i sprzedaje takie cacka. Podaję link. Może ktoś coś o tej firmie wie. Do wydania 40 tyś. Pozdrawiam. Może też ktoś coś wie o zadbanym egzemplarzu  na sprzedaż? Czy Patrole mają łańcuch czy pasek rozrządu? Jak ze sprzęgłem? Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam.

Link do firmy, która odnawia i sprzedaje.

http://motomax4x4.pl/nasza-oferta-samochodow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Rozumiem że już jesteś zdecydowany na Patrola :) bo czasem ma on i wady :)

Zastanawiam się tylko jak będzie z korozją w Twoich warunkach gdzie pewnie dużo wilgoci i soli na drogach. To jedna z największych wad jakie dostrzegam mimo że dbam o swoje auto.

 

poszukaj ogłoszeń sprzedaży Patroli z Lomianek. Może coś mają tam akurat na stanie i godne polecenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiego ostatnio przyprowadziliśmy do Poznania (import Hiszpania, zero rdzy, jedyny mankament to ZD30, ale swap jest brany pod uwagę po padnięciu 3,0, zawieszenie Dobinsons +2 cale, snorkel, zderzaki stal przód i tył, bagażnik, blokada na przód, kompresor dwutłokowy ARB, wyciągarka przód (sprzęgło sterowane pneumatycznie z kabiny) to mody, które już się robią

 

 

lu.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

teraz to już chyba nie ma sensu robić przekładki, skoro decydujesz się na angola, to możesz już go normalnie zarejestrować

przekładka ma sens, w momencie gdy jest do jakaś rzadka wersja TD42T lub UTE

co do kosztów, to pewnie dużo nie zyskasz (jeśli ma być dobrze), tym bardziej, ze jeśli to będzie auto z Anglii, to zapomnij, że nie obędzie się bez remontu blacharki, a to jest w tej chwili bardzo drogi sport

kolejna kwestia, to znalezienie kogoś, kto zrobi to sensownie, siedzę w tym już od 10-ciu lat i nie polecę żadnego warsztatu, naoglądałem się tylu rzeczy, że nikomu nie wierzę, nie dalej jak przed weekendem w necie rozpętała się burza po wpadce jednej z bardziej znanych firm zajmującej się off roadem, której nie podejrzewałbym o to co niby zrobili, po czym właściciel wydał oświadczenie, którym się jeszcze bardziej pogrążył, a prawda......

pewnie Ci nie pomogłem, ale takie są realia

Jak jeszcze nie kupiłeś Parcha, to polecam przy zakupie poprosić o pomoc kogoś, kto się na tym zna, zapłać komuś żeby Ci pomógł, a to z kolei pomoże Ci zaoszczędzić o wiele więcej kasy po zakupie, którą będziesz mógł wykorzystać na to, żeby sobie ten czołg przysposobic wg swojego widzi mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zafiksowałem się na PATROL'a, nie tylko ja - moja druga połówka też. Mam zamiar go kupić. W grę wchodzi tylko long.

Raczej nie myślę o ekstremalnych rajdach, ale takie turystyczne off-road z rodzinką, w jakimś team'ie.

Czy gdzieś nie napatoczyło się wam jakieś fajne ogłoszenie, albo coś możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne longi znikają na pniu, jeżeli masz budżet ok 50 tyś na start to zadzwoń do Mariusz Kowalskiego (facebook: https://www.facebook.com/mariusz.kowalski.3532507 ) on sprowadza z ciepłych krajów zdrowiutkie z tym że do drobnych poprawek estetycznych najczęściej

 

... albo @SNAKE4X4 coś wyżej wspominał że przygotowują coś jak jeszcze jest to na pewno warto go wziąć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...